Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Advanced Management Program w Harvard Business School oraz Leadership Academy for Poland.

Członek Zarządu PZU SA od 28 marca 2019 do 7 czerwca 2021. Członek Zarządu PZU Życie od 1 maja 2019 roku do 7 czerwca 2021. Z Grupą PZU związany od 2017 roku, gdzie wcześniej sprawował funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Korporacyjnych. W ramach Grupy PZU odpowiadał m.in. za strategię i projekty, biuro administracji, biuro nadzoru korporacyjnego, biuro nadzoru nad spółkami zagranicznymi oraz Pion Technologii Informatycznych. W latach 2018-2020 Członek i Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Alior Bank S.A., od czerwca 2020 do 7 czerwca 2021 Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Banku Pekao SA, w latach 2018 -2020 Przewodniczący Rady Nadzorczej PZU Zdrowie SA. Obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej Develia S.A.

Od 2001 r. wykonuje zawód radcy prawnego. Specjalizuje się w tematyce prawa handlowego, prawa podatkowego oraz prawa pracy. Przed zatrudnieniem w Grupie PZU piastował stanowisko Senior Associate w Bird & Bird Szepietowski i Wspólnicy (lider praktyki Benefits & Compensation). Uprzednio związany również z TGC Tax Advisers sp. z .o.o. (Dyrektor Działu Podatkowego), Mazars Audyt Sp. z o.o. (Dyrektor Działu Prawno-Podatkowego) oraz Ernst & Young (Senior Manager).