2015-10-05

W dniach od 2 do 9 września 2015 r. w miejscowości Przecznica w górach Izerskich odbył się plener studentów III Pracowni Katedry Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, którą prowadzą prof. Piotr Wołyński oraz dr hab. Sławomir Decyk. 

Plener pt. „Czarne słońca” dotyczył szeroko pojętego motywu słońca w praktyce artystycznej, a jednocześnie był dialogiem studentów ze światem wizualnych paradygmatów. Uczestnicy wykonywali dokumentacje fotograficzne swoich działań, słuchali wykładów na temat technik oraz idei solarigraficznych. W plenerze brało udział 10 studentów III Pracowni Katedry Fotografii UAP. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie http://artpension.pl/o-nas

Plener w Przecznicy to już trzecie z kolei przedsięwzięcie adresowane do studentów polskich uczelni artystycznych, którego mecenasem jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej, które odbędzie się 20.10.2015 r. o godz. 18:00 w Centrali Banku w Warszawie przy ul. Puławskiej 15. Prace poplenerowe zostaną opublikowane w specjalnym katalogu.