Miejsce pracy: Warszawa
Jednostka: Centrum Zarządzania Gotówką
Komórka: Zespół Analiz Efektywności i Monitorowania Kosztów
Nr ref.: CEN-CZG-1318
Termin zgłoszeń: 14 sierpnia 2013

Główne zadania:

  • opracowanie projektu budżetu kosztów, dla których CZG jest dysponentem,
  • monitorowanie, analizę i raportowanie kosztów funkcjonowania CZG oraz podejmowanie działań zaradczych w celu optymalizacji tych kosztów,
  • zarządzanie, planowanie i monitorowanie budżetu kosztów transportów wartości oraz innych kosztów dla których CZG jest dysponentem,
  • opracowywanie miesięcznych, kwartalnych, rocznych raportów dotyczących planów budżetowych CZG oraz wykonania budżetu kosztów, dla których CZG jest dysponentem,
  • koordynację procesu wdrożenia w Banku rozwiązań systemowych w zakresie optymalizacji kosztów gotówki oraz utrzymania i rozwoju systemu wspierającego tę optymalizację,
  • nadzór merytoryczny nad aplikacją wspomagającą proces zarządzania gotówką w szczególności monitorowanie poprawności danych przechowywanych w aplikacji,
  • opracowywanie propozycji i monitorowanie wdrażania rozwiązań mających wpływ na poprawę
    i utrzymanie wysokiej jakości i efektywności procesów realizowanych w zespołach CZG i usług świadczonych na rzecz jednostek organizacyjnych Banku i klientów Banku,
  • opracowywanie i udział w opracowywaniu rozwiązań usprawniających realizację procesów
    w zakresie obrotu gotówkowego oraz obsługi wrzutni i bankomatów,
  • inicjowanie zmian w przepisach wewnętrznych Banku mających na celu usprawnienie procesu obrotu gotówkowego,
  • inicjowanie i monitorowanie, na potrzeby wewnętrzne CZG, realizacji istotnych dla CZG projektów,
  • opracowywanie miesięcznych raportów z realizacji limitów i zarządzania stanami gotówkowymi krajowych znaków pieniężnych i walut obcych oraz limitu kosztów transportu wartości w Banku,
  • sporządzanie analiz i raportów dotyczących działalności CZG, w tym przestojów bankomatów, wrzutni i kosztów zarządzania gotówką,
  • sporządzanie informacji dotyczących różnic stwierdzonych w przeliczonych wartościach pieniężnych, w tym: w bankomatach obsługiwanych przez CZG, wpłatach i wypłatach zamkniętych oraz depozycie NBP,
  • dostarczanie raportów i analiz dla komórek CZG, wspierających proces poprawy, doskonalenia

i utrzymania wysokiej jakości oraz efektywności realizowanych zadań.

Oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego, preferowane kierunki: prawo, ekonomia, bankowość,
  • co najmniej 3-letniego doświadczenia zawodowego w instytucji finansowej na podobnym stanowisku,
  • znajomości przepisów w obrocie wewnątrzbankowym i międzybankowym,
  • rozpoznawania autentyczności znaków pieniężnych,
  • znajomości przepisów z zakresu przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy,
  • znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa i ochrony osób i mienia,
  • doskonałej umiejętności organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole.