2013-10-09

Znamy już tegorocznych zwycięzców w Konkursie dla SKO. W edycji 2012/2013 wzięło udział prawie 500 placówek oświatowych. Nagrody zdobyło ponad 70% z nich. Najlepsza ze szkół otrzyma od PKO Banku Polskiego aż 30 tysięcy złotych!

W tym największym i najstarszym konkursie związanym z SKO co roku rywalizuje ze sobą kilkaset szkół z całej Polski, a ich zadaniem jest stworzenie kroniki dokumentującej działalność związaną z SKO. W etapie regionalnym walczą o wejście do ścisłego finału, w którym pierwsze, drugie i trzecie miejsce premiowane jest odpowiednio kwotą 20, 15 i 10 tysięcy złotych. Dodatkowe 10 tys. zł otrzymują zwycięzcy głosowania internetowego na platformie - https://www.sko.edu.pl/konkurs/. Pierwszy raz w historii Konkursu zarówno internauci, jak i członkowie komisji konkursowej wskazali tę samą szkołę, która dzięki temu zajęła I miejsce w Konkursie dla SKO i zdobyła „Nagrodę Internautów”.

Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu dla SKO:

  • I miejsce, nagroda pieniężna w wysokości 20 tys. zł i „Nagroda Internautów” w wysokości 10 tys. zł.:
    Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie
  • II miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 15 tys. zł:
    Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Michowicach
  • III miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł:
    Szkoła Podstawowa w Długiem

Zwycięzcom tegorocznej  edycji - Szkole Podstawowej w Łebieńskiej Hucie - w ciągu ubiegłego roku szkolnego udało się napisać własną książkę, a nawet zachęcić do oszczędzania w SKO sąsiednią szkołę! Zdobywcy drugiego miejsca w ramach akcji zarobkowych zebrali 870 kg jabłek (i to w zaledwie 2 dni!), a także zbierali baterie i nakrętki. Szkoła, która zajęła trzecie miejsce na podium, żywo zaangażowała się w działalność charytatywną na rzecz Afryki.

Na stronach Szkolnych Kas Oszczędności (www.sko.edu.pl) dostępne są  także wyniki tegorocznej edycji konkursu dla SKO dla szkół ponadpodstawowych i drużyn harcerskich.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła nowa edycja Konkursu dla SKO 2013/2014, jej regulamin jest dostępny pod adresem: http://www.pkobp.pl/dzieci-uczniowie-i-studenci/szkolne-kasy-oszczednosci/konkursy/konkurs-dla-sko-edycja-20132014/.

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) prowadzone przez PKO Bank Polski to największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawalny Polsce program praktycznej edukacji finansowej. Obecnie z PKO Bankiem Polskim oszczędza ponad 4,5 tys. społeczności szkolnych, czyli co trzecia szkoła podstawowa w Polsce. Z działalnością wielu z nich można zapoznać się za pośrednictwem platformy www.szkolneblogi.pl, gdzie szkoły prowadzą swoje autorskie blogi. Przesłanie edukacyjne programu dociera do około miliona dzieci, ponad 140 000 z nich założyło już swoje pierwsze konto bankowe w serwisie internetowym SKO.