2018-08-31

- PKO Banku Polski udostępnia kolejny materiał edukacyjny

„SKO-wicz bezpieczny w sieci – cyberporadnik dla dzieci i dorosłych” to nowy materiał edukacyjny dedykowany wszystkim beneficjentom programu Szkolnych Kas Oszczędności. Dzięki tej publikacji dzieci, ich rodzice i nauczyciele w prosty i przyjazny sposób mogą dowiedzieć się, w jaki sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu i nowych technologii.

PKO Bank Polski od ponad 80 lat uczy najmłodszych podstaw ekonomii i przedsiębiorczości. Jednak to nie wszystko. Od 2012 roku, czyli rewitalizacji programu i wprowadzeniu go do internetu, zakres przekazywanej wiedzy został znacznie rozszerzony. Dzięki SKO dzieci zyskują kompetencje niezbędne w dorosłym życiu, otrzymują wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, ekologii oraz zdrowego odżywiania i zasadach niemarnowania żywności, a wszystko to zgodnie z ideą SKO – oszczędzaniem.

Cyberbezpieczeństwo to nieodzowny aspekt nowoczesnej bankowości i edukacji, które w dużej mierze odwołuje się właśnie do internetu i nowych technologii. Włączenie tematyki cyberbezpieczeństwa do programu edukacyjnego SKO to również wyjście naprzeciw naturalnym trendom nie tylko w nauczaniu czy bankowości, ale również w codziennym życiu zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Materiał „SKO-wicz bezpieczny w sieci – cyberporadnik dla dzieci i dorosłych” dotyczy świadomego korzystania z możliwości, jakie daje internet. Zawiera zbiór dobrych praktyk związanych z mądrym i bezpiecznym poruszaniem się w sieci, przydatnych wszystkim osobom posługującym się smartfonami, tabletami czy komputerami. Nowoczesna forma przekazu, przyjazny język oraz kolorowe ilustracje sprawiają, że tematyka cyberbezpieczeństwa staje się łatwiejsza do przyswojenia, a liczne porady, przykłady z życia oraz quizy pomagają w utrwalaniu nowych wiadomości.

Jeśli chcesz poznać wszystkie materiały edukacyjne SKO udostępnione przez Bank, zapraszamy na stronę www.pkobp.pl/sko. Znajdują się tam m.in. materiały dla nauczycieli (scenariusze lekcji), dla rodziców (poradniki, gry do wykorzystania w domu), a także publikacje dla najmłodszych dotyczące finansów, bankowości, ekologii oraz zdrowego odżywiania. Szczególnej uwadze polecamy nowość: „SKO-wicz bezpieczny w sieci – cyberporadnik dla dzieci i dorosłych”.