O nas

10 rzeczy, które dobrze o nas wiedzieć

1100 oddziałów
mamy największą sieć detaliczną ze wszystkich banków w Polsce*
25 tys. pracowników
tworzymy największy bank w Polsce
100 lat historii
nieustannie rozwijamy się, oferując innowacyjne usługi i produkty**
9 mln klientów
zaufało nam w kwestii finansów***
IKO
mamy najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie****
Technologie
BLIK, blockchain, czatbot – już się u nas zadomowiły
Skarbonka
mamy jedno z najbardziej rozpoznawalnych logo w Polsce, zaprojektowane przez artystę-grafika Karola Śliwkę
SKO
prowadzimy innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci
CERT PKO BP
jesteśmy pierwszym bankiem w Polsce, który stał się członkiem elitarnej inicjatywy FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams)
Let’s Fintech
wspieramy start-upy i fintechy

O Banku

Nadajemy ton zmianom w sektorze finansowym i rozwijamy innowacyjne usługi
Wspieramy gospodarkę, a nasz zespół stara się wypracować najwyższą jakość rozwiązań finansowych. Konsekwentnie zmieniamy się, inwestujemy w rozwój i wdrażamy nowoczesne technologie, aby umożliwić naszym klientom wygodne zarządzanie finansami w każdym miejscu i czasie.
Jesteśmy dumni z naszej historii i polskich korzeni
Jako jeden z największych banków w Europie Środkowej i Wschodniej odpowiedzialnie dbamy o interesy akcjonariuszy, klientów, pracowników i społeczności lokalnych. Zapewniamy niepowtarzalne możliwości rozwoju zawodowego. Zespół pracowników tworzą specjaliści wyznaczający wysokie standardy w polskiej bankowości.

Zaufanie, jakim obdarzają nas klienci wymaga od nas profesjonalizmu oraz dużego zanagażowania.

Z nami możesz realnie wpływać na branżę finansową
U nas naprawdę możesz rozwinąć swoją karierę. Dzielimy się wiedzą, pomysłami i wdrażamy innowacyjne rozwiązania. Zapewniamy nie tylko stabilne zatrudnienie, ale też wsparcie pozazawodowych pasji.
Zapewniamy świetny start dla młodych
PKO Bank Polski dzięki swojej pozycji na rynku stwarza wyjątkowe możliwości rozwoju nie tylko profesjonalistom, ale również studentom i absolwentom różnych kierunków studiów. Realizacja ambitnych zadań oraz współpraca z doświadczonymi pracownikami daje naszym stażystom szanse rozwoju swojego potencjału.

Dbamy o to, aby każdy dzień w pracy był dla Ciebie dobry.

 

Nasze wartości

Wiarygodność
Budujemy wiarygodność wobec wszystkich klientów, biorąc pełną odpowiedzialność za nasze decyzje i działania. Zawsze dotrzymujemy zobowiązań i kierujemy się najwyższymi standardami jakości. Jesteśmy uczciwi wobec siebie i innych, działając spójnie z wizją i wartościami Banku.
Satysfakcja klienta
Klient – zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny – jest dla nas najważniejszy. Dokładamy wszelkich starań, aby dobrze poznać i zrozumieć faktyczne potrzeby naszych klientów oraz współpracowników i dostosować do nich tworzone rozwiązania.
Ciągłe doskonalenie
Wierzymy, że nasz Bank będzie prężnie się rozwijał wraz z rozwojem jego Pracowników. Dlatego nieustannie doskonalimy procesy, podnosimy nasze umiejętności i wiedzę. Aktywnie uczestniczymy w zachodzących zmianach, aby w pełni wykorzystywać wynikające z nich szanse dla nas i dla Banku.
Przedsiębiorczość
Pracujemy zespołowo. Wszystkie decyzje i działania rozpatrujemy z perspektywy korzyści, kosztów dla Banku i naszych klientów. Odważnie podejmujemy inicjatywy oraz konsekwentnie dążymy do realizacji założonych celów.

Jeżeli podzielasz nasze wartości, potrafisz działać zespołowo i chcesz współtworzyć nowoczesny, polski bank otwarty na klientów – czekamy na Ciebie!

 

*źródło: https://media.pkobp.pl/pko-bp-w-liczbach/
**źródło: http://www.raportroczny2018.pkobp.pl/
***źródło: https://media.pkobp.pl/pko-bp-w-liczbach/; http://www.raportroczny2018.pkobp.pl/
****Aplikacja IKO jest zwycięzcą rankingu Retail Banker International z marca 2018 r.