2015-07-28

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki etapu regionalnego Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności (edycja 2014/2015). Spośród szkół, które przekazały do Banku Prace konkursowe dokumentujące ich całoroczną aktywność w ramach SKO, Regionalne Komisje wybrały 360 placówek, które otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 430 tys. zł.

W etapie regionalnym Konkursu przyznano szkołom nagrody I stopnia (3 tys. zł), II stopnia (2 tys. zł) i III stopnia (1 tys. zł).

Najlepsza szkoła w każdym regionie (laureat nagrody I stopnia) zakwalifikowała się do etapu krajowego Konkursu, który zostanie rozstrzygnięty do 10 września 2015 r. (ogłoszenie wyników nastąpi do 15 września 2015 r.).

Trzy najlepsze szkoły w etapie krajowym konkursu (wybrane przez Komisję konkursową) otrzymają odpowiednio 20 tys., 15 tys. i 10 tys. zł. Dodatkowo szkoła, której kronikę docenią internauci, otrzyma 10 tys. zł (termin rozpoczęcia głosowania podamy w odrębnym komunikacie).

Dodatkowo informujemy, że w tej edycji Konkursu jedna nagroda III stopnia nie została przyznana, z uwagi na brak w regionie warszawskim wystarczającej ilości zgłoszeń spełniających warunki Konkursu.

Gratulujemy nagrodzonym szkołom!