Opis

PKO BANK POLSKI SPÓŁKA  AKCYJNA

z siedzibą w Warszawie ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa

Biuro Sprzedaży i Najmu  Nieruchomości z siedzibą w Warszawie,

Al. Jana Pawła II 25, 00-854 Warszawa

 

INFORMACJA :

PKO Bank Polski SA , dalej „Bank”  informuje, że przygotowuje do zbycia

udział  w wysokości  ½ części  w prawie własności do nieruchomości zabudowanej położonej w Łodzi przy ulicy Wschodniej 55, województwo łódzkie.

Na nieruchomość składa się:

prawo własności działki  gruntowej o nr ew. 362/1,  w obrębie S-1, o powierzchni 1311 m2,  zabudowanej trzema budynkami kamienicy,  o  łącznej powierzchni użytkowej  2888,88  m2.  Dla nieruchomości  Sąd Rejonowy dla Łodzi -Śródmieścia, XVI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą  nr LD1M/00000608/6.

Opis:

Nieruchomość, to kamienica położona w ścisłym centrum miasta, w zabudowie zwartej, zabudowana trzema budynkami. Budynek mieszkalno-użytkowy (frontowy - narożny) oraz budynek mieszkalny (poprzeczna oficyna) zostały wybudowane w 1898 roku i są wpisane do ewidencji zabytków natomiast trzeci budynek, to budynek użytkowy (gospodarczy) wybudowany w 1960 roku. Budynek frontowy o powierzchni użytkowej 2381,80 m2, 4 piętrowy,  podpiwniczony, z poddaszem częściowo użytkowym i lokalami użytkowymi na parterze.  Parter  budynku frontowego przedzielony bramą przejazdową z wejściem i wjazdem od strony ul.  Wschodniej  oraz wejściem od strony ul. Jaracza. Komunikację zapewniają klatki schodowe – dwie w  budynku frontowym narożnym, jedna w poprzecznej oficynie. Budynek oficyny, o powierzchni użytkowej 441,70 m2, 3 piętrowy, niepodpiwniczony, ze strychem, przylega do budynku frontowego. Budynek gospodarczy o powierzchni użytkowej 65,38 m2, 1 piętrowy, niepodpiwniczony, przylega do budynku oficyny. Dla budynku gospodarczego wydano pozwolenie na rozbiórkę. Nieruchomość zarządzana przez zarządcę sądowego.

Budynki  posiadają instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową.

Nieruchomość zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta w odległości ok 200 m od ulicy Piotrkowskiej.

Bezpośrednie otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa typowa dla strefy śródmiejskiej: zabudowa usługowo-handlowa, administracyjna oraz mieszkaniowa wielorodzinna. Doskonały dojazd, pełna infrastruktura miejska.

Ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą odbiegać od stanu faktycznego.

Podana cena w ogłoszeniu ma charakter orientacyjny, informacyjny - cena wywoławcza zostanie wskazana w ogłoszeniu o przetargu.

Powyższa nieruchomość przygotowywana jest  do zbycia w drodze przetargu.

Dodatkowe informacje można uzyskać także pod nr tel.:  +48  724 132 395 w godzinach 9.00-15.00,

adres, e-mail: nieruchomosci@pkobp.pl

 

Numer oferty:
Region: łódzkie
Powierzchnia: 2888,88
Cena: 2.005.300,00 zł
Źródło: Sprzedaż własna
Rodzaj: Budynek użytkowy

Dane sprzedającego

PKO BANK POLSKI SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa. Biuro Sprzedaży i Najmu Nieruchomości z siedzibą w Warszawie, ul. Jana Pawła II 25, 00-854 Warszawa.