Dzięki SKO już sześciolatek może uczyć się korzystania z usług bankowych poprzez animowany, bezpieczny oraz dostosowany do jego wieku i gustu serwis internetowy SKO. O tym jak wygląda i działa serwis, można przekonać się oglądając przygotowane przez PKO Bank Polski krótkie filmy instruktażowe.

W ramach funkcjonalności serwisu można wyróżnić:

 • wirtualne skarbonki
  Dziecko może zbierać środki z przeznaczeniem na różne cele, np. klocki, rower, czy wymarzoną grę; każda skarbonka symbolizuje cel lub marzenie dziecka.

 • plan oszczędzania
  Nawet najmłodszy użytkownik poradzi sobie z zaplanowaniem, jaka część wpłaconych pieniędzy trafi do każdej z założonych skarbonek.

 • kalkulator finansowy
  Prosty kalkulator pozwalający na sprawdzenie jak wzrosną wpłacane środki w określonym czasie. Dziecko samo wpisuje kwotę jaką dysponuje oraz okres, w którym deklaruje, że będzie oszczędzać.

 • wirtualne odznaki
  System odznak przyznawanych m.in. za zakładanie skarbonek, za dokonanie wpłaty, za realizację planu oszczędzania.

 • dopasowanie wyglądu serwisu do wieku i gustu dziecka
  Użytkownicy mają możliwość zmiany wyglądu swojego serwisu, a także ustawienia dźwięków czy wgrania własnego zdjęcia symbolizującego cel oszczędzania.

Uwaga! Uczeń nie ma możliwości inicjowania i wykonywania przelewów, płacenia za zakupy, samodzielnego wypłacania środków.

Drukuj