2012-12-11

Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego znalazł się wśród „Złotej 10” najefektywniejszych prezesów oraz na liście „10 TOP Profesjonalistów 2012”. Oba zestawienia przygotował i opublikował tygodnik „Wprost”.

"Złotą 10" tworzą prezesi związani z firmą od co najmniej 3 lat. Przygotowując pierwszą edycję zestawienia, redakcja oceniała efektywność, konsekwencję w realizacji planów, podejmowanie nawet najtrudniejszych decyzji związanych z wprowadzaniem zmian w firmie. Laureaci "Złotej 10" - zdaniem tygodnika - wykazali się ponadprzeciętnymi zdolnościami w zakresie przywództwa, kierowania firmą i przeprowadzeniem jej przez czas zmian.

Na liście „TOP Profesjonaliści” znaleźli się natomiast menedżerowie z różnych branż nagradzani za profesjonalizm oferowanych przez ich instytucje usług i produktów.

Zbigniew Jagiełło okazał się najlepszym menedżerem z branży bankowej. W tym zestawieniu brano pod uwagę jakość produktów i usług, zadowolenie klientów, profesjonalizm zespołu. Oceniano przemyślaną strategię działania, konsekwentny rozwój i proklienckie nastawienie zarówno do klienta korporacyjnego, jak i indywidualnego.

Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odebrał obie nagrody podczas uroczystej gali.

- Nie byłoby najefektywniejszego prezesa bez pracowników Banku, dlatego te nagrody są wyrazem uznania także dla nich. Przez ostatnie 3 lata zrealizowaliśmy w pełni naszą strategię i utrzymaliśmy pozycję lidera sektora bankowego nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Odświeżyliśmy wizerunek Banku, wprowadziliśmy nowe, konkurencyjne produkty, nieustannie poprawiamy jakość obsługi klienta. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności pracowników PKO Banku Polskiego możemy z sukcesem wdrażać nowe projekty i nowoczesne rozwiązania we wszystkich obszarach naszej działalności – podkreślił Zbigniew Jagiełło.

W marcu br. Zbigniew Jagiełło otrzymał tytuł „Prezesa Roku” w konkursie Gazety Giełdy Parkiet. Był także laureatem Wektora 2011 przyznanego przez Kapitułę Pracodawców RP oraz Złotego Bankiera w kategorii Osobowość Roku 2011. Uznany został także Menedżerem Roku 2011 w konkursie Gazety Bankowej. W 2012 roku tytuł jednego z Top 20 Managerów na czas kryzysu przyznał mu Bloomberg Businessweek Polska.