Przypominamy o kluczowych zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej ich przestrzeganie pozwoli zminimalizować ryzyko ewentualnych ataków hakerów.  

  • BEZPIECZNE LOGOWANIE: za każdym razem prosimy sprawdzić adres strony logowania - https://www.ipko.pl oraz ikonkę kłódki w oknie przeglądarki (symbolizuje poprawność certyfikatu bezpieczeństwa).
  • HASŁO: nigdy nie należy udostępniać hasła osobom trzecim. Logując się do nowego iPKO konieczne będzie podanie numeru Identyfikacyjnego ID lub loginu (nadanego samodzielnie w nowym iPKO) oraz hasła. Hasło do logowania można dodatkowo wzmocnić przy pomocy hasła z tokena (jedno z narzędzi autoryzacji, więcej).
  • USTAWIENIA PRZEGLĄDARKI: warto zadbać o aktualizację swojej przeglądarki. Najnowsze wersje wykorzystują najbezpieczniejsze protokoły używane do szyfrowania transmisji danych między przeglądarką, a różnego rodzaju stronami internetowymi.
  • FAŁSZYWE MAILE I SMS-Y: prosimy nie reagować na e-maile lub SMS-y, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych lub przekierowanie do strony logowania bankowości elektronicznej. Bank nigdy nie prosi o podawanie jakichkolwiek danych drogą e-mailową lub SMS-ową.
  • BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z KARTY KODÓW: korzystając z tego sposobu autoryzacji operacji należy pamiętać, że Bank poprosi o kod z konkretnie wskazanej pozycji tylko w przypadku logowania do iPKONET oraz składaniu dyspozycji (np. zlecenie przelewu, zmiana danych osobowych, modyfikacja płatności). Tylko w przypadku Aktywacja lub zmiana narzędzia autoryzacyjnegoaktywacji lub zmiany narzędzia autoryzacyjnego Bank poprosi o podanie jednocześnie dwóch kodów jednorazowych. Każda inna dyspozycja wymaga podania tylko jednego kodu.

Należy pamiętać również o niebezpieczeństwie zainstalowania na komputerze: wirusów, koni trojańskich czy programów szpiegowskich typu spyware. Sprawdź czy Twój router jest bezpieczny.

Jeżeli cokolwiek wzbudzi Państwa niepokój prosimy zapoznać się z aktualnymi komunikatami w serwisie pkobp.pl lub skontaktować się z konsultantem pod jednym z numerów 800 302 302 (numer bezpłatny dla dzwoniących w kraju), 801 3PKOBP, + 48 81 535 60 60 (opłata zgodna z taryfą operatora).

Więcej o zasadach bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej dla użytkowników nowego iPKO.

Drukuj