W lutym 2014 roku, PKO Bank Polski rozpoczął współpracę przy programie ENACTUS Poland. Enactus jest międzynarodową organizacją, która zrzesza studentów, opiekunów naukowych oraz przedstawicieli biznesu. Studenci działający w ramach programu realizują projekty o charakterze biznesowym wspierające rozwój społeczności lokalnych. W Polsce funkcjonuje obecnie 9 zespołów uczelnianych realizujących ok. 40 projektów w ciągu roku akademickiego.

Projekty prowadzone przez studentów odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne, a ich celem jest poprawa warunków oraz standardu życia grupy, do której są skierowane. Najlepsze projekty są prezentowane podczas polskiego finału konkursu Enactus, a zwycięski zespół wystartuje w światowych rozgrywkach. Studenci w prowadzonej przez siebie działalności sięgają po pomoc i radę opiekunów naukowych oraz menedżerów, reprezentantów biznesu, którzy pełnią rolę mentorów.

Pracodawcy w ramach Programu Enactus organizują szereg szkoleń dla studentów, m.in. z zarządzania projektami, komunikacji, przywództwa, czy CSRu oraz wspierają ich merytorycznie w realizacji projektów. Chcą w ten sposób poznać i zachęcić młodych ludzi do rozwijania się, wesprzeć ich edukację, a także  pozyskać talenty do swoich organizacji. Studenci Enactus reprezentują 39 krajów, 1600 uczelni, współpracują z 440 firmami. W 2013 roku w polskim konkursie uczestniczyło blisko 60 jurorów i około 200 studentów.

Więcej informacji można znaleźć na www.enactus.pl.

Drukuj