Miejsce pracy: Warszawa
Jednostka: Departament Ryzyka Kredytowego
Nr ref.: CEN/342/07/2016
Termin zgłoszeń: 09 grudnia 2016

Główne zadania:
•przeprowadzanie analiz data mining portfeli kredytowych
•budowa modeli statystycznych oraz narzędzi wspierających zarządzanie ryzykiem na portfelach kredytowych,
•pomiar ryzyka i rentowności portfeli kredytowych oraz opracowywanie rekomendacji dot. zmian w polityce kredytowej Banku
•pomiar efektywności, rozwój i optymalizacja procesu kredytowego
•udział w projektach, współpraca z jednostkami biznesowymi oraz IT

Oczekujemy:
•wykształcenia wyższego, preferowane kierunki: matematyka, statystyka, fizyka, metody ilościowe, ekonomia)
•minimum 2-letniego doświadczenia na stanowisku dot. analizy danych (preferowane w obszarach dot. ryzyka, CRM, przy czym, nie jest wymagane doświadczenie w obszar ryzyku kredytowego)
•rozwiniętych umiejętności interpersonalnych oraz doświadczenia w prowadzeniu / uczestnictwie w dużych projektach
•zaawansowanej znajomości SAS, SQL i VBA
•bardzo dobrej znajomości Pakietu MS Office (MS Excel, MS Word, MS PowerPoint)

Dodatkowym atutem będzie:
•doświadczenia w prowadzeniu / uczestnictwie w projektach
•zaawansowanej znajomości SAS (w tym programowania w 4GL)
•dobra znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie

Oferujemy:
umowę o pracę w dynamicznie rozwijającej się jednostce
•możliwość wykorzystania wiedzy i doświadczenie z zakresu analizy danych w pracy na największych zbiorach danych w polskim sektorze bankowym (Big Data)
•możliwość udziału w wielu interesujących projektach biznesowych
•atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny, w tym prywatną opiekę zdrowotną i Pracowniczy Program Emerytalny
•konkurencyjne wynagrodzenie
•profesjonalny system szkoleń.