2017-10-11

Aplikacja mobilna IKO na telefony z systemem Android umożliwia wraz z nową aktualizacją wykonywanie przelewów zagranicznych i przelewów z karty kredytowej.

Przelew z karty kredytowej jest przydatny, gdy nie masz dostępnych środków na swoim koncie, a potrzebujesz zlecić szybko przelew lub wypłacić gotówkę. Przelew z karty kredytowej wykonasz przez aplikację IKO z ekranu szczegółów karty lub wchodząc na formularz przelewu, gdzie będzie można wybrać kartę kredytową jako źródło pieniądza.

  • przelewy z karty kredytowej można realizować w ramach limitu karty oraz dziennego limitu internetowego - limitami karty możesz zarządzać w aplikacji IKO
  • wszystkie przelewy z rachunku karty kredytowej są operacjami bezgotówkowymi, co oznacza, że możesz korzystać z okresu bezodsetkowego nawet do 55 dni

Więcej o przelewach z karty kredytowej

Przelew zagraniczny z aplikacji IKO można wykonać na rachunki banków zagranicznych oraz banków krajowych. Wystarczy wejść w sekcję Płatności > Przelew zagraniczny.

Co ważne, przelew możesz wykonać w wybranej przez siebie walucie nawet z konta złotówkowego. Nie musisz posiadać konta w walucie, w której rozliczasz się z odbiorcą. Możesz zlecić przelew np. w dolarach z konta w PLN - środki zostaną wówczas przewalutowane. Zlecając przelew zagraniczny określasz kto ma pokryć koszty przelewu (dostępne opcje to: Nadawca-OUR, Odbiorca-BEN oraz Dzielone-SHA), a także datę waluty dla banku odbiorcy, czyli datę, w której bank odbiorcy otrzyma do dyspozycji kwotę przelewu (dostępne opcje to Standard-SPOT, Pilny-TOMNEXT i Ekspres-Overnight).Szczegóły związane z opłatami za przelewy zagraniczne dostępne są w Taryfie opłat i prowizji.

Więcej o przelewach zagranicznych na bankomania.pl

Więcej o aplikacji IKO