2016-11-18

Oficjalne ogłoszenie finalistów projektu „Edukacyjne działania biznesu. Lista najbardziej znaczących inicjatyw” nastąpiło 17 listopada 2016 roku w Warszawie.

Ostateczny skład listy kształtował się od czerwca do listopada br., przechodząc przez kolejne etapy: zgłoszeń, oceny kapituły ekspertów, głosowania internautów.

W rywalizacji uczestniczyło 270 inicjatyw (zgłoszonych przez 115 firm), 51 z nich zostało poddanych głosowaniu internautów.

Dzięki ogromnemu wsparciu nauczycieli, którzy promowali oddawanie głosów m.in. na platformie SzkolneBlogi.pl, SKO-wiczów i ich rodziców, społeczności lokalnych oraz pracowników Banku, SKO-zostało wpisane na listę 10. najbardziej znaczących inicjatyw edukacyjnych.

Szkolne Kasy Oszczędności to nie jedyny projekt Banku, który został wyróżniony. Wśród 10. najlepszych inicjatyw również znalazł się PKO Bieg Charytatywny (dla dorosłych). Imprezą towarzyszącą biegowi był PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych z całej Polski – również tych uczestniczących w SKO.

Organizatorem zestawienia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem medialnym „Rzeczpospolita".

 

***
PKO Bank Polski od ponad 80. lat angażuje się w realizację misji nauki przedsiębiorczości i szeroko pojętego oszczędzania młodych pokoleń prowadząc program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności. Obecnie w programie uczestniczy 4,6 tys. szkół podstawowych w kraju (co trzecia szkoła podstawowa w Polsce). SKO jest systematycznie rozwijane i wzbogacane o nowe elementy oraz materiały dydaktyczne przeznaczone dla wszystkich beneficjentów programu tj. dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Udostępniamy publikacje o tematyce: finansowej, ekologicznej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia, a wszystko to zgodnie z ideą SKO – oszczędzaniem. Dla nauczycieli-Opiekunów SKO PKO Bank Polski przygotował m.in. komplet scenariuszy lekcji objętych patronatem MEN oraz większości kuratoriów oświaty.