Miejsce pracy: Warszawa
Jednostka: Departament Ryzyka Kredytowego
Komórka: Zespół Analiz i Raportowania Ryzyka Kredytowego
Nr ref.: CEN/241/11/2016
Termin zgłoszeń: 22 grudnia 2016

Główne zadania:

    • analiza portfela kredytowego Banku oraz Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego
    • monitorowanie i raportowanie bieżącego poziomu ryzyka kredytowego
    • analiza wpływu ryzyk: kursowego, stóp procentowych oraz zmiany wartości zabezpieczenia na ryzyko kredytowe
    • formułowanie rekomendacji dotyczących portfela kredytowego
    • weryfikowanie i rozwijanie metodyk przeprowadzania testów warunków skrajnych

Oczekujemy:

    • wykształcenia wyższego – preferowane kierunki: bankowość, ekonomia, statystyka- ekonometria
    • minimum rocznego doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku
    • znajomości prawa bankowego w zakresie zarządzania ryzykiem
    • znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym, umożliwiającym pracę z dokumentami, artykułami oraz literaturą w zakresie ryzyka kredytowego
    • doświadczenia w zakresie sporządzania analiz i raportów
    • dodatkowymi atutami będą:- umiejętność pisania kodów w 4GL- zaawansowana znajomość Excela
    • - doświadczenie w pisaniu zapytań SQL
    • - doświadczenie w pracy na środowisku SAS

Oferujemy:

    • umowę o pracę
    • atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny, w tym prywatną opiekę zdrowotną i Pracowniczy Program Emerytalny
    • konkurencyjne wynagrodzenie
    • profesjonalny system szkoleń