2015-11-13

Wystawa podsumowująca 80 lat SKO w PKO Banku Polskim zmieniła swoją lokalizację. Od 13 do 27 listopada będzie można ją oglądać w wyjątkowym miejscu ma mapie kulturalnej Wrocławia-Galerii Handlowej Sky Tower (I piętro) przy ul. Powstańców Śląskich 95.

Wśród eksponatów znalazły się unikatowe zdjęcia, plakaty i dokumenty oraz pamietające poprzednie stulecie gadżety. Każdy z nich ma swoją wyjątkową historię. Możemy zobaczyć m.in. wydawany od lat 50. periodyk "Wiadomości SKO", do którego wiersze o oszczędzaniu pisał np. Jan Brzechwa czy plakaty anonsujące konkursy SKO, tworzone przez najwybitniejszych polskich rysowników i grafików. Autorem jednego z nich jest Tomasz Lew Leśniak, twórca kultowej postaci Jeża Jerzego. Pośród zbiorów znajdziemy też książeczkę SKO z okresu PRL, na którą z sentymentem spojrzy niemal każdy czterdziesto- czy pięćdziesięciolatek; uczył się w końcu w czasach, kiedy zdecydowana większość polskich szkół należała do SKO. Całość ekspozycji wzbogaca stół multimedialny z ekranem dotykowym - z zabawami i materiałami interaktywnymi.

Ponadto Bank przygotował wirtualną wersję wystawy, która dostępna jest na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.pkobp.pl/80-lat-sko.

We Wrocławiu ekspozycję można podziwiać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-21.00 oraz w niedzielę w godz. 10.00-20.00.

W październiku br. obchody jubileuszu 80 lat SKO prowadzonego przez PKO Bank Polski oraz towarzysząca temu wystawa, zostały jednomyślnie uznane Inicjatywą Edukacyjną Roku”. Nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i redakcję „Głosu Nauczycielskiego” uroczystej gali konkursu „Nauczyciel Roku”.