PKO Bank Polski jest pierwszym bankiem umożliwiającym płatności z  Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to zestaw nowoczesnych usług świadczonych przez Internet. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu.

Na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (pue.zus.pl), masz możliwość zlecania przelewów przez iPKO w zakresie opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. W dalszym etapie umożliwimy Ci również uiszczanie opłat np. za obsługę wniosku komorniczego ZUS-EKS.

Realizacja transakcji z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) to doskonałe rozwiązanie w szczególności dla przedsiębiorców zatrudniający do 100 pracowników, którzy będą mogli skorzystać ze specjalnego programu ePłatnik i zapłacić składki korzystając z iPKO.

Aby zrealizować przelew z Platformy Usług Elektronicznych ZUS korzystając z iPKO:

  1. Na portalu PUE wybierasz składkę, którą chcesz opłacić i zapłatę za pomocą iPKO.
  2. Po wybraniu tej opcji zostaniesz przeniesiony do serwisu iPKO.
  3. Logujesz się, a wszelkie szczegóły przelewu do ZUS zostaną wypełnione automatycznie, trzeba je tylko potwierdzić podając kod z narzędzia autoryzacyjnego.
  4. W dowolnym momencie możesz zrezygnować z przeprowadzenia płatności (opcja Anuluj).
  5. Przelew wykonywany za pośrednictwem portalu PUE ZUS nie będzie mógł zostać anulowany, po jego zleceniu. Nieodwołalność przelewu zapewni Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych możliwość procesowania spraw płatnika bez konieczności oczekiwania na wpływ środków na rachunek ZUS.

Pamiętaj! Aby przed dokonaniem przelewu zadbać o wystarczającą ilość środków na Twoim koncie.

Drukuj