2015-10-20

Wystawa „80 lat SKO” dotarła do Katowic

Od 20 października w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Katowicach można obejrzeć wystawę prezentującą 80 lat SKO.

Wszyscy zainteresowani mogą poznać fenomen SKO – zarówno tego sprzed 80 lat, jak i obecnego, opartego na innowacyjnych technologiach, kompleksowego programu edukacyjnego. Narrację wystawy wzbogacają zdjęcia, plakaty, eksponaty, w tym wiele unikatowych, a także elementy multimedialne.

Powodów do dumy dostarcza fakt, że 13 października br. obchody jubileuszu 80 lat SKO prowadzonego przez PKO Bank Polski oraz towarzysząca temu wystawa, zostały jednomyślnie uznane „Inicjatywą Edukacyjną Roku”. Nagrodę odebrał na Zamku Królewskim w Warszawie Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i redakcję „Głosu Nauczycielskiego” uroczystej gali konkursu „Nauczyciel Roku”.

Dziś prawie 160 tysięcy dzieci uczy się oszczędzać korzystając z internetowych kont SKO, zaś przesłanie programu dociera do ponad miliona uczniów i dwóch milionów rodziców. Obecnie SKO to najstarszy, największy i najnowocześniejszy program edukacji finansowej w kraju.

Jeśli chcesz poznać historię Szkolnych Kas Oszczędności, dowiedzieć się jak kiedyś wyglądało oszczędzanie i dlaczego SKO jest obecnie najnowocześniejszym programem edukacji finansowej w Polsce odwiedź Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Katowicach przy ul. Damrota 23 (od 8.00 do 18.00). Wystawę będzie można podziwiać do 2 listopada br.

Dodatkowo wystawę można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.pkobp.pl/80-lat-sko.

Serdecznie zapraszamy.