2016-09-02

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe do aktywnego uczestnictwa w programie edukacji finansowej SKO. Zapraszamy również do odwiedzenia platformy Szkolne Blogi.

Szkolne Blogi to serwis internetowy, w którym szkoły uczestniczące w programie SKO PKO Banku Polskiego mogą prowadzić swoje autorskie blogi.

 to szansa na promocję oraz budowę wizerunku szkoły jako nowoczesnej, aktywnej placówki. Wystarczy odwiedzić Szkolne Blogi, by przekonać się o  nie tylko materialnych korzyściach płynących np. z oszczędzania, przedsiębiorczości, ekologicznego i zdrowego stylu życia.

Zgodnie z „Zasadami korzystania z serwisu Szkolne Blogi”blogi zakładają nauczyciele-Opiekunowie SKO, a konta użytkowników mogą utworzyć: uczniowie, rodzice i sympatycy Szkolnych Kas Oszczędności. Uczniowie mają możliwość aktywnie uczestniczyć w prowadzeniu blogów, dzięki czemu zdobywają nowe kompetencje, w tym uczą się zasad bezpiecznego korzystania z internetu, netykiety, zamieszczania treści na stronie www.

Więcej informacji oraz instrukcje dotyczące zakładania kont użytkowników i prowadzenia znajdziesz:

Zapraszamy do lektury i do aktywnego uczestnictwa w SKO!