Przejdź to głównej części strony

W PKO Banku Polskim już lato! Bank rusza z kampanią „W PKO Banku Polskim spakujesz się na wakacje”

08.06.2026
  • PKO Bank Polski rozpoczął ogólnopolską kampanię pokazującą, jak bank wspiera klientów w przygotowaniach finansowych do wakacyjnych wyjazdów.
  • Twarzami kampanii są Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor oraz Mikołaj Bagiński.
  • Komunikacja koncentruje się na kantorze i płatnościach wielowalutowych, rozwiązaniach dla rodzin oraz ubezpieczeniu domu.

Rozpoczęła się ogólnopolską kampania marketingowa „W PKO Banku Polskim spakujesz się na wakacje. Kampania pokazuje jak bank może pomóc swoim klientom w załatwianiu spraw finansowych związanych z wakacyjnymi wyjazdami tak, aby wypoczynek był już tylko czystą przyjemnością. Gwiazdami kampanii są Joanna Koroniewska, Maciej Dowbor i Mikołaj „Bagi” Bagiński

Wakacje to czas, w którym chcemy odpoczywać i cieszyć się podróżami, a nie martwić sprawami organizacyjnymi czy finansowymi. Myśląc o ogarnianiu tematów wakacyjnych bank nie jest miejscem, które przychodzi do głowy jako pierwsze. W naszej kampanii pokazujemy, że możemy pomóc naszym klientom wygodnie przygotować się do wyjazdów” mówi Michał Krejza dyrektor departamentu komunikacji marketingowej PKO Banku Polskiego. 

W PKO Banku Polskim spakujesz się na wakacje

Głównym elementem kampanii jest 30-sekundowy spot wizerunkowy, wspierany przez trzy 15-sekundowe spoty produktowe. Komunikacja produktowa koncentruje się na trzech kluczowych obszarach:

  • kantorze i płatnościach wielowalutowych na wakacje,
  • rozwiązaniach wspierających rodziców i dzieci podczas wakacyjnych wyjazdów,
  • ubezpieczeniu domu.

Dodatkowo w kanałach digitalowych prowadzone będą działania promujące kartę eSIM, kartę wielowalutową oraz rozwiązania związane z bezpieczeństwem. W kampanii wykorzystane będą też nośniki OOH, materiały POS i witryny blisko 1000 oddziałów Banku. Spoty telewizyjne będą emitowane od 8 czerwca.

Za kreację kampanii odpowiada agencja Havas Warsaw, planowanie i zakup mediów realizuje Havas Media.

***

PKO Bank Polski jest największym bankiem w kraju, instytucją z ponad 100-letnią tradycją. Dostarczamy usługi finansowe dla ponad 12,4 milionów klientów indywidualnych, firmowych, korporacyjnych i samorządowych. Dzięki aplikacji IKO jesteśmy najbardziej mobilnym bankiem w kraju. Co sekundę rozliczamy w niej ponad 30 transakcji. Każdego dnia rozliczamy około miliona przelewów przychodzących i wychodzących. Jesteśmy w 314 powiatach, a 75 proc. Polaków ma do nas mniej niż 5 km z domu. Ekspansję międzynarodową naszych klientów wspierają oddziały korporacyjne i przedstawicielstwa banku w Niemczech, Czechach, Słowacji, Rumunii, Szwecji, Austrii i na Litwie. Za pośrednictwem Fundacji, inicjujemy i realizujemy projekty społeczne m.in wspieramy organizacje pozarządowe w ramach konkursu grantowego „Korzenie jutra". Jesteśmy także zaangażowani we wsparcie kultury i sportu. Nasza Grupa Kapitałowa dostarcza najbardziej kompleksową ofertę usług finansowych w Polsce. W jej skład wchodzą m.in. spółki działające w branży leasingowej, ubezpieczeniowej, oszczędności emerytalnych, funduszy inwestycyjnych i faktoringu. 
#numer 1 i kropka

Aleksandra Łęcka
prasa@pkobp.pl 

Kontakt dla mediów:

Do kontaktu z Centrum Prasowym zapraszamy dziennikarzy.

Prosimy o kierowanie pytań na adres prasa@pkobp.pl