[Archiwalny] Tarnów Opolski, ul. KOnwalii - nieruchomość zabudowana, II licytacja

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opolu Ewa Czaplińska-Sikora na podstawie arl. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 01-06-2015r. o godz. 10:50 w budynku Sadu Rejonowego w Opolu przy ul.Ozimska 60 A sala nr 129 odbędzie się druga licytacja nieruchomości stanowiącej nieruchomość gruntowa składająca się z jednej działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 464/144 z k.m I o obszarze 0.0794 ha zlokalizowana   jest   w   powiecie   opolskim -   gmina   Tarnów Opolski - sołectwo Walidrogi - przy ul. Konwalii. Na   nieruchomości   znajduje   się wolnostojący budynek jednorodzinny budowany na podstawie decyzji nr 588/04 z dnia 30.07.2004r i zmiany z dnia I6.05.2005r. Budowę rozpoczęto w 2004r.

Według   prawa   budowlanego   budynek   w   " budowie" -   należy   w   wymaganym   trybie   oddać   go  do użytkowania. Budynek parterowy z poddaszem nieużytkowym i wbudowanym garażem. Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej. Bryła budynku w kształcie litery T. Dach dwuspadowy konstrukcji drewnianej / pokryciem dachówką betonową IBF. Ściany murowane z ociepleniem. Stropy ognioodporne. W bryle budynku garaż jednostanowiskowy. W budynku są instalacje: wody, elektryczna, e.o.. kanalizacji - odprowadzenie ścieków do zbiornika dwukomorowego o poj. 11 m3. Ogrzewanie budynku własne: piec grzewczy gazowy dwu funkcyjny. Gaz. ze zbiornika podziemnego ( dzierżawa od Gaspolu) o poj. 2700. Dom dla 4-5 osobowej rodziny. Układ funkcjonalny domu dziali go na dwie strefy użytkowania: ogólnego ( pokój dzienny, kuchnia ze spiżarnią, pomieszczenia gospodarcze ) oraz. indywidualnego ( sypialnie . łazienki ). Poddasze zaprojektowane jako strych - pomieszczenie gospodarcze jest niezakończone. Jest możliwość adaptacji tej części na cele mieszkalne. Na parterze są cztery pokoje . w tym jeden z bezpośrednim dostępem do łazienki. Druga łazienka jest dostępna z komunikacji. W pokoju dziennym, który ma wyjście na taras, jest kominek. Przy kuchni jest spiżarka. Powierzchnia zabudowy wynosi - 199,23 m2, powierzchnia całkowita - 232.82 m2, powierzchnia użytkowa parteru - ok.138 m2, garaż - ok. 19.7 m2, powierzchnia użytkowa na cele gospodarcze ( po podłodze ) na poddaszu - 139,4 m2. Kubatura - 720,0 m3. Budynek budowany od 2004r. Okna z pcv z. żaluzjami zewnętrznymi, tynk na elewacji mineralny. Podłogi z paneli i płytek ceramicznych. W kuchni zabudowa kuchenna standardowa. W części pomieszczeń sufity podwieszane. Elementy wykończenia wykazują zużycie związane z upływem czasu. Na nieruchomości znajduje się studnia o gl, około lim. Działka ogrodzona z trzech stron ogrodzeniem z siatki; brak ogrodzenia od frontu. Nieruchomość zlokalizowana jest w terenie nowej zabudowy jednorodzinnej, bezpośrednio przy wewnętrznej drodze komunikacyjnej: ulicy Konwalii o nawierzchni szutrowej. Odległość od Opola około 12 km. Najbliższe sąsiedztwo to budynki jednorodzinne zlokalizowane przy ul. oraz działki jeszcze niezabudowane. Nieruchomość zlokalizowana w terenie o uzbrojeniu w sieci: woda, energia.

Suma oszacowania wynosi 465 400,00 zł. zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 310 266.67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 46 540,00 zł Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA I O. Centrum w Opolu 48 10203668 0000 5202 0093 0305

Zgodnie z przepisem art.976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno przeglądać w Sądzie Rejonowym w Opolu przy ul.Ozimska 60 A pok. Wydział IX Cywilny odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby tc przed rozpoczęciem przetargu nic złożą dowodu, ze wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nic są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Podstawa: obwieszczenie Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opolu Ewa Czaplińska-Sikora Gen. Józefa Zajączka 18, 45-050 opole tel.: 077 4565372 mail: opole1@komornik.pl

 

Numer oferty: L/74/N/05/15
Region:
  • opolskie
Źródło:
  • Licytacja komornicza
Rodzaj:
  • Dom
  • Działka