2016-11-23

Na serwisie aukcyjnym Allegro.pl oraz w aplikacji Allegro pojawiła się nowa forma płatności przy użyciu kodu BLIK – to kolejna, domyślna metoda płacenia dla użytkowników platformy - zaraz obok przelewu bankowego (tzw. pay by link) i karty płatniczej.

Na serwisie aukcyjnym Allegro.pl oraz w aplikacji Allegro pojawiła się nowa forma płatności przy użyciu kodu BLIK – to kolejna, domyślna metoda płacenia dla użytkowników platformy - zaraz obok przelewu bankowego (tzw. pay by link) i karty płatniczej.

Płatność za zakupy online przy użyciu kodu BLIK z aplikacji IKO to nie nowość dla klientów PKO Banku Polskiego. Płacenie BLIKIEM (a wcześniej kodem IKO / czekiem IKO) było możliwe w niektórych sklepach internetowych już w 2013 roku, natomiast na samym funkcja ta była dostępna na Allegro po wyborze opcji Płacę z iPKO, gdzie klient może wybrać jedną z dwóch form autoryzacji:

  • logowanie do serwisu internetowego iPKO i akceptację operacji hasłem jednorazowym lub
  • podanie cyfr kodu BLIK (lub czeku BLIK wraz z hasłem do czeków).

Płacenie kodem BLIK w internecie jest szybkie, wygodne i bezpieczne – nie trzeba podawać danych o karcie płatniczej ani innych szczegółów przez co operacja jest możliwa praktycznie w każdych warunkach, gdzie masz telefon i dostęp do internetu.

20 zł za płatność BLIKIEM na Allegro

Jeśli chcesz wypróbować nową formę płatności na Allegro, możesz skorzystać z promocji i otrzymać 20 zł na kolejne zakupy na Allegro w formie kuponu, o ile dokonasz płatności za dowolną rzecz przy użyciu BLIKA na kwotę min. 30 zł (bez kosztów dostawy) i spełnisz pozostałe warunki.

Promocja trwa do wyczerpania puli 100 000 kuponów, nie dłużej niż do 10 stycznia 2017 r.

Pamiętaj, należy zapłacić BLIKIEM wg instrukcji poniżej, a nie przez opcję Płacę z iPKO.

Dowiedz się więcej o promocji płatności BLIK na Allegro.

Jak płacić BLIKIEM na Allegro?

1. Po wyborze towaru w serwisie Allegro potwierdź zakupy klikając przycisk „kupuję i płacę”

2. Wybierz sposób dostawy, dodaj dane odbiorcy przesyłki, a następnie wybierz pole „BLIK” w ramach sekcji dotyczącej metod płatności oraz przycisk „przejdź do podsumowania”.

 

 3. Wprowadź kod blik w polu po prawej stronie (zaraz pod podsumowaniem należnej kwoty) i zatwierdź przyciskiem „płacę”.

 

4. W aplikacji IKO wyświetli się ekran, na którym należy potwierdzić operację

5. Na ekranie komputera i telefonu pojawi Ci się potwierdzenie operacji i możesz bezpiecznie wylogować się zarówno z Allegro, jak i z aplikacji IKO.

 

Masz dodatkowe pytania? Odwiedź stronę o aplikacji mobilnej IKO