2016-01-11

PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (PKO TU S.A.), spółka należąca do Grupy Kapitałowej PKO Bank Polski, w dniu 9 stycznia 2016 r. uruchomiło ofertę ubezpieczeń majątkowych dla klientów indywidualnych PKO Banku Polskiego, którzy zamierzają nabyć karty kredytowe. Produkt jest dystrybuowany w całym kraju w oddziałach PKO Banku Polskiego – największego wydawcy kart kredytowych w Polsce.

Proponowane ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku utraty źródła dochodu przez ubezpieczonego oraz leczenia szpitalnego ubezpieczonego będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku.  Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie www.pkoubezpieczenia.pl/ubezpieczenia.

PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jest spółką należącą do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego i wraz z PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. funkcjonuje pod wspólną nazwą PKO Ubezpieczenia. Spółka PKO TU S.A. działa w obszarze ubezpieczeń majątkowych i pozostałych osobowych. Ubezpieczenie do karty kredytowej to pierwszy produkt dostępny w ofercie towarzystwa. W kolejnych etapach działalności spółka majątkowa zamierza wprowadzić do oferty ubezpieczenia do pożyczki gotówkowej i produktów hipotecznych, a także ubezpieczenia mienia oraz OC w życiu prywatnym proponowane przy umowach kredytowych oraz pożyczkach hipotecznych.

Działalność spółki stanowi ważny krok w realizacji strategii banku zakładającej rozwój bancassurance przy wykorzystaniu oferty własnych towarzystw.