Nagrody PKO Banku Polskiego w 2012 r.

 • 2012-12-18

  Marka PKO Banku Polskiego jest jedną z najcenniejszych na rynku. Dziennik Rzeczpospolita oszacował ją na 3,72 mld zł. W ciągu ostatnich 6 lat jej wartość wzrosła aż o 200 proc.

  I miejsce w kategorii finanse, II w zestawieniu generalnym. Marka PKO Banku Polskiego jest jedną z najcenniejszych na rynku. Dziennik Rzeczpospolita oszacował ją na 3,72 mld zł. W ciągu ostatnich 6 lat jej wartość wzrosła aż o 200 proc.

  Jak podkreślają autorzy rankingu, Bank m.in. dobrze wykorzystał czas kryzysu finansowego, rozwijając akcję kredytową, podczas gdy konkurenci należący do globalnych instytucji finansowych ograniczali biznes.

 • 2012-12-13

  Ministerstwo Finansów nadało PKO Bankowi Polskiemu tytuł Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych na rok 2013.

  Wybór został dokonany na podstawie wyników konkursu prowadzonego zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie pełnienia funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych. O finalnym wyniku decydowały punkty przyznawane w trzech kategoriach w okresie od 1.10.2011 do 30.09.2012: udział w zakupach na rynku pierwotnym, jakość kwotowań na rynku wtórnym oraz współpraca z Ministerstwem Finansów.

  Ministerstwo Finansów nadało PKO Bankowi Polskiemu tytuł Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych na rok 2013.

  Wybór został dokonany na podstawie wyników konkursu prowadzonego zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie pełnienia funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych. O finalnym wyniku decydowały punkty przyznawane w trzech kategoriach w okresie od 1.10.2011 do 30.09.2012: udział w zakupach na rynku pierwotnym, jakość kwotowań na rynku wtórnym oraz współpraca z Ministerstwem Finansów.


 • 2012-11-23

  Kolejny rok z rzędu karta Visa Infinite udowadnia, że jest jedną z najbardziej prestiżowych kart z milionowym limitem wydatków na rynku.

  Magazyn Forbes umieścił kartę Visa Infinite wydawaną przez PKO Bank Polski na drugim miejscu Rankingu Kart Kredytowych. Tak wysoką pozycję czarna karta dla prestiżowych klientów zawdzięcza miedzy innymi elitarności, najwyższej jakość obsługi oraz bogatemu Programowi Przywilejów dla najbardziej wymagającej grupy klientów.

  II miejsce w rankingu kart kredytowych

 • 2012-11-21

  Trzeci raz z rzędu Call Center PKO Banku Polskiego uznane zostało za najlepsze w Polsce. W 6. edycji badania przeprowadzanego przez firmę ARC Rynek i Opinia pokonał 15 konkurencyjnych banków i zdobył ponad 97 punktów na 100 możliwych. Ten wynik jest przede wszystkim zasługą konsultantów Infolinii. Doceniono ich  za uprzejmość, zaangażowanie i profesjonalizm. Czynnikiem, który przyczynił się do sukcesu, był najkrótszy na rynku czas oczekiwania na połączenie z konsultantem – średnio wynosi on 4 sekundy.

  Badanie ARC Rynek i Opinia jest prowadzone cyklicznie. Jego celem jest m.in. analiza jakości pracy konsultantów oraz liczby informacji możliwych do uzyskania przez telefon oraz e-mail.

 • 2012-11-16

  W X edycji rankingu Perły Polskiej Gospodarki PKO Bank Polski otrzymał Perłę innowacji za rozwój bankowości elektronicznej, a szczególnie za projekt wdrożenia na początku 2013 roku innowacyjnego systemu płatności mobilnych. Perły Innowacji PROGRESS 2012 zostały przyznane po raz pierwszy. Kapituła wybrała firmy, które są liderami innowacji i stale wprowadzają nowe innowacyjne rozwiązania.

  Ranking polskich przedsiębiorstw „Perły Polskiej Gospodarki” przygotowuje Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk wspólnie z wydawcą miesięcznika gospodarczego „Polish Market”. Jest to jedyny w Polsce ranking jakościowy nie dokonywany na podstawie subiektywnych ocen.

 • 2012-11-11

  Fundacja PKO Banku Polskiego została uhonorowana Medalem im. Prof. Zbigniewa Religi za szczególne zasługi dla polskiej kardiochirurgii, hojność, pomoc, filantropię i społeczną odpowiedzialność.

  Od 2002 roku PKO Bank Polski przekazał na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi ponad 23 mln złotych. W 2012 roku Fundacja PKO Banku Polskiego wspierała program budowy Polskiego Sztucznego Serca, ale również inne kierunki działalności Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, takie jak: badania w dziedzinie nowoczesnej biotechnologii oraz biocybernetyki, badania nad protezami serca i protezami zastawek serca, wprowadzanie innowacyjnych technik i technologii w zakresie leczenia chorób serca oraz wspieranie transferu wiedzy z dziedziny kardiochirurgii do kadr medycznych. Fundacja jest także partnerem projektu profilaktyki zdrowotnej „Siła Serca”, który ma na celu promocję zdrowego stylu życia i zapobieganie chorobom cywilizacyjnym.
  Medal im. Prof. Zbigniewa Religi

 • 2012-10-19

  Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2011 rok został uhonorowany Nagrodą Główną w konkursie „The Best Annual Report” w kategorii „Banki i instytucje finansowe”. Kolejny rok z rzędu, bankowy Raport okazuje się cechować najwyższą wartością użytkową dla akcjonariuszy i inwestorów.

  Celem konkursu jest stworzenie uznanych standardów sporządzania raportów rocznych wg MSSF/MSR, zgodnie z zaleceniami IFAC i dobrymi praktykami w tym zakresie. Jego organizatorem jest Instytut Rachunkowości i Podatków.
  Najlepszy raport roczny

 • 2012-10-04

  W plebiscycie tygodnika „Wprost” PKO Bank Polski otrzymał tytuł Innowatora. Uhonorowany został za systematyczne inwestowanie w procesy zmierzające do rozwoju innowacyjności rynku bankowego, które zwiększają konkurencyjność całej polskiej gospodarki.

  Podobnie jak w ubiegłym roku „Wprost” przygotował ranking w oparciu o listę 500 najbardziej innowacyjnych firm w Polsce opracowaną przez Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Na jej podstawie redakcja dokonała wyboru firm, które uznała za liderów innowacji w kluczowych i najbardziej przyszłościowych sektorach gospodarki (farmacji, energetyce, przemyśle, budownictwie, usługach dla biznesu, mediach i telekomunikacji oraz budownictwie).

 • 2012-10-02

  Po raz pierwszy PKO Ban Polski został wyróżniony w rankingu magazynu Forbes - Bank dla Firm.

  Cztery gwiazdki zdobyte w tej prestiżowej klasyfikacji stawiają nas wśród banków najlepszych dla MSP. Doceniona została nasza oferta produktowa, jakość obsługi i liczba wysoko wykwalifikowanych doradców. Bank otrzymał maksymalne liczby punktów w dwóch z pięciu podlegających ocenie kategoriach: jakość i przejrzystość oraz różnorodność oferty i usług dodatkowych.

 • 2012-09-27

  Polski Instytut Sztuki Filmowej uhonorował Bank nagrodą specjalną za wspieranie rekonstrukcji cyfrowej dzieł polskiej kinematografii w 2011 roku.

  PKO Bank Polski zaangażował się w utrwalenie i popularyzację dorobku polskiej kinematografii włączając się do programu digitalizacji klasyki polskich filmów. Dzięki finansowemu wsparciu Banku analogowo zapisane filmy narażone na zniszczenie będzie można oglądać w doskonałej jakości dźwięku i obrazu.Do rekonstrukcji cyfrowej na podstawie badań oglądalności wybrano dziesięć tytułów: „Nie ma róży bez ognia”, „Miś”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, „Brunet wieczorową porą”, „Poszukiwany, poszukiwana” Stanisława Barei, „Szatan z VII klasy” Marii Kaniewskiej, „Rejs” Marka Piwowskiego,  „Panny z Wilka”, „Człowiek z marmuru” oraz  „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy.

 • 2012-09-27

  W 16. edycji konkursu „Lider Informatyki” PKO Bank Polski został zwycięzcą w kategorii Bankowość i Finanse.

  Doceniony został interfejs bankowości elektronicznej SKO, wsparcie informatyczne projektu NEMO oraz system obsługi świadczeń masowych w ramach umowy z ZUS.

  Organizowany od 16 lat przez redakcję Computerworld konkurs jest najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem tego typu w Polsce. Promuje przedsiębiorstwa i instytucje najmądrzej i najefektywniej wykorzystujące w biznesie i swojej działalności rozwiązania IT.

 • 2012-09-27

  Kapituła konkursu „Najwyższa Jakość Quality International 2012” po raz kolejny doceniła produkty Banku.

  W tym roku Medale Najwyższa Jakość, w kategorii produkt najwyższej jakości otrzymały: PKO Konto bez Granic, pakiety Biznes Debiut oraz Biznes Waluta, a także IGO Lokata.

 • 2012-09-24

  Miesięcznik Forbes uznał Dom Maklerski PKO Banku za największego wygranego tegorocznego „Rankingu Domów Maklerskich” – DM PKO BP awansował niemal we wszystkich kategoriach.

  Cieszył się najwyższym zaufaniem, doceniono indywidualne podejście do klienta, jakość bezpośredniej obsługi oraz jakość rekomendacji i analiz. M.in. w „Rankingu biur maklerskich w ocenie inwestorów instytucjonalnych” awansował na 5. miejsce, z 13 uzyskanego rok wcześniej. W „Rankingu dotyczącym najlepszego zespołu maklerów instytucjonalnych w Polsce" zajął 2. miejsce, również awansując z 13. pozycji w ubiegłym roku. W „Rankingu 10. najlepszych biur maklerskich dla inwestorów indywidualnych” przesunął się z 7. pozycji na 3.

 • 2012-09-20

  Po raz kolejny Inteligo nalazło się w pierwszej trójce z Bank Newsweeka 2012” w kategorii banku internetowego.

  Konto Inteligo doceniane zostało przede wszystkim za atrakcyjne warunki cenowe. Jako najbardziej atrakcyjne respondenci badani przez „Newsweeka” wskazali: brak opłat za prowadzenie rachunku, przelewy krajowe przez Internet i komórkę, zlecenia stałe, wydanie i używanie karty płatniczej Inteligo (przy miesięcznych rozliczonych płatnościach powyżej 100 zł).

  Ocena atrakcyjności kont internetowych przez „Newsweeka” przeprowadzona została po raz szósty w ośmioletniej tradycji badania.

 • 2012-09-10

  W drugiej edycji konkursu organizowanego pod auspicjami Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej PKO Bank Polski – w kategorii branża finansowa – został wyróżniony tytułem Lidera Odpowiedzialnego Biznesu za realizowanie społecznej odpowiedzialności biznesu we wszystkich obszarach.

  Oceniane były m.in. zaangażowanie społeczne firmy, jej działania na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego, dialog z pracownikami, relacje i komunikacja z interesariuszami oraz jej wpływ na środowisko.

 • 2012-09-07

  Redakcja „Bloomberg Businessweek Polska” nagrodziła 20 najlepszych prezesów polskich firm, małych i dużych, które rozwijają się mimo spowolnienia gospodarczego.

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, znalazł się w gronie TOP 20 – najlepszych menedżerów na czas kryzysu. Redakcja „BBP” swoją decyzję uzasadniła: „Jako menedżer potrafi nie tylko oprzeć się kryzysowi, ale na nim zyskać, a PKO Bank Polski jest spółką, która – w warunkach dużej zmienności i niepewności na rynkach – osiąga wysokie wyniki finansowe i zwiększa efektywność”.

 • 2012-07-04

  Logotyp PKO Banku Polskiego został wyróżniony w konkursie na najciekawsze logo banku, przeprowadzonym przez internetowy Banking Magazine.

  Kapituła konkursu, w skład której wchodzą m.in. uznani dziennikarze, doceniła prosty przekaz, ułożenie liter w skarbonkę (skojarzenie z oszczędzaniem) oraz przełamanie monotonii kolorystycznej poprzez bardziej wyrazistą kropkę.

  Nowe logo jest także dobrze oceniane przez klientów. Według przygotowanego przez TNS Polska w czerwcu tego roku badania „Modernizacja wizerunku” podoba się ono większości ankietowanych  - 72 proc. Najczęściej przypisywane określenia nowemu logotypowi Banku to: nowoczesne i eleganckie.

 • 2012-06-28

  W siódmej edycji konkursu Golden Arrow – organizowanego przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego i VFP Communications – PKO Bank Polski wyróżniony został dwoma „Złotymi strzałami”. W kategorii Kampania zintegrowana statuetkę otrzymał projekt wprowadzenia na rynek PKO Konta za Zero. Natomiast w kategorii Golden Arrow open – kampania marketingowa relaunchu naszej marki.

  Jurorzy oceniali sposób opracowania strategii kampanii reklamowych oraz kreatywność poszczególnych elementów przesłanych projektów. Istotna była również skuteczność i efektywność podejmowanych działań.

 • 2012-06-21

  W konkursie organizowanym przez Kowalski Pro-Media, PKO Bank Polski otrzymał tytuł „Solidnego Pracodawcy" oraz „Solidnego Pracodawcy 2011 Branży Finansowej”.

  Przyznany za rok 2011 tytuł jest wyrazem uznania dla Banku za tworzenie pracownikom odpowiednich warunków do pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego. Celem konkursu Solidny Pracodawca jest promowanie najlepszych firm w Polsce, które wyróżniają się wzorcową polityką zarządzania pracownikami przekładającą się na wysoką jakość oferowanych produktów i świadczonych usług. Sukces Banku to efekt konsekwentnej polityki nastawionej na kreowanie pracownikom odpowiednich warunków do efektywnej pracy i rozwoju osobistego.

 • 2012-06-21

  Gazeta Bankowa po raz dwudziesty wyłoniła liderów krajowego sektora finansowego oraz ogłosiła wyniki rankingu „Najlepsze Banki”.  Środowisko bankowców uhonorowało tytułem Bankowego Menedżera Roku 2011 Prezesa PKO Banku Polskiego – Zbigniewa Jagiełło.

  Jednocześnie Bank został wyróżniony za „Najwyższą efektywność” w swojej kategorii.

 • 2012-06-21

  PKO Bank Polski za najwyższe standardy w zakresie HR otrzymał międzynarodowy certyfikat Top Employers. Jest on przyznawany przez specjalizujący się w badaniach polityki personalnej oraz warunków pracy w organizacjach na całym świecie Instytut CRF. Przeprowadzone przez niego badania dowodzą, że PKO Banku Polski postrzegany jest jako instytucja stabilna i nowoczesna, która oferuje pracownikom możliwość rozwoju zarówno poprzez szkolenia, jak i awans wewnętrzny.
  Top Employers

 • 2012-06-08

  PKO Bank Polski otrzymał nagrodę główną w siedemnastej edycji rankingu „50 największych banków w Polsce 2012” miesięcznika Bank.

  Doceniona została m.in. dynamika wzrostu sumy bilansowej Banku, a także całokształt jego rynkowej aktywności.

  Przy ocenie były brane pod uwagę m.in. wskaźnik wypłacalności, dynamika wzrostu akcji kredytowej oraz przyrost depozytów, a także poziom złych długów. Na ostateczną ocenę wpływ miały również takie  wskaźniki jak rentowność, suma zgromadzonych kapitałów oraz liczba zatrudnionych.

 • 2012-06-06

  PKO Bank Polski po raz kolejny zwyciężył w badaniu infolinii bankowych przeprowadzonym przez firmę ARC Rynek i Opinia. Zdobył w badaniu obejmującym kontakt telefoniczny i mailowy aż 94 punkty na 100 możliwych do uzyskania.

  Bank wyróżnia czas oczekiwania na połączenie, który jest zdecydowanie najkrótszy na rynku i wynosi średnio 4 sekundy ale także fachowość pracowników call center i duży zakres wiedzy produktowej prezentowany w odpowiedziach mailowych.

 • 2012-06-01

  PKO Bank Polski znalazł się w wąskim gronie – trzech – firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

  Został doceniony za przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego i działalność w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Nominacja jest wyrazem uznania za wkład jaki Bank wnosi w rozwój gospodarczy kraju oraz budowę pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki.

 • 2012-06-01

  PKO Bank Polski został zwycięzcą rankingu Gazety Finansowej. Zajął pierwsze miejsce w rankingu instytucji finansowych według przychodów za 2011 rok. Celem projektu jest prezentacja i promocja najważniejszych Instytucji Finansowych w Polsce, które mimo trudnej sytuacji rynkowej utrzymały stabilną pozycję i wykazały się dynamiką rozwoju.

 • 2012-05-22

  PKO Bank Polski znalazł się w gronie 10 najlepszych pracodawców w kategorii Biznes otrzymując tytuł Idealnego Pracodawcy 2012 w jednym z najbardziej prestiżowych rankingów wg studentów.

  To najlepszy wynik spośród wszystkich banków ujętych w ogólnopolskim przeprowadzony przez międzynarodową firmę UniversumGlobal badaniu Universum Student Survey 2012. Z przeprowadzonego badania wynika, że dla polskich studentów najważniejszymi celami kariery zawodowej są bezpieczeństwo zatrudnienia, osiągnięcie pozycji eksperta oraz równowaga pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. W tym roku Bank znalazł się na 8 pozycji, awansując z 9 miejsca w ubiegłym roku, i był jedynym bankiem w pierwszej dziesiątce rankingu.

 • 2012-05-14

  Już po raz ósmy PKO Bank Polski uzyskał w kategorii „Bank” Złotą Statuetkę Marki Godnej Zaufania. Zwycięski brand wybrało 28 proc. osób biorących udział w dorocznym badaniu miesięcznika Reader’s Digest, którego celem jest wyłonienie marek cieszących się największym zaufaniem europejskich konsumentów.

  Istotą badania European Trusted Brands jest wolność wyboru dokonywanego przez respondentów, bez narzucania im czy sugerowania czegokolwiek. Ankietowani sami wpisują w puste pole formularzy markę zasługującą na zaufanie w danej kategorii.

 • 2012-04-27

  Za działania promocyjne w 2011 roku Bank Polski otrzymał statuetkę „Lamparty”– branża doceniła przede wszystkim dobrą reklamę i promocję marki.

  Rok 2011 obfitował w ważne zmiany ofertowe i wizerunkowe: nowoczesna oferta rachunków osobistych, odświeżone logo i system identyfikacji wizualnej, odmłodzona struktura klientów, a wszystko to wsparte kampanią z udziałem Szymona Majewskiego. Dzięki temu Bank jest postrzegany nie tylko jako instytucja finansowa z tradycjami, ale także jako jednostka nowoczesna i atrakcyjna dla młodych klientów.

  „Lamparty” przyznawane są od 2004 roku przez samych bankowców za najbardziej podziwianą kreację wizerunku banku.

 • 2012-04-27

  Środowisko reklamowe doceniło pracę szefa marketingu PKO Banku Polskiego.

  Tomasz Marszałł otrzymał Grand Prix i tytuł „Dyrektora Marketingu 2011 roku” w konkursie organizowanym przez portal Mediarun.pl. Kapituła konkursu złożona jest z ekspertów branżowych, marketerów, partnerów i sponsorów konkursu, przedstawicieli mediów oraz organizacji branżowych.

 • 2012-04-24

  Aktywność reklamową Banku wyróżnił środowiskowy Klub Twórców Reklamy. Jury tegorocznej edycji Polskiego Konkursu Reklam nagrodziło (nominowało) spot, w którym Szymon Majewski występuje jako przedszkolanka, promując kredyt hipoteczny.

  Seria tych reklam była kontynuacją rozpoczętej w marcu ub.r. kampanii promującej nowoczesny wizerunek Banku, dobrze ocenionej przez konsumentów. Spoty ze znanym showmanem są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na rynku. Badania TNS Pentor pokazują, że wyróżniają się i są dobrze powiązane z marką.

 • 2012-04-23

  W rankingu „100 najcenniejszych firm Newsweeka” PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w kategorii Bankowość. Zgodnie z przyjętą metodologią od końca 2009 roku jego wartość wzrosła o ok. 84 proc. Wyróżnienie można więc potraktować jako podsumowanie wysiłku modernizacyjnego, jaki od ponad 2 lat podejmuje lider krajowego sektora bankowego.

 • 2012-04-16

  PKO Bank Polski otrzymał trzy nagrody za aktywność na rynku Treasury BondSpot Poland w 2011 roku. Bank został nagrodzony we wszystkich kategoriach:

  • największa aktywność na rynku Treasury BondSpot Poland w latach 2002-2012,
  • największa aktywność na sesjach fixingowych na tym rynku w 2011 r.,
  • największe obroty w segmencie kasowym Treasury BondSpot Poland w 2011 r.
 • 2012-03-26

  Celem kampanii społecznej "Cala Polska czyta dzieciom" jest zachęcanie rodziców i opiekunów do codziennego czytania książek najmłodszym. X finał akcji był okazją do uhonorowania tych, którzy w ostatnich latach aktywnie wsparli tę inicjatywę.

  Tytułem Mecenasa Jubileuszu oraz statuetką Dobroczyńca Fundacji „ABCXXI” wyróżniono Bank i jego Fundacje.

 • 2012-03-20

  Podczas 18 edycji nagród „Byki i Niedźwiedzie" zorganizowanej przez Gazetę Giełdy Parkiet, Zbigniew Jagiełło odebrał statuetkę Prezesa Roku. W konkursie wyróżniono także Dom Maklerski PKO Banku Polskiego – doceniono m.in. za przeprowadzenie największych ofert pierwotnych oraz pozyskanie największej liczby nowych rachunków inwestycyjnych.

  „Byki i Niedźwiedzie” przyznawane są spółkom, instytucjom oraz osobom, które najbardziej wyróżniły się na rynku kapitałowym oraz przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania tego rynku w Polsce.
  Byki i Niedźwiedzie

 • 2012-03-06

  PKO Bank Polski został zwycięzcą w kategorii banków dużych (z kapitałami własnymi powyżej 1,5 mld zł), w konkursie "Liderzy Świata Bankowości".

  Była to I edycja konkursu, który odbył się w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego. Kapitułę konkursu tworzą uznani eksperci z dziedziny finansów, członkowie rządu oraz dziennikarze ekonomiczni. Nagrodzone są w nim osobistości i firmy, które w ostatnim roku najbardziej przyczyniły się do rozwoju polskiej branży finansowej.

 • 2012-02-23

  Nasz kalendarz nawiązujący do współpracy PKO Banku Polskiego z Planetarium „Niebo Kopernika” został uznany za najlepszy przez jury VIII Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych VIDICAL 2012.

  Konkurs jest przeglądem trendów i rozwiązań estetycznych w reklamie, która traktuje kalendarze, jako ważny nośnik przekazu marketingowego. Oryginalna oprawa graficzna firmowego kalendarza bywa efektywniejsza  niż kampania w mediach.

 • 2012-02-09

  Nasz Dom Maklerski został wyróżniony przez Giełdę Papierów Wartościowych za osiągnięcia w 2011 r. Podczas uroczystej gali Podsumowanie Roku Giełdowego 2011 uhonorowani zostali emitenci, członkowie giełdy oraz autoryzowani doradcy, którzy w 2011r. szczególnie przyczynili się do rozwoju polskiego rynku giełdowego. DM otrzymał nagrodę za największą wartość IPO spółek wprowadzanych na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

  W minionym roku DM był współuczestnikiem transakcji, których wartość przekroczyła 6 mld zł. Przy jego udziale zadebiutowały Jastrzębska Spółka Węglowa, Bank BGŻ oraz Megaron, Toya, Kino Polska, Industrial Milk Company, Enel-Med oraz AC. Ponadto Dom Maklerski przeprowadził transakcje SPO takich znanych przedsiębiorstw jak Cersanit, Zakłady Azotowe w Tarnowie czy Ciech.

 • 2012-02-02

  Po raz trzeci serwis Bankier.pl oraz spółka PayU zorganizowały plebiscyt, którego celem jest wyróżnianie najlepszych usług i produktów finansowych oferowanych przez polskie banki. PKO Bank Polski zdobył najwięcej pozytywnych opinii internautów w kategorii najlepszy kredyt hipoteczny zdobywając 1. miejsce i 38 proc. oddanych głosów.

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego otrzymał „za wizję modernizacji największego polskiego banku i konsekwencję w jej realizacji” nagrodę w kategorii specjalnej „Osobowość Roku 2011”. Kapituła w trzecie edycji plebiscytu po raz pierwszy przyznała to wyróżnienie.

 • 2012-01-20

  Konto Inteligo zostało docenione w konkursie Polski Internet organizowanym przez The World Internet Foundation.

  Otrzymało wyróżnienie w kategorii „Przyjazne Konto Internetowe 2011”.

  Celem konkursu było wyłonienie przyjaznych kont internetowych, najlepszych polskojęzycznych stron oraz firm, które w danym roku miały największy wpływ na Internet. Uczestników nominowała kapituła, a o przyznaniu tytułu decydowali internauci. W kategorii kont internetowych głosowali na ich zdaniem najlepsze, najbardziej funkcjonalne i przyjazne. W tym roku do udziału w głosowaniu kapituła nominowała oferty 42 banków.

  Konkurs Polski Internet organizowany był  po raz drugi. W pierwszej edycji Inteligo zostało laureatem w kategorii „Przyjazne Konto Internetowe”.