Wesołych Świąt!
to jest gwiazdka

Opis

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wejherowie Maciej Nogalski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-11-2015 o godz. 10:50 pod adresem: Sąd Rejonowy w Wejherowie, Zamiejscowy V Wydział Ksiąg Wieczystych w Pucku, ul. 1 Maja 15, 84-100 Puck sala nr 12, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej przy Cisowa, 84-200 Kąpino. 

Opis nieruchomości:

W skład nieruchomości zabudowanej wchodzi działka gruntu nr 255/2 obszaru 623 m2 zabudowana budynkiem mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej, parterowym z poddaszem użytkowym - o powierzchni 144,17 m2. W bryłę budynku wbudowany jest garaż. Teren działki jest płaski i jest dość regularnego kształtu. Dojście do budynku, wjazdy do garaży utwardzone kostka betonową. Działka ogrodzona. Od frontu jest płot metalowy z zamontowana furtką wejściową, dwiema bramami wjazdowymi automatycznie otwieranymi oraz miejscem na pojemnik na śmieci. Za budynkiem działka wykorzystywana jest pod trawnik/ogród oraz drewniany budynek gospodarczy / garaż – bez fundamentu. Budynek mieszkalny wybudowany został w 2009 r. Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej. Ławy fundamentowe żelbetowe. Ściany zewnętrzne, zgodnie z projektem, z pustaków ceramicznych. Ściany wewnętrzne nośne z pustaków ceramicznych. Schody wewnętrzne żelbetowe. Strop nad parterem masywny. Dach konstrukcji drewnianej, kryty blachodachówką, docieplony wełną mineralną. Okna pcv. Drzwi wewnętrzne płycinowe. Brama garażowa metalowa, uchylna. W budynku na parterze znajdują się: wiatrołap, kuchnia, pokój dzienny, hol ze schowkiem pod schodami, garderoba, wc, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Na poddaszu są cztery pokoje, łazienka, garderoba i komunikacja. Budynek wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną do zbiornika bezodpływowego, grzewczą – instalacja c.o. - piec na ekogroszek. W salonie znajduje się też kominek – bez rozprowadzenia ciepła. W łazienkach, kuchni, hollu i schowku pod schodami zamontowane jest ogrzewanie podłogowe. Na parterze w salonie podłoga jest wyłożona panelami. W kuchni i holu posadzki wyłożone są terakotą. Ściany są otynkowane i malowane. W kuchni wykonana stała zabudowa na wymiar – szafki wraz z wbudowanym sprzętem AGD. W wiatrołapie posadzka wyłożona jest terakotą, ściany malowane. W łazience posadzka wyłożona jest terakotą, ściany są obłożone glazurą. Wyposażenie łazienki stanowi: sedes, umywalka, kabina prysznicowa. Schody obłożone drewnem dębowym. Na poddaszu podłogi są wyłożone panelami, ściany są malowane. W łazience posadzka wyłożona jest płytkami terakoty, a ściany obłożone są glazurą. Wyposażenie łazienki na poddaszu stanowi: sedes, umywalka, bidet, wanna i kabina prysznicowa.

Mając powyższe na uwadze oraz wiek budynku stan techniczny budynku określono jako bardzo dobry, standard wykończenia i wyposażenia jako dobry.

Suma oszacowania wynosi 482 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 361 575,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 48 210,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA 71102018530000910201431808.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego pod adresem: Sąd Rejonowy w Wejherowie, I Wydział Cywilny Sekcja ds Egzekucyjnych, ul. 1-go Maja 15, 84-100 Puck,.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

 

Podstawa: obwieszczenie  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wejherowie Maciej Nogalski Kancelaria Komornicza, J. III Sobieskiego 241, Wejherowo, 84-200 Wejherowo tel. 58 6721499 / fax. 58 6721499.

Link do lokalizacji: http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/255712

 

Numer oferty: L/51/N/10/15
Region: pomorskie
Cena: 361.575,00 zł
Źródło: Licytacja komornicza
Rodzaj: Dom
Działka