2015-12-02

Częstochowa jest kolejnym miastem, w którym można oglądać wystawę „80 lat SKO”. Wszystkich zainteresowanych historią oraz współczesną odsłoną Szkolnych Kas Oszczędności zapraszamy do Oddziału 2 PKO Banku Polskiego przy Al. Najświętszej Maryi Panny 19. W tej lokalizacji zbiory będą dostępne do 11 grudnia br. (od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-18.00).

Historia SKO PKO Banku Polskiego rozpoczęła się w styczniu 1935 roku, gdy Szkolne Kasy Oszczędności zostały oddane pod kuratelę Pocztowej Kasy Oszczędności. Od tej historycznej daty SKO przechodziło przez różne okresy, zmieniało swoją formułę oraz ogłaszało kolejne konkursy angażujące tysiące szkół i uczniów. Dziś SKO to najbardziej innowacyjny i najnowocześniejszy program edukacji finansowej w Polsce.

SKO PKO Banku Polskiego przez 80 lat wyedukowało już 3 pokolenia Polaków. Dziś w programie uczestniczy ponad 4,6 tysiąca placówek oświatowych, czyli co trzecia polska szkoła podstawowa i liczba ta systematycznie rośnie. Ponad 157 tysięcy dzieci pomnaża swoje oszczędności, korzystając z atrakcyjnie oprocentowanych rachunków oraz zaprojektowanego specjalnie z myślą o nich serwisu internetowego SKO. SKO jest najpopularniejsze w przedziałach wiekowych 8-9 i 10-11 lat, a średnia kwota zgromadzona na internetowym koncie ucznia to 371 złotych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądały zmiany, jak oszczędzali twoi dziadkowie czy rodzice, a jak mogą oszczędzać w tej chwili dzieci – przyjdź na wystawę „80 lat SKO”.

Dodatkowo wystawę można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.pkobp.pl/80-lat-sko