2015-07-16

Sebastian KrokPraca dyplomowa Sebastiana Kroka pt. "Władza i Ciało"  zdobyła główną nagrodę na Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Szkół Artystycznych, Albertina FiSAD 2015.

Festiwal odbywał się w dniach 1 do 6 lipca 2015 w Turynie i był organizowany przez Accademia Albertina. W festiwalu brało udział 300 studentów i absolwentów szkół artystycznych z całego świata. Reprezentowali oni 60 akademii i uniwersytetów, 27 spośród nich było szkołami włoskimi, zaś 33 były to uczelnie z całego świata między innymi z: Niemiec, Chin, Francji, Brazylii, Finlandii i Turcji.

Festiwalowi Albertina FiSAD 2015 towarzyszy wystawa na Accademia Albertina w Turynie, otwarta do 26 lipca 2015.

W kolekcji młodych artystów PKO Banku Polskiego znajduje się praca Sebastiana Kroka pt. „Dziki”.

Sebastian Krok jest absolwentem Wydziału Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski obronił w Pracowni Przestrzeni Malarskiej u profesora Leona Tarasewicza. W chwili obecnej pracuje na ASP jako jego asystent. Brał udział w wystawie „Coming Out” - Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 2014.

Sebastian Krok

Sebastian Krok

Sebastian Krok

Sebastian Krok

Sebastian Krok 

Brał udział w następujących wystawach indywidualnych:

2013 Płasko o zwierzętach i przemocy,  Austriackie Forum Kultury w Warszawie;

2012 La Petite Mort, Galeria Fundacji PSW Promocji Sztuki Współczesnej w Warszawie;

Wybrane wystawy zbiorowe:

2014 Plener z Miłoszem, PKO Bank Polski – Centrala, Warszawa;

2013 Wanda Liza, BWA w Zielonej Górze, Kohezja Nowy Teatr, Warszawa, Spokojna Tour Now, Mocak Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie;

2012 Gdzie jest malarstwo?,  Galeria aTak, Warszawa; Obecność malarstwa, Galeria Spokojna, Warszawa;

2011 Artyści Sokratowi, Fundacja Villa Sokrates, Tryjaloh, Galeria Krynki, Krynki; No Budget Show Vol.3, Galeria Kordegarda, Warszawa.