Przekonaj się, że płacenie kartą jest dużo wygodniejsze, szybsze niż płacenie gotówką. Karta po prostu doskonale zastępuje gotówkę.

Możesz też posługiwać się inną formą karty do konta. Do wyboru masz naklejkę zbliżeniową lub gadżet zbliżeniowy w postaci breloka albo zegarka zbliżeniowego wydawane w ramach organizacji MasterCard, działających w technologii zbliżeniowej. Wykaz dostępnych do poszczególny kont form kart podano w Komunikacie.

 

 

Dzięki karcie do konta możesz korzystać ze specjalnych ofert i rabatów popularnych firm. Sprawdź aktualną ofertę.

Niezależność
Karta PKO Ekspres w formie naklejki zbliżeniowej lub breloka zbliżeniowego albo zegarka zbliżeniowego pozwala na korzystanie bez dodatkowych kosztów z szybkich płatności za drobne zakupy dzięki funkcji płatności zbliżeniowych.

Te formy kart możesz zamówić, gdy posiadasz lub wnioskujesz o kartę w formie tradycyjnej.

Pamiętaj, że PIN możesz nadać w serwisie transakcyjnym iPKO lub serwisie telefonicznym iPKO dzwoniąc pod numer 800 302 302 (serwis telefoniczny jest czynny całą dobę).

Naklejkę zbliżeniową, w wybranym kolorze białym lub czarnym, możesz przykleić na dowolnym urządzeniu, np. odtwarzaczu muzyki, telefonie komórkowym lub innym często przez Ciebie używanym przedmiocie, który zabierasz ze sobą na zakupy.

Jak prawidłowo umieścić naklejkę na telefonie:

  • przyklej naklejkę na zewnętrznej stronie obudowy telefonu, jak najdalej od baterii,
  • podczas płacenia zbliż naklejkę do terminala w miejscu, w którym znajdują się diody i chwile przytrzymaj
  • jeśli Twój telefon jest wyposażony w funkcje NFC, przed płaceniem naklejką wyłącz tę funkcję.

Pierwszą naklejkę zbliżeniową dostajesz bez żadnej opłaty!

Brelok możesz zawiesić na szyi lub przyczepić do kluczy – i portfel staje się zbędny!

Pula zegarków jest ograniczona i dostępna do wyczerpania zapasów

 

Bezpieczeństwo
Pamiętaj, że już od momentu zgłoszenia utraty karty bank przejmuje odpowiedzialność za wszystkie operacje nią dokonane, za wyjątkiem sytuacji, gdy do nieuprawnionego użycia doszło z winy umyślnej posiadacza albo w wyniku umyślnego lub będącego skutkiem rażącego niedbalstwa naruszenia przez posiadacza zasad bezpieczeństwa określonych w „Regulaminie rachunków bankowych i kart debetowych dla Klientów indywidualnych w PKO Banku Polski SA".

Przeznaczenie

Karta PKO Ekspres w postaci naklejki zbliżeniowej, breloka albo zegarka zbliżeniowego to idealna karta na zakupy. Możesz nią zapłacić za drobne kwoty, używając funkcji zbliżeniowej, działającej w technologii zbliżeniowej .

Okres ważności
Limity
Sposób rozliczenia
Operacje w walutach obcych
Używanie karty
Aktywacja
Utrata karty
Wznowienie karty

Złóż wniosek o wydanie naklejki zbliżeniowej, breloka albo zegarka zbliżeniowego w serwisie iPKOw zależności od dostępnej oferty:

  • po zalogowaniu wybierz zakładkę: "Karty" > "Nowa karta" > "Karta debetowa"
  • wypełniasz:  Wniosek o naklejkę zbliżeniową, albo Wniosek o brelok zbliżeniowy, albo Wniosek o zegarek zbliżeniowy

Możesz też złożyć wniosek:

  • w serwisie telefonicznym iPKO dzwoniąc pod numer 800 302 302 (serwis telefoniczny jest czynny całą dobę). Opcja dostępna dla posiadaczy karty w formie tradycyjnej
  • lub w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego