[Archiwalny] Nowy Targ, woj. małopolskie - nieruchomość zabudowana, I licytacja

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu Maciej Sadyś zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 08.03.2016r. o godz.14.15 w sali nr 014 Sądu Rejonowego w Nowym Targu, ul. Ludźmierska 29, 34-400 Nowy Targ odbędzie się:

P I E R W S Z A L I C Y T A C J A

- nieruchomości położonej w miejscowości Nowy Targ przy ul. Gazdy, gm. Nowy Targ, powiat nowotarski, woj. składającej się z działki ewidencyjnej nr 8422/11 o powierzchni 0,2160 ha, zabudowanej budynkiem .

 

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w Nowym Targu przy ul. Gazdy,w północnej części miejscowości, w znacznej odległości od centrum. Działka ewidencyjna nr 8422/11 zabudowana obiektami i urządzeniami budowlanymi: budynkiem mieszkalnym, grillem ogrodowym, ogrodzeniem trwałym w trakcie budowy oraz nasadzeniami (ozdobna zieleń ogrodowa). Od strony północno - wschodniej działka przylega do drogi asfaltowej - ul. Gazdy, przy czym z uwagi na bliskość skarpy od strony wschodniej dojazd do nieruchomości jest utrudniony i faktycznie realizowany poprzez częściowy przejazd przez działkę 8422/15 nie będącej przedmiotem wyceny, stanowiącej własnośc innej niż dłużnicy osoby. Działka ewidencyjna 8422/11 ma nieregularny kształt umożliwiający racjonalne zagospodarowanie. Środkowa i północna część działki ma teren płaski. Pozostałą część działki stanowią skarpy o nachyleniu w kierunkach zachodnim, południowym i wschodnim. Działka uzbrojona jest w sieć: energetyczną i telekomunikacyjną. Woda z własnej studni, odprowadzanie ścieków do szamba. Działka ewidencyjna 8422/11 zabudowana jest budynkiem mieszkalnym. Teren częściowo ogrodzony - ogrodzenie w trakcie budowy. Wzdłuż wschodniej, południowej i zachodniej granicy działki teren porośnięty roślinnością krzewiastą i pojedynczymi drzewami. W południowej części działki posadowiony jest grill ogrodowy. Od strony zachodniej, południowej i wschodniej nieruchomość przylega do istniejącego cieku wodnego - potok Gazdy. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowane są działki zabudowane budynkami mieszkalnymi oraz droga asfaltowa.

Budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 356,45 m 2 ( łączna powierzchnia wszystkich pomieszczeń wynosi 399,74 m 2), jednorodzinny, podpiwniczony, murowany, wolnostojący. Nieruchomość wymaga nakładów niezbędnych do całkowitego wykończenia budynku. W piwnicy zlokalizowane są pomieszczenia kotłowni oraz pomieszczenia obecnie o nieokreślonej funkcji. Pomieszczenia otynkowane wraz z wykonanymi instalacjami, brak posadzek, brak malowania ścian oraz białego montażu. Na parterze budynku zlokalizowane są pomieszczenia mieszkalne. Pomieszczenia w całości wykończone - standard wykończenia bardzo wysoki. Na poddaszu zlokalizowane jest pomieszczenie mieszkalne. Oprócz łazienki pomieszczenia wykończone, standard wykończenia wysoki. Elementy konstrukcyjne: ściany - murowane, pełne, stropy - żelbetowe, dach - konstrukcji drewnianej, wielospadowy, pokryty blachodachówką. Elementy wykończenia wewnętrznego: posadzki - parkiet z drewna egzotycznego, panele podłogowe, płytki ceramiczne, w piwnicy wylewka betonowa, stolarka okienna - drewniana, zespolona termoizolacyjna, stolarka drzwiowa - drewniana indywidualna, ściany - otynkowane, częściowo malowane. Brak stolarki wewnętrznej. Wykończenia zewnętrzne: elewacja - ocieplenie styropianem + masa klejowa, pokrycie - blachodachówka. Instalacje wewnętrzne: wodno - kanalizacyjne, elektryczne,c.o. - piec na olej opałowy oraz telekomunikacyjne.Grill ogrodowy z kamienia naturalnego. Ogrodzenie w trakcie realizacji - wykonana została podmurówka betonowa. Ozdobna zieleń ogrodowa.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 972.040,00 zł.

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 729.030,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 97.204,00 zł tj. 10% ceny oszacowania nieruchomości najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w kancelarii Komornika w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu lub dokonać wpłaty na konto bankowe Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Nowym Targu nr 56102034660000910200347328 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA O/ 1 w Nowym Targu podając cel wpłaty i sygnaturę akt sprawy.

 

Więcej informacji na stronie : http://www.komornik-nowytarg.pl/?m=nieruchz&id=451

 

Numer oferty: L/50/N/02/16
Region:
  • małopolskie
Cena: 729.030,00 zł
Źródło:
  • Licytacja komornicza
Rodzaj:
  • Dom
  • Działka