Opis

 

PKO BANK POLSKI SPÓŁKA AKCYJNA

z siedzibą w Warszawie ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa

Biuro Sprzedaży i Najmu Nieruchomości w Warszawie

 

przygotowuje do sprzedaży w aukcji:

 

Prawo do nieruchomości zabudowanej położonej w Blachowni, ulica Bankowa 1, powiat częstochowski, województwo śląskie. Na nieruchomość składają się:

- prawo użytkowania wieczystego działek gruntowych o łącznej powierzchni 3286 m2,

- budynek biurowy, podpiwniczony, o powierzchni netto  823,80 m2 - własność

 

Nieruchomość zabudowana budynkiem biurowym. Budynek parterowy, podpiwniczony, o pow. netto 823,80 m2, budynek murowany o konstrukcji tradycyjnej. Przed budynkiem znajduje się duży parking wyłożony kostką. Nieruchomość usytuowana jest przy jednej z głównych ulic miasta. Wjazd na nieruchomość bezpośrednio z ulicy Bankowej.

Bardzo dobra lokalizacja. Centrum miasta. Sąsiedztwo zabudowa wielorodzinna, punkty usługowo- handlowe, dalsze otoczenie szkoła podstawowa, gimnazjum, przedszkole.

 

PKO Bank Polski SA jest zainteresowany jest tzw. „najmem zwrotnym” powierzchni ok 155 mkw.,

 

Cena wywoławcza sprzedaży nieruchomości została ustalona na kwotę  1.469.000, 00 zł netto

Aukcji podlegać będzie również całkowita cena netto miesięcznego czynszu najmu

 

Transakcja sprzedaży Nieruchomości będzie zwolniona z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a w zw. z art. 29 a ust. 8 UVAT, przy czym w przypadku zmiany przepisów prawa w tym zakresie do daty transakcji lub w przypadku gdy organ podatkowy wyda, także po transakcji inne stanowisko w kwestii opodatkowania transakcji, w szczególności na skutek wniesienia wniosku o interpretację przepisów prawa podatkowego, Nabywca zobowiązuje się do pokrycia należnego od sprzedaży podatku od towarów i usług.

 

W związku ze zwolnieniem z podatku VAT, sprzedaż Nieruchomości może być objęta podatkiem od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% wartości transakcji płatnym przez Nabywcę.

  

Bank informuje, że aukcja może być odwołana na każdym jej etapie, zaś wygrana w aukcji elektronicznej (licytacji) nie jest równorzędna z przyjęciem oferty i zobowiązaniem Banku do zawarcia stosownej umowy. O ostatecznym przyjęciu oferty decyduje Zarząd Banku, a wygrana w aukcji stanowi podstawę do rekomendacji danej oferty Zarządowi Banku. Decyzja Zarządu o ostatecznym przyjęciu oferty zostanie podjęta w ciągu 30 dni od zakończenia aukcji, a brak oświadczenia Banku w tym terminie dotyczący przyjęcia oferty nie stanowi milczącego(dorozumianego) przyjęcia oferty.

  

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu e-mailowego na adres: jaroslaw.wilk@pkobp.pl

Dodatkowe informacje zarówno o nieruchomości jaki i wskazanym najmie zwrotnym można uzyskać pod nr kom. (722 051 062)  w godzinach 8.00-16.00.

 

 

UWAGA! Prezentowane oferty nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Podane dane mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą odbiegać od stanu faktycznego.

Numer oferty:
Region: śląskie
Powierzchnia: 823,80
Cena: 1.469.000,00 zł
Źródło: Sprzedaż własna
Rodzaj: Budynek użytkowy
Obiekt komercyjny

Dane sprzedającego

PKO BANK POLSKI SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie ul. Puławska 15,02-515 Warszawa Biuro Sprzedaży Nieruchomości