Miejsce pracy: Warszawa
Jednostka: Departament Ryzyka Kredytowego
Komórka: Biuro Aplikacji Ryzyka Kredytowego
Nr ref.: CEN/172/11/2016
Termin zgłoszeń: 24 grudnia 2016

Główne zadania:

•udział w projektowaniu i budowie narzędzi oceny ryzyka kredytowego klientów Banku w zakresie budowy algorytmów obliczeniowych oraz przetwarzania dużych zbiorów danych
•udział w projekcie budowy nowoczesnego narzędzia oceny ryzyka kredytowego klasy „Big Data /Business Intelligence”, przetwarzającego dane i wyznaczającego scoring klientów indywidualnych i instytucjonalnych
•wymiana i analiza danych pomiędzy systemami ryzyka a innymi aplikacjami (m.in. systemami sprzedażowymi, Hurtownią Danych, biurami informacji kredytowej/gospodarczej, CRM)
•analiza i badanie danych klientów kredytowych Banku – indywidualnych oraz instytucjonalnych

Oczekujemy:
•wykształcenia wyższego, preferowane kierunki: ekonomiczne lub informatyczne (Finanse i Bankowość, Metody ilościowe, Ekonometria)
•doświadczenia w pracy z bazami danych Oracle i MS SQL Server (znajomość SQL, T-SQL lub PL/SQL)
•doświadczenia w pracy z narzędziami SAS lub też innymi narzędziami typu Business Intelligence
•doświadczenia w zakresie pracy w projektach informatycznych
•doświadczenia i znajomości zagadnień ETL, przetwarzania masowego oraz równoległego – pracy z dużymi zbiorami danych
•znajomości zagadnień związanych z ryzykiem kredytowym oraz produktami i regulacjami bankowymi
•dodatkowym atutem będzie zainteresowanie i znajomość nowoczesnych narzędzi analitycznych – bazy danych nieobiektowe, big data
•znajomości języka angielskiego
•umiejętności pracy w zespole, dokładności, innowacyjności, samodzielności oraz zaangażowania w pracę.

Oferujemy:
•umowę o pracę w dynamicznie rozwijającej się jednostce
•możliwość wykorzystania wiedzy i zdobycia doświadczenia z zakresu analizy danych w pracy na największych zbiorach danych w polskim sektorze bankowym (Big Data)
•możliwość udziału w wielu interesujących projektach biznesowych
•atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny, w tym prywatną opiekę zdrowotną i Pracowniczy Program Emerytalny
•profesjonalny system szkoleń.