2016-03-04

Wystawa podsumowująca 80 lat SKO odwiedziła już szesnaście miast w Polsce. Teraz zapraszamy do Lublina. W Oddziale 1 PKO Banku Polskiego można ją zwiedzać do końca marca 2016 r.

Historia SKO PKO Banku Polskiego rozpoczęła się w styczniu 1935 roku, gdy szkolne kasy oszczędności zostały oddane pod kuratelę Pocztowej Kasy Oszczędności. Od tej historycznej daty SKO przechodziło przez różne okresy, zmieniało swoją formułę oraz ogłaszało kolejne konkursy angażujące tysiące szkół i uczniów. Dziś SKO to najbardziej innowacyjny i najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce.

SKO PKO Banku Polskiego przez 80 lat wyedukowało już 3 pokolenia Polaków. Dziś w programie uczestniczy ponad 4,6 tysiąca placówek oświatowych, czyli co trzecia polska szkoła podstawowa i liczba ta systematycznie rośnie. Ponad 157 tysięcy dzieci pomnaża swoje oszczędności, korzystając z atrakcyjnie oprocentowanych rachunków oraz zaprojektowanego specjalnie z myślą o nich serwisu internetowego SKO. SKO jest najpopularniejsze w przedziałach wiekowych 8-9 i 10-11 lat, a średnia kwota zgromadzona na internetowym koncie ucznia to 371 złotych.

Do tej pory wystawa odwiedziła m.in. Białystok, Łódź, Warszawę, Poznań, Gdańsk Rzeszów i Szczecin. Teraz można ją zobaczyć w Oddziale 1 w Lublinie, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 14 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00). Jej wirtualna wersja jest dostępna na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.pkobp.pl/80-lat-sko/.