RSS (Really Simple Syndication) to format przekazywania nagłówków wiadomości oparty na języku XML. Dzięki niemu możesz na bieżąco sprawdzać, czy w serwisie internetowym pojawiła się jakaś nowa wiadomość na interesujący Ciebie temat. Za pośrednictwem informacji RSS zostaniesz automatycznie powiadomiony o tym fakcie i to od razu w momencie jej opublikowana.

Wiadomości można pobrać używając specjalnego czytnika RSS. Mechanizm taki posiadają niektóre programy pocztowe. Ponadto w sieci dostępnych jest wiele programów do korzystania z RSS, w przeważającej większości są one darmowe. Pamiętaj jednak by sprawdzić dla jakiego systemu operacyjnego przekazywaniastosowany jest dany program i zainstaluj ten, który będzie odpowiedni.

Po zainstalowaniu programu wystarczy kliknąć powyżej na interesujące Ciebie rodzaje wiadomości. Od tej pory będziesz informowany przez program o aktualizacjach w serwisie internetowym. Za każdym razem zobaczysz tytuł i nagłówek informacji. Wystarczy, że klikniesz w tytuł, a zostaniesz przeniesiony w odpowiednie miejsce serwisu internetowego, gdzie znajduje się pełna treść wiadomości.