2007-12-04 15:47

Eksperci wchodzący w skład jury konkursu miesięcznika The Banker uznali, że PKO Bank Polski był w ubiegłym roku najlepszym bankiem działającym w naszym kraju i przyznali mu nagrodę „Bank of the Year In Poland 2007”. Jest to jedna z kategorii konkursu „Bank Roku” organizowanego corocznie przez miesięcznik The Banker. Konkurs rozstrzygany jest na podstawie szeregu analiz dotyczących m.in. efektów działalności biznesowej w danym kraju, strategii banków oraz ich wyników finansowych.

- Nagroda "Bank of the Year in Poland Award 2007" trafia do nas w wyjątkowym momencie. W 2007 roku rozpoczęliśmy proces gruntownej modernizacji, którego celem jest lepsze dostosowanie banku do potrzeb i oczekiwań klientów. Cieszy fakt, że działania te zostały dostrzeżone przez grono specjalistów wchodzących w skład jury. – powiedział Rafał Juszczak, prezes Zarządu PKO BP. PKO BP jako zwycięzca konkursu otrzymał:

  • "Bracken" – jest to statuetka Brackena nosząca nazwę pochodzącą od nazwiska Brendana Brackena - założyciela miesięcznika The Banker, w latach 1945-1958 prezesa wydawnictwa Finanacial Times (wydawca m.in. The Banker),
  • "Certificate of Merit" – certyfikat podpisany przez wydawcę oraz redaktora naczelnego miesięcznika potwierdzający zwycięstwo PKO BP.

Miesięcznik The Banker wchodzi w skład wydawnictwa Financial Times, od lat jednego z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych magazynów poświęconych wszelkim zagadnieniom z zakresu bankowości, poruszającym również tematykę światowej gospodarki i finansów. Ten globalny miesięcznik jest obecny na rynku od 1926 roku. Jego czytelnikami jest kadra menadżerska banków z całego świata. Doroczna finałowa ceremonia rozdania nagród obyła się w hotelu Dorchester w Londynie. Nagrodę odebrał Rafał Juszczak - prezes Zarządu PKO BP.