[Archiwalny] II licytacja nieruchomości w miejscowości Kazimierki gm. Błędów woj. mazowieckie

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grójcu mgr Paweł Myszkowski Kancelaria Komornicza w Grójcu zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc i 983 kpc, że w dniu: 2013-10-11 o godzinie 10:00 w sali nr VI Sądu Rejonowego w Grójcu odbędzie się: druga licytacja nieruchomości zabudowanej domem i budynkami gospodarczymi wraz z sadem określonej jako: nieruchomość gruntowa zabudowana położona w miejscowości Kazimierki, gmina Błędów, składająca się z działki o numerze ewidencyjnym  o powierzchni 3,31 ha. Kształt działki zbliżony do regularnego wieloboku. Dojazd i dojście do nieruchomości odbywa się z drogi o nawierzchni asfaltowej. Nieruchomość leży w zasięgu uzbrojenia w sieci: elektryczną, wodociągową (dodatkowo na działce wykonana jest studnia głębinowa), gazową, telefoniczną. Działka zabudowana jest murowanym budynkiem mieszkalnym parterowym z nieużytkowym poddaszem podpiwniczonym o powierzchni użytkowej 72,67 m2 wyposażony w instalacje: elektryczną, wod-kan (szambo), wentylacyjną, centralnego ogrzewania (piec gazowy + piec na paliwo stałe). Budynek wybudowany w 1959 roku, zmodernizowany w ostatnich 4 latach. Stolarka okienna wykonana z tworzywa sztucznego natomiast stolarka drzwiowa drewniana. Podłogi: terakota, wykładzina z tworzywa sztucznego, wylewka betonowa. Część pomieszczeń po remoncie, pozostałe wymagają remontu, na ścianach widoczne zawilgocenia. Dach pokryty blachą. Budynek nie posiada elewacji. Na działce znajduje się również murowany budynek gospodarczy, parterowy z kanałem samochodowym o powierzchni użytkowej 253,10 m2 pokryty blachą, wyposażony w instalacje: elektryczną i wentylacyjną oraz murowany budynek gospodarczy parterowy z przylegającą wiatą konstrukcji drewnianej o powierzchni użytkowej 83,62 m2 pokryty eternitem, wyposażony w instalacje: elektryczną i wentylacyjną. Podłogi w budynkach gospodarczych: wylewka betonowa. Wokół budynków rosną drzewa i krzewy. Teren działki w części zabudowanej jest w części utwardzony, ogrodzony a jego powierzchnia wynosi około 0,25 ha. Pozostałą część działki o powierzchni 3,06 ha stanowi sad (jabłonie-6 rzędów, grusza- 1 rząd) którego wiek określono na ok. 6 lat. Sad nie jest nawadniany, brak stelaży. Otoczenie nieruchomości stanowią nieruchomości zabudowane budynkami mieszkalnymi, gospodarczymi, tereny niezabudowane, sady. Dla nieruchomości urządzona jest księga wieczysta prowadzona w V Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Grójcu. 

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 327.000,00 zł. Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: 2/3 wartości oszacowania tj. kwotę: 218.000,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10 % ceny oszacowania nieruchomości: 32.700,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu o utracie rękojmi. 

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z komornikiem. Elaborat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w biurze komornika. Akta postępowania egzekucyjnego na dwa tygodnie przed licytacją zostaną przesłane do Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Grójcu, jednakże w kancelarii komornika pozostanie do wglądu odpis elaboratu. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

 

Podstawa: Obwieszczenie Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grójcu mgr Paweł Myszkowski Kancelaria Komornicza w Grójcu www.komornikmyszkowski.pl 05-600 Grójec, ul. Mogielnicka 33 lok. 1.08 tel./fax: (48) 332 92 05, tel./fax: (48) 366 24 49 email: kancelaria@komornikmyszkowski.pl

 

 

Numer oferty: L/6/N/09/13
Region:
  • mazowieckie
Cena: 218.000,00 zł
Źródło:
  • Licytacja komornicza
Rodzaj:
  • Dom
  • Działka