Ogólnokrajowe

2015.07.29

Fałszywe komunikaty o zmianie formatu konta, aktualizacji adresu korespondencyjnego oraz wiadomości e-mail!

Ostrzegamy, że są rozsyłane fałszywe wiadomości e-mail, w których hakerzy podszywają się pod Bank i - pod pretekstem konieczności odblokowania zablokowanego dostępu do konta iPKO lub odczytania wiadomości przesłanej przez Bank - proszą o kliknięcie w link przekierowujący do fałszywej strony Banku z prośbą o zalogowanie. Zachowaj ostrożność!

Przypominamy, że PKO Bank Polski nie jest autorem tych wiadomości, e-maile rozsyłane są przez osoby podszywające się pod Bank. Prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania w stosunku do e-maili, w których znajduje się prośba o skorzystanie z umieszczonego w nich linku. Ostrzegamy, że zawsze są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych osobowych lub danych karty, ale także zainstalowanie na jego komputerze lub w telefonie potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania.

Prosimy nie odpowiadać na tego typu e-maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać danych osobowych, loginu i haseł do konta, kodów jednorazowych, numeru telefonu komórkowego, danych dotyczących karty płatniczej. Te dane są do wyłącznej wiadomości klientów.

Uważaj również na komunikaty pojawiające się po zalogowaniu do serwisów iPKO i iPKO biznes.

W przypadku, gdy logujesz się do serwisu internetowego Banku z komputera zainfekowanego złośliwym oprogramowaniem, możesz otrzymać komunikat dotyczący zmiany formatu konta w PKO Banku Polskim lub konieczności aktualizacji adresu korespondencyjnego. 
UWAGA! Informacja ta jest nieprawdziwa - PKO Bank Polski nie wprowadza zmiany formatu numerów rachunków, nie wymusza aktualizacji danych korespondencyjnych i nie jest autorem tej wiadomości! Komunikat wystawiany jest przez osoby podszywające się pod Bank w celu wyłudzenia kodu z narzędzia autoryzacyjnego. W przypadku otrzymania takiego komunikatu nie wprowadzaj żądanych danych.

W przypadku skorzystania z linku zawartego w otrzymanej wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO lub pojawienia się na stronie niepokojącego komunikatu, np. o zmianie formatu konta w PKO Banku Polskim, niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie pod jednym z numerów:

z konsultantem iPKO:

  • 801 307 307 (numer dla dzwoniących w kraju) lub
  • +48 81 535 60 60 (numer dla dzwoniących w kraju, z zagranicy i z telefonów komórkowych).

z konsultantem iPKO biznes:

  • 801 36 36 36 wybierz 3 (numer dla dzwoniących w kraju) lub
  • 61 855 94 94 (numer dla dzwoniących w kraju, z zagranicy i z telefonów komórkowych).