2015-10-13

Podczas II Półmaratonu Gliwickiego pod patronatem PKO Banku Polskiego będzie można pobiec nie tylko dla dobrego wyniku i własnej satysfakcji, ale także dołączyć do akcji charytatywnej „biegnę dla Ani”.

PKO Bank Polski wspiera największe wydarzenia biegowe w całej Polsce, w tym PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, PKO Silesia Marathon, Warszawska Triada Biegowa oraz cykle PKO Rzeszów Biega czy PKO Grand Prix Gdyni. W tym roku Bank został także sponsorem II Półmaratonu Gliwickiego. W trakcie zawodów, które wystartują w niedzielę 18 października o godz. 10.00, odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 23-letniej Ani, podopiecznej Fundacji Różyczka z Gliwic. Ania uległa w zeszłym roku wypadkowi i porażeniu prądem, w wyniku którego straciła ręce. Celem akcji jest wsparcie zbiórki środków na protezy rąk.

Pomóc może każdy, wystarczy przypiąć na koszulkę kartkę z napisem „biegnę dla Ani”. Kartki będą do odebrania u na stoisku PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów w sobotę 17 października w godz. 10.00-20.00 i w niedzielę 18 października w godz. 8.00-10.00. Zaangażowanie uczestników biegu zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zakup protez dla Ani.

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są akcje „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Od 2013 r. Bank zorganizował 133 charytatywne akcje biegowe, w których uczestniczyło ok. 50 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,95 mln zł. W 2015 r. odbyło się już 46 takich akcji, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 700 tys. zł dla osób potrzebujących wsparcia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W tym roku Bank zorganizował także po raz pierwszy ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – PKO Bieg Charytatywny. Dzięki zaangażowaniu zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała ponad 600 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w całej Polsce.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

instagram.com/pkobiegajmyrazem