2012-06-19

PKO Bank Polski wydłuża okres spłaty kredytów inwestycyjnych do 1 mln zł dla małych i średnich przedsiębiorstw. Decyzja kredytowa jest wydawana w jeden dzień.
Teraz firma trafiając na okazję zakupu nieruchomości wraz z wyposażeniem będzie mogła otrzymać środki w 24 godziny, a zakup rozłożyć na dogodne raty do 10 lat. Takie rozwiązanie jest na rynku nowością. Do tej pory kredyty udzielane w uproszczonym procesie miały ograniczony okres kredytowania do 5 lat. Wpływał on na wysokość raty, która często była barierą i uniemożliwiała szybkie zawarcie transakcji.
Obecnie przedsiębiorcy będą mogli dopasować wysokość raty rozkładając kredyt nawet na 120 miesięcy. Oferta PKO dotyczy również nieruchomości zakupionej w ciągu 24 miesięcy od dokonanej transakcji. Jeśli przedsiębiorca potrzebuje środków i w ostatnich dwóch latach poniósł takie wydatki, może ubiegać się o refinansowanie już zrealizowanej inwestycji.
Bank wydłużył również okres kredytowania do 7 lat dla inwestycji związanych z zakupem środków trwałych, takich jak: pojazdy, maszyny i urządzenia, sprzęt komputerowy, sprzęt medyczny oraz inne wyposażenie wykorzystywane do prowadzenia firmy. Ponadto kredyty obrotowe i inwestycyjne do 500 tys. zł można uzyskać przy minimum formalności i bez zabezpieczeń rzeczowych.
Oferta ta skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących działalność od 18 miesięcy, a prowizja za rozpatrzenie wniosku kredytowego wynosi 0 zł.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za I kwartał 2012 rok wyniósł 1,005 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader's Digest certyfikatami "Produkt Roku 2011" jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem "Złotego Bankiera" za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, zwycięzcą konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców", posiadaczem certyfikatu "Firma Przyjazna Klientowi" oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt - za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu "Top Marka" według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader’s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej „Polskie Marki 2011” jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, jak wynika z rankingu „100 najcenniejszych firm Newsweeka”. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.