2017-08-16

W dniu 20 czerwca 2017 r. w Centrali Banku została otwarta wystawa Zofii Miedzińskiej pt. „Współbrzmienie”. Zofia Miedzińska pracuje w Departamencie Sprzedaży Sieci Agentów na stanowisku Specjalisty. To nasza druga wystawa dla pracownika PKO Banku Polskiego.

Autorka pisze o sobie:

„To, co zawiera się w moich pracach mogłabym określić w trzech słowach - emocje, wyobraźnia, fakty. Każde z nich odpowiada innej formie wyrazu. Fotografie zamrażają czas, ujmują konkretną niepowtarzalną chwilę gry światła i kolorów. Fotografuję najczęściej krajobrazy - głównie podczas podróży na Północ. Zdjęcia często stanowią dla mnie punkt wyjścia do dalszego tworzenia, obrazy natomiast są formą wspomnienia - i tu włączają się emocje, to już nie jest utrwalony kadr, ale bardzo subiektywne spojrzenie na dane miejsce. Ostatni punkt to ilustracje - i miejsce działania wyobraźni. Moje ilustracje to także „pocztówki” z miejsc, które odwiedzam, wysyłam je potem do przyjaciół. Ilustracje wiążą się ze światem, gdzie wszystko jest możliwe. Iluzja przeplata się z rzeczywistością a świat jest zantropomorfizowany.

Urodziłam się w 1983 r. w Warszawie w rodzinie artystów plastyków. Sztuka była w moim życiu codziennością od najmłodszych lat. Jednak na rok przed maturą stwierdziłam, że poza sztuką, która jest szczególnym sposobem wyrazu człowieka, interesuje mnie on sam - u podstaw, w swojej zdolności postrzegania i pojmowania świata, rozumienia zjawisk i ludzi - i tak rozpoczęłam i ukończyłam studia filozoficzne. Nie przestałam jednak tworzyć i mam nadzieję w tym roku rozpocząć studia podyplomowe na ASP w Łodzi. Jestem autorką kilku wystaw fotograficznych, zilustrowałam dwie książki dla dzieci, które ukazały się w 2007 roku, a także wraz z mężem jestem autorką książki pt. „Skandynawia. Światło Północy”. Jest to reportaż z naszych podróży, który ukazał się w listopadzie 2015 roku nakładem wydawnictwa Novae Res.”

Prace fotograficzne Zofii Miedzińskiej można obejrzeć na stronie http://nordlandphoto.com/?page_id=978