2013-12-13

Zakończyliśmy jesienny konkurs edukacyjny „Newsletter SKO”. Do konkursu przystąpiło ponad 100 szkół z całej Polski, a 30 najlepszych placówek otrzymało bony podarunkowe o łącznej wartości ok. 15 tys. złotych.

Zgłoszone do konkursu szkoły przygotowały elektroniczną gazetkę, tzw. „newsletter”, w którym opisały działania dotyczące programu Szkolnych Kas Oszczędności realizowane od początku października do połowy listopada bieżącego roku. Przesłane do banku prace były oceniane w oparciu o kryteria efektywności, oryginalności przedstawionych działań oraz walorów estetycznych.

Szkoła Podstawowa w Jegłowniku, która zdobyła pierwsze miejsce pochwaliła się kiermaszem, z którego dochód został przeznaczony na zakup książek do szkolnej biblioteki, stworzeniem przestrzennej skarbonki z surowców wtórnych oraz zajęciami, w ramach których powstaje kalendarz „Cztery pory roku z żyrafą Lokatką”. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Wojkowicach, w której ponad 70% uczniów oszczędza z SKO. SKO-wicze z Wojkowic w październiku przeprowadzili zbiórkę zużytych tonerów oraz zorganizowali własny, szkolny konkurs pn. „Mistrz oszczędzania”. U zdobywców trzeciego miejsca, czyli Zespołu Oświatowego w Żelkowie-Kolonii dokonano pasowania na „członka SKO” wszystkich pierwszoklasistów, prowadzony jest sklepik szkolny oraz zorganizowano lekcje planowania oszczędzania i ekonomii. - Dziękujemy za docenienie naszej pracy. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni i dziękujemy za bon prezentowy, - Zdobyliśmy I miejsce i to jest niesamowite, dziękujemy – to tylko niektóre reakcje laureatów na ogłoszone właśnie wyniki konkursu, które dostępne są na stronie www.pkobp.pl (w zakładce Konkursy) oraz na platformie SzkolneBlogi.pl.

PKO Bank Polski od lat wspiera proces edukacji ekonomicznej najmłodszych dzieci m.in. poprzez organizację konkursów, w których szkoły mają szansę wygrać wiele cennych nagród. W ubiegłorocznej edycji „Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności” w etapie regionalnym wzięło udział prawie 500 placówek oświatowych. Nagrody zdobyło ponad 70% z nich. Najlepsza ze szkół otrzymała od PKO Banku Polskiego aż 33 tysiące złotych!Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła kolejna edycja tego konkursu, którego  regulamin dostępny w zakładce SKO na stronie internetowej banku.