Qualia Development jest polską spółką deweloperską z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów na rynku budownictwa mieszkaniowego - w wyjątkowych lokalizacjach na terenie całego kraju.

W maju 2011r. spółka zmieniła nazwę oraz logotyp. Decyzja o całkowitej zmianie marki - dawniej PKO BP Inwestycje - została podyktowana potrzebą wzmocnienia wizerunku firmy w świadomości klientów jako podmiotu świadczącego usługi deweloperskie, a nie finansowe. Nowa marka i logotyp wyraziście komunikują profil działalności oraz wszystkie atuty firmy, czyli jakość, profesjonalizm i solidność. Qualia Development zbudowała solidne podstawy ładu korporacyjnego i konsekwentnie wdraża rozwiązania operacyjne typowe dla nowoczesnych firm działających na rynku deweloperskim.

Qualia Development we współpracy z globalną siecią hotelową Louvre Hotels Group, na zasadzie umowy franczyzowej, w 2012 roku otworzyła swój pierwszy condohotel działający pod brandem Golden Tulip Międzyzdroje Residence. W roku 2013 otwarty został hotel Golden Tulip Gdańsk Residence. Spółka nie tylko prowadzi inwestycje, ale również zarządza condohotelami, w tym celu, w strukturze Grupy Qualia Development powołana została odrębna spółka Qualia Hotel Management, która – wykorzystując wiedzę i doświadczenie globalnej sieci hotelowej Louvre Hotels Group - prowadzi działalność operatora hoteli. Louvre Hotels Group jest jedną z największych sieci hotelarskich w Europie, operatorem ponad 1100 hoteli w 40 krajach na świecie. Współpraca to nie tylko możliwość korzystania z międzynarodowego systemu rezerwacji - zapewniającego właścicielom wysoki poziom wynajmu pokoi, a więc zysku z inwestycji - ale także czerpanie korzyści ze sprawdzonego w praktyce, efektywnego know-how.

Dotychczasowy dorobek to przeszło 4100 gotowych lokali – w tym blisko 1700 sztuk w projekcie Nowy Wilanów, prawie 500 apartamentów w projekcie "Neptun Park" oraz ponad 1500 lokali w projekcie "Marina Mokotów" (jako większościowy udziałowiec). Obecnie Qualia realizuje projekt w Miasteczku Wilanów: Nowy Wilanów – etap Royal Park – w Warszawie (17 tys. metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i użytkowej).

Aktualnie trwają też przygotowania do rozpoczęcia projektów Neptun Park – etap IV - w Gdańsku (prawie 12 tys. metrów kwadratowych PUM).

Qualia Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i przestrzega kodeksu Dobrych Praktyk.

2014 rok
2013 rok
2012 rok
2011 rok
2010 rok
Rada Nadzorcza Spółki
Zarząd Spółki
Strategia i kierunki rozwoju
Ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia