PKO Infinite najlepszą czarną kartą kredytową według miesięcznika Forbes

visa infinite

PKO VISA Inifinite zwyciężyła w rankingu najbardziej prestiżowych, określanych mianem „czarnych” kart kredytowych, opublikowanym w miesięczniku Forbes. W przypadku karty PKO Banku Polskiego oceniający zwrócili szczególną uwagę na podniesienie prestiżu karty w dobie pandemii dzięki utrzymaniu poziomu a nawet polepszeniu usług dodatkowych i warunków ubezpieczenia. Doceniono także nową formę karty, która od zeszłego roku jest kartą metalową wykonaną ze stopu wolframu.

Zwycięstwo PKO VISA Infinite w rankingu tak opiniotwórczego, w środowisku biznesowym miesięcznika jakim jest Forbes, daje nam ogromną satysfakcję. Cieszymy się, że nasze starania o dostarczenie naszym Klientom produktów finansowych o najwyższych standardach zostały docenione. Z możliwości  karty VISA Inifite korzysta coraz więcej klientów o wysokim potencjale finansowym  i statusie społecznym, którym bardzo odpowiada ta prestiżowa oferta – mówi Grzegorz Zawada, dyrektor Pionu Inwestycji i Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego.

Oceniając kartę Forbes zwrócił uwagę na pakiet usług dodatkowych i ubezpieczenia. W uzasadnieniu wyboru podkreślono, że posiadacze PKO VISA Infinite  mają dostęp do usług concierge, szerokiego pakietu ubezpieczeniowego (ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance do 30 mln zł), rabatów w ramach Programu Przywilejów PKO BP i Visa Benefit, a także dostęp do programu Visa Oferty umożliwiającego otrzymanie zwrotu części płatności. Posiadacz karty ma bezpłatny wstęp do ponad 400 saloników lotniskowych w 75 krajach. Do karty podpięta jest także usługa Fast Track, która umożliwia korzystanie z szybkiej ścieżki przejścia kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Chopina w Warszawie. Wspomniano też o rozliczeniach zagranicznych wyróżniających kartę: PKO BP stosuje tu kurs organizacji Visa i nie pobiera przy tym marży ani prowizji, podczas gdy inne banki stosują zwykle o wiele mniej korzystny kurs bankowy, a zdarza się, że klient jeszcze do tego musi zapłacić ekstra prowizję. Opłaty nie są także pobierane w przypadku wypłaty gotówki z bankomatów za granicą, co wciąż, niestety, nie jest standardem – napisano w ocenie karty PKO VISA Infinite. 

Z dużym uznaniem napisano o nowym designie karty. Infinite jest metalowa, a jej rdzeń wykonano ze stopu wolframu. Dane posiadacza umieszczone są na rewersie i wygrawerowane w technice laserowej odpornej na ścieranie. Z karty zniknął pasek na podpis – do potwierdzenia transakcji wykorzystywany jest tylko numer PIN. Różnica między nową a poprzednią kartą jest nie tylko widoczna, ale też wyczuwalna - waży 18 gramów, czyli 3 razy więcej niż standardowa plastikowa. Karta PKO VISA Inifinite jest dostępna dla klientów Bankowości Prywatnej PKO. Osoby pretendujące do jej posiadania muszą posiadać  zdolność kredytową na poziomie co najmniej 50 tys. zł.

Bankowość Prywatna PKO Banku Polskiego na podium
Biuro Bankowości Prywatnej w Lublinie
Bankowość Prywatna z najwyższą oceną według ratingu Forbes
Inauguracja Biura Bankowości Prywatnej w Białymstoku