2015-09-24

Od 24 września w murach najstarszego oddziału bankowego przy ul. 3 Maja w Rzeszowie (Oddział 1 PKO Banku Polskiego) można zobaczyć wystawę prezentującą 80-letnią historię Szkolnych Kas Oszczędności w największym polskim Banku.

Historia SKO PKO Banku Polskiego rozpoczęła się w styczniu 1935 roku, gdy szkolne kasy oszczędności zostały oddane pod kuratelę Pocztowej Kasy Oszczędności (poprzedniczki PKO Banku Polskiego). Od tej historycznej daty szkolne kasy przechodziły różne przez okresy, zmieniały swoją formułę, ogłaszały kolejne konkursy.

W tej chwili SKO to najbardziej innowacyjny i najnowocześniejszy program edukacji finansowej w kraju. Dziś ponad 157 tysięcy dzieci w wieku 5-13 lat posiada konta internetowe SKO, a oferta edukacyjna SKO dociera do ponad miliona uczniów – są to wszyscy uczniowie z ponad 4,6 tysiąca szkół, które biorą udział w programie. Nawet jeśli nie posiadają swojego konta, to biorą udział w lekcjach i akcjach edukacyjnych organizowanych przez nauczycieli-Opiekunów SKO.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak zmieniało się SKO, jak oszczędzali dziadkowie czy rodzice, a jak mogą oszczędzać w tej chwili dzieci – przyjdźcie na wystawę „80 lat SKO”.

Wystawę można zwiedzać od 24 września do 5 października w godzinach otwarcia Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Rzeszowie, przy ulicy 3 Maja 23 (od 8.00 do 18.00). Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dodatkowo wystawę można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.pkobp.pl/80-lat-sko

Serdecznie zapraszamy.