2017-10-27

Laureaci, którzy zdobyli najwyższe noty, podczas uroczystej gali w Muzeum Narodowym w Krakowie odebrali pamiątkowe odznaki: platynową, złote, srebrne i brązowe. Wyróżnienia za przekazywanie i promocję wiedzy ekonomicznej, upowszechnianie idei oszczędzania oraz nauczanie przedsiębiorczości na miarę XXI wieku, wręczyli pedagogom Jan E. Rościszewski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego oraz Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta.

Ogółem w edycji 2016/2017 konkursu PKO Bank Polski wyróżnił ponad 540 wybitnych pedagogów.

Podczas uroczystości odczytano list Anny Zalewskiej, Ministra Edukacji Narodowej, w którym przekazała ona swoje wyrazy uznania dla wszystkich nauczycieli-Opiekunów SKO. Ponadto wyraziła nadzieję, że przyznana nagroda będzie źródłem satysfakcji oraz motywacją do kolejnych działań.

Jan E. Rościszewski pogratulował Opiekunom SKO oraz przypomniał, że to właśnie pedagodzy kształcą uczniów, którzy zdobytą dzięki nim wiedzę ekonomiczną będą wykorzystywali w dorosłym życiu.  Małgorzata Kocoń podziękowała natomiast wszystkim Opiekunom za ich wkład i zaangażowanie w prowadzenie Szkolnych Kas Oszczędności. Podkreśliła rolę nauczycieli, którzy wspólnie z PKO Bankiem Polskim edukują najmłodsze pokolenie.

Przeczytaj całą relację

 

***
PKO Bank Polski od ponad 80. lat angażuje się w realizację misji nauki przedsiębiorczości i szeroko pojętego oszczędzania prowadząc program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności. Obecnie w programie uczestniczy co trzecia szkoła podstawowa w Polsce. SKO jest systematycznie rozwijane i wzbogacane o nowe elementy oraz materiały dydaktyczne przeznaczone dla dzieci, rodziców i nauczycieli. W ramach programu udostępniane są publikacje nie tylko o tematyce finansowej, ale również ekologicznej, zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia, wszystkie zgodne z ideą SKO – oszczędzaniem. Do komunikacji ze szkołami podstawowymi uczestniczącymi w SKO Bank wykorzystuje innowacyjną platformę blogową – SzkolneBlogi.pl. Dla nauczycieli-Opiekunów SKO przygotowano m.in. dwa komplety scenariuszy lekcji objętych patronatem MEN.