Nagrody PKO Banku Polskiego w 2013 r.

 • 2013-12-16

  Marka PKO Banku Polskiego zajęła I miejsce w kategorii finanse, II w ogólnej klasyfikacji rankingu polskich marek.

  Brand lidera sektora bankowego został wyceniony na 3,7 mld zł. PKO Bank Polski od 2006 roku i pierwszej edycji rankingu uwzględniającej firmy z branży finansowej jest najcenniejszą i najmocniejszą marką. Od tego czasu jego wartość potroiła się i wzrosła o 2,5 mld zł. W tegorocznej edycji rankingu Rzeczpospolitej łączna wartość 330 najcenniejszych polskich marek wzrosła prawie do 60 mld zł. W Rankingu Najcenniejszych Marek biorą udział tylko te marki, które powstały w Polsce, bez względu na kraj pochodzenia jej obecnego właściciela.

 • 2013-11-28

  IKO zostało laureatem międzynarodowego konkursu Effective Mobile Marketing Awards 2013 organizowanego przez Mobile Marketing Magazine.

  IKO nagrodzono w kategorii Most Effective Mobile Payment Solution. Organizatorzy konkursu docenili aplikację PKO Banku Polskiego za jej atrakcyjny wygląd, a także użyteczność dla klientów. W tegorocznej, czwartej edycji plebiscytu udział wzięło ponad 230 firm, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indii i Brazylii. PKO Bank Polski w gronie laureatów znalazł się obok takich firm jak Intel, Colgate czy Pepsico.

 • 2013-11-28

  Polskie Towarzystwo Ekonomiczne wyróżniło działania PKO Banku Polskiego z obszaru CSR i wyróżniło bank tytułem „organizacja odpowiedzialna społecznie dla rozwoju Polski”.

  Nagroda została wręczona podczas IX Kongresu Ekonomistów Polskich poświęconemu fundamentalnym problemom polskiej gospodarki i nauk ekonomicznych.

 • 2013-11-26

  PKO Bank Polski został laureatem konkursu Polish Chemical Awards 2013 w kategorii „Podmiot Finansujący Roku”.

  Prestiżowe nagrody dla najlepszych przedsiębiorstw z branży chemicznej oraz wspierających ten sektor wręczone zostały podczas Polish Chemical Forum & Awards Gala. Rozdanie nagród było zwieńczeniem dyskusji w gronie reprezentantów najważniejszych firm z sektora chemicznego, przedstawicieli administracji rządowej oraz PKO Banku Polskiego.

 • 2013-11-21

  Wojciech Bolanowski, dyrektor Pionu Bankowości Elektronicznej PKO Banku Polskiego został uhonorowany przez redakcję „Miesięcznika Finansowego Bank” w szóstej edycji rankingu ITBANK.

  Zdobył tytuł Wizjonera Rynku. Laureata nagrodzono za stworzenie przyjaznego dla użytkowników standardu IKO, który ma szansę stać się platformą informatyczną dla stworzenia krajowego standardu płatności mobilnych.

 • 2013-11-15

  W siódmej edycji konkursu „Liderzy Filantropii 2013” organizowanego przez Forum Darczyńców PKO Banku Polski zajął trzecie miejsce w kategorii firm, które przekazały najwięcej środków na cele społeczne.

  Forum Darczyńców - związek niezależnych organizacji wspierających rozwój filantropii organizuje ten ogólnopolski konkurs aby promować społeczne zaangażowanie przedsiębiorców.

 • 2013-10-18

  Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował raport roczny PKO Banku Polskiego za 2012 rok nagrodą specjalną „The Best of the Best”. Wyróżnienie otrzymują przedsiębiorstwa i banki, które w ciągu ostatnich lat trzy razy zdobyły nagrodę główną w konkursie The Best Annual.

  Kapituła konkursu doceniła nie tylko, jakość naszego sprawozdania finansowego, ale także wartość wizerunkową raportu rocznego. Uznanie zyskała kompletność i spójność oraz jasna i logiczna prezentacja danych (m.in. strategii i prognoz z uwzględnieniem ryzyka, stosowania zasad ładu korporacyjnego).

  W konkursie The Best Annual oceniane są raporty roczne, marketingowe oraz publikowane w Internecie. Celem rywalizacji jest promocja sprawozdań rocznych, na podstawie, których można podejmować decyzje inwestycyjne przy stosunkowo niewielkim ryzyku.

 • 2013-10-17

  PKO Bank Polski drugi rok z rzędu uznano za najbardziej innowacyjną firmę sektora bankowego w trzeciej edycji rankingu tygodnika Wprost. Nagrodę „Innowatora 2013” otrzymał za sukcesywne inwestowanie w nowoczesne procesy, wprowadzając na rynek nowatorskie usługi i rozwiązania technologiczne we wszystkich segmentach rynku.

  Innowatory Wprost przyznawane są w kilku kategoriach, kluczowych z punktu widzenia rozwoju gospodarki. Zestawienie tygodnika zostało przygotowane w oparciu o Listę 500 Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce autorstwa zespołu naukowców z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Na jej bazie redakcja tygodnika Wprost dokonała wyboru firm, które przyczyniają się do rozwoju innowacji oraz zwiększają konkurencyjność polskiej gospodarki.

 • 2013-10-09

  Podczas XI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, PKO Bank Polski uhonorowany został statuetką im. Kazimierza Wielkiego. Otrzymał ją m.in. za atrakcyjną ofertę opartą o znajomość realiów rynku i otwartość na potrzeby jednostek samorządu terytorialnego.

  Według danych NBP z czerwca 2013 roku udział Banku  w finansowaniu samorządów kredytami przekracza 17%. Bank jest także liderem emisji obligacji komunalnych, a jego udział w tym rynku sięga prawie 30%. Obsługuje budżety województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego, a także wielu miast, w tym: Wrocławia, Szczecina, Zamościa, Grudziądza, Zielonej Góry, Płocka i Włocławka.

 • 2013-10-02

  Zbigniew Jagiełło uznany został Człowiekiem Roku. 1 października br. minęły 4 lata od powierzenia mu misji zarządzania największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej.

  Tytułem tym magazyn Brief wyróżnia osoby, które w ciągu ostatniego roku w sposób szczególny zasłużyły się dla rozwoju swojej branży oraz całej polskiej gospodarki.

  Zbigniew Jagiełło został doceniony za sposób kierowania PKO Bankiem Polskim, w tym przede wszystkim za zainicjowanie powstania lokalnego standardu płatności mobilnych na bazie innowacyjnego rozwiązania IKO.

 • 2013-09-30

  PKO Bank Polski jest najczęściej i najlepiej opisywaną w mediach instytucją sektora bankowego - wynika z szóstego już rankingu Top Marka.

  Średnio w miesiącu na temat Banku ukazuje się cztery tysiące informacji w mediach i na portalach internetowych oraz 7 tys. na forach, blogach i w serwisach społecznościowych. W analizowanym okresie lipiec 2012 - czerwiec 2013 roku media i internauci docenili m.in. wprowadzenie na rynek przez Bank innowacyjnych produktów, przede wszystkim nowego sytemu płatności mobilnych IKO. Zauważają również coraz wyższą jakość usług świadczonych przez Bank.

  W badaniu miesięcznika „Press” i firmy Press-Service Monitoring Mediów przeanalizowano publikacje o pięciu najczęściej wzmiankowanych brandach z dziesięciu najczęściej opisywanych branż.

 • 2013-09-27

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO banku Polskiego wyróżniony został tytułem „Wizjonera 2013”. Doceniono jego wkład w rozwój sektora finansowego, konsekwencję w umacnianiu pozycji lidera rynku oraz determinację w zmienianiu wizerunku Banku.

  „Wizjonerzy” to nagroda Dziennika Gazety Prawnej dla wiodących postaci polskiego biznesu. Honoruje top menedżerów, którzy podnosząc wartość firmy z wizją i wdrażają nowe projekty mimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego.

 • 2013-09-24

  Dom Maklerski Banku zwyciężył w Rankingu biur maklerskich w ocenie inwestorów instytucjonalnych miesięcznika Forbes awansując z 5. pozycji. Posiada najlepszy Zespół maklerów instytucjonalnych w Polsce. Utrzymał także wysoką, 3. pozycję w Rankingu najlepszych biur maklerskich w ocenie inwestorów indywidualnych.

  Dom Maklerski uzyskał najwyższe noty pod względem jakości obsługi bezpośredniej, profesjonalizmu pracowników oraz oferty edukacyjnej. Klienci docenili profesjonalizm, indywidualne podejście, jakość rekomendacji i analiz, jakość obsługi na rynku pierwotnym i wtórnym oraz zdolność do budowania relacji, które stały się kluczem do tegorocznego sukcesu. 

  Ponadto czterech maklerów DM PKO Banku Polskiego znalazło się w czołówce, wyróżniającego konkretnych sales traderów Rankingu maklerów instytucjonalnych, awansując, w większości z odległych pozycji uzyskanych w ubiegłym roku.

 • 2013-09-19

  PKO Bank Polski został bezapelacyjnym zwycięzcą w "Internetowym Rankingu Jakości Obsługi w Bankach 2013". Wpłynęły na to wyniki średniej z trzech subrankingów: ranga jakości obsługi, ranking pozytywnych ocen i response rate na Facebooku.

  Przy tworzeniu rankingu, przygotowanego przez firmy IRCenter, SentiOne i Napoleon, przeanalizowano opinie internautów oraz aktywność banków na swoich profilach na Facebooku. Uwzględniono 17,8 tys. spontanicznych opinii internautów o 23 bankach, zamieszczonych w sieci od 1 września 2012 roku do 31 sierpnia 2013 roku, które dotyczyły jednego z czterech aspektów: korzystania z placówek, internetowego systemu transakcyjnego, infolinii i bankowości mobilnej.

 • 2013-09-19

  Z raportu „Banki w Internecie”, zrealizowanego przez firmy Newspoint i MintMedia, wynika, że PKO Bank Polski jest najpopularniejszą instytucją finansową w sieci.

  W ciągu analizowanych 8 miesięcy (1 stycznia - 31 sierpnia 2013 roku) pojawiło się w Internecie niemal 30 tys. publikacji dotyczących Banku. Połowa materiałów na temat PKO znalazła się na portalach (najwięcej na Inwestycje.pl, Wirtualna Polska i Puls Biznesu). Drugą z kolei największą pod względem publikacji kategorię zajmują fora internetowe. Natomiast dialog w serwisach społecznościowych (głównie na Facebooku) stanowi 16 proc. wszystkich publikacji o Banku w analizowanym czasie.

 • 2013-07-26

  PKO Bank Polski został uhonorowany nagrodą 2013 Quality Recognition Award przyznaną przez JP Morgan Chase Bank New York  za najwyższą jakość przekazów komercyjnych i międzybankowych zrealizowanych w 2012 roku.

  JP Morgan jest głównym bankiem korespondentem PKO Banku Polskiego w dolarach amerykańskich. Nagroda to świadectwo profesjonalnej obsługi transakcji realizowanych przez PKO Bank Polski. Wyróżnienie przyznawane jest nielicznym bankom na świecie realizującym wysokie wolumeny transakcji kierowanych do JPMorgan Chase Bank New York, które nie wymagają ręcznej interwencji. PKO Bank Polski osiągnął w 2012 roku wynik 96,73 proc. dla komunikatów MT103 i 99,64 proc. dla komunikatów MT202.
  Klientom osiągającym najwyższy poziom obsługi operacyjnej JPMorgan - jedna z największych amerykańskich instytucji finansowych, przyznaje nagrody od 1997 roku.
 • 2013-06-21

  Agencja Moody’s podtrzymała dotychczasowe, wysokie oceny ratingowe PKO Banku Polskiego. Potwierdzenie związane jest z ogłoszonym w ubiegłym tygodniu zamiarem przejęcia aktywów Grupy Nordea w Polsce. W uzasadnieniu analitycy agencji podkreślili, iż planowana transakcja nie zmieni wiarygodności Banku oraz czynników mających wpływ na obecne oceny.

  Długo- i krótkoterminowy rating depozytów PKO Banku Polskiego został podtrzymany na poziomie odpowiednio „A2” i „Prime-1” zaś ocena ratingowa siły finansowej na poziomie „C-”. Utrzymano negatywną perspektywę dla długoterminowego ratingu depozytów oraz oceny siły finansowej Banku.

  W aktualnym raporcie, oceniając wpływ planowanej transakcji, analitycy podkreślali m.in: siłę finansową PKO Banku Polskiego, ograniczone ryzyko poprzez zagwarantowanie przez Nordea Bank AB finansowania przez 7 lat portfela kredytów hipotecznych denominowanych w walutach obcych o wartości 15,2 mld zł, Nordea Bank AB będzie ponadto pokrywać przez 4 lata 50 proc. kosztu ryzyka z tytułu strat na tym portfelu przekraczających poziom 40 punktów bazowych w ujęciu rocznym.

  Zdaniem analityków początkowy ujemny wpływ transakcji przejęcia aktywów Nordei w Polsce, na wskaźniki kapitałowe będzie łagodzony poprzez stabilną, wysoką dochodowość Banku. Agencja Moody’s zauważa także, że zdolność do absorpcji ryzyka połączonych banków pozostanie stabilna i porównywalna do konkurentów, pomoże w tym zdolność PKO Banku Polskiego do generowania wysokich zysków.

  Oceny wiarygodności finansowej PKO Banku Polskiego SA są obecnie przyznawane przez trzy znaczące agencje ratingowe, przy czym: Moody’s Investors Service oraz Standard & Poor’s nadają Bankowi rating na zlecenie Banku, zgodnie z własną procedurą oceny banków, zaś agencja Fitch Ratings przyznaje rating - nie zamawiany przez Bank, na podstawie dostępnych, publikowanych informacji.

  Ponadto PKO Bank Polski oczekuje na wyniki analizy wpływu planowanej transakcji na rating, dokonywanej przez agencję Standard & Poor's.

 • 2013-06-21

  PKO Bank Polski uplasował się w ścisłej czołówce zajmując 3. pozycję w rankingu przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Standardy jakości obsługi klienta oceniono bardzo wysoko – Bank osiągnął wynik 71,4% i zrobił skok o cztery miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.

  Ankieterzy szczególnie docenili pracowników PKO Banku Polskiego za aktywną postawę sprzedażową, zaangażowanie oraz rzetelną analizę potrzeb i oczekiwań klientów. Tak wysoki wynik w rankingu jest efektem wdrożonych systemowych działań w zakresie podnoszenia jakości obsługi, jak i serwisu oferowanego klientom.

  W przeprowadzonym przez TNS badaniu brano pod uwagę takie obszary jak: prezentacja oferty, analiza potrzeb klienta, początek wizyty, atmosfera rozmowy, zakończenie spotkania oraz wygląd pracownika i stanowiska pracy. Badaniem objętych było niemal 1600 placówek 20 banków, które mają w ofercie kredyty gotówkowe.

 • 2013-06-20

  Zakończenie sezonu artystycznego 2012/20123 warszawskiej Filharmonii Narodowej jest okazją do podziękowania i uhonorowania mecenasów i sponsorów.

  PKO Bank Polski od lat współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. W 2013 roku Bank, jako Strategiczny Mecenas Roku, był sponsorem m.in. uroczystej inauguracji Roku Lutosławskiego, obchodzonego z okazji stulecia urodzin Kompozytora. Otwarcie uświetnił koncert pod batutą Antoniego Wita z udziałem Anne–Sophie Mutter, jednej z najwybitniejszych na świecie skrzypaczek oraz koncert z cyklu Mistrzowie Sztuki Wokalnej z udziałem Andrzeja Dobbera - solisty mediolańskiej La   Scali i nowojorskiej Metropolitan Opera.

 • 2013-06-20

  PKO Bank Polski został uhonorowany złotą statuetką w konkursie Diamenty Private Equity w kategorii Najlepszy Bank Roku.

  Celem konkursu jest promowanie osób i firm związanych z branżą private equity, które poprzez swoje działania przyczyniły się do wzrostu wartości polskich przedsiębiorstw, a ponadto wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym, efektywnością ekonomiczną i innowacyjnością.

  Kapituła konkursu nominowała ponad 40 liderów sektora Private Equity w ośmiu kategoriach: najlepszy fundusz roku, najlepsze wyjście roku, najlepszy bank roku, doradca corporate finance roku, doradca prawny roku, transakcja roku, osobowość roku i najlepsza spółka portfelowa.

 • 2013-06-18

  PKO Bank Polski kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu "50 największych banków w Polsce" przygotowanym przez redakcję "Miesięcznika Finansowego BANK".

  Przy ocenie były brane pod uwagę m.in. wskaźnik wypłacalności, dynamika wzrostu akcji kredytowej oraz przyrost depozytów, a także poziom złych długów. Na ostateczną ocenę wpływ miały również takie wskaźniki jak rentowność, suma zgromadzonych kapitałów oraz liczba zatrudnionych.

  W tym roku Kapituła Rankingu i redakcja "Miesięcznika Finansowego BANK" przyznały także dwie równorzędne nagrody specjalne - "Innowator Rynku Bankowego 2012 Roku" oraz "Wizjoner Rynku Bankowego 2012 roku".  Tytuł "Innowatora" otrzymał prezes zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło. Prezes został uhonorowany za pierwsze na rynku internetowe konto dla dzieci, czyli reaktywację liczącej 80 lat idei Szkolnych Kas Oszczędności (SKO), Kredyt Obrotowy MSP do wysokości 1 miliona złotych z decyzją wciągu 24 godzin oraz platformę LEM, która jest unikalną formą konsolidacji rynku inwestorów kapitałowych oraz polskich przedsiębiorców. Wprowadzony już w tym roku program bankowości mobilnej IKO oraz przejęcie przez PKO BP aktywów banku Nordea i jego spółek.

 • 2013-06-05

  PKO Bank Polski został uhonorowany Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP za przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego i działalność w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu.

  PKO Bank Polski, jako jedyny z laureatów otrzymał dwie nominacje. Kapituła Konkursu przyznała je w kategoriach Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (wyróżnienie to Bank otrzymał także w ubiegłym roku) oraz Innowacyjność. Nominacje oraz nagroda nazywana „Polskim Gospodarczym Noblem” są wyrazem uznania za wkład Banku w rozwój gospodarczy kraju oraz budowę pozytywnego wizerunku polskiej gospodarki.

  Do tegorocznej, jedenastej edycji konkursu Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP zgłoszonych zostało blisko 100 firm. Spółki nominowane do wyróżnienia wybrała 21-osobowa Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego.

 • 2013-06-05

  PKO Bank Polski otrzymał pierwsze miejsce za kampanię wizerunkowo – rekrutacyjną „Jeden Bank. Wiele Pasji” w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2013, zorganizowanym przez HRM Institute oraz Markline.

  Nagroda w kategorii Doskonała Strategia Employer Branding jest przyznawana instytucjom, które z sukcesem opracowały i wdrożyły taką strategię w swojej organizacji. Dobrze zdefiniowana i wdrożona ma znaczący wpływ na przyciąganie, zaangażowanie i retencję talentów.

  Celem kampanii było budowanie wizerunku PKO Banku Polskiego jako nowoczesnej instytucji finansowej otwartej na młodych i utalentowanych ludzi. Akcję „Jeden Bank. Wiele Pasji” rozpoczął 21 marca - zorganizowany po raz pierwszy w Centrali - Dzień Otwarty.

  Siedzibę Banku odwiedziło 50 studentów uczelni z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia. W trakcie spotkania, studenci mieli okazję poznać możliwości kariery w strukturach PKO. Zaprezentowano Bank przez pryzmat wdrażanych innowacyjnych rozwiązań oraz bezpośrednich rozmów z pracownikami, rozwijającymi karierę w PKO i posiadającymi ciekawe pasje pozazawodowe. W ramach kampanii przedstawiciele Banku odwiedzili także najlepsze uczelnie ekonomiczne w kraju. Na Uniwersytetach Ekonomicznych w Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz UMCS w Lublinie, a także w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej prowadzili prezentacje dotyczące Banku i jego oferty, połączone z wykładami merytorycznymi ekspertów. Na stoiskach rekrutacyjnych na studentów czekali pracownicy, którzy odpowiadali na pytania i przekazywali informacje na temat aktualnych ofert praktyk i staży w PKO Banku Polskim.

 • 2013-05-08

  Już po raz dziewiąty PKO Bank Polski otrzymał Złotą Statuetkę w badaniu European Trusted Brands. Wyróżnienie przyznawane jest markom, które zdobyły największe zaufanie konsumentów.

  Bank został wyróżniony Złotą Statuetką Marki Godnej Zaufania w kategorii „Bank”. Zwycięski brand wybrało 27 proc. osób biorących udział w badaniu miesięcznika Reader’s Digest, którego celem jest wyłonienie marek cieszących się największym zaufaniem europejskich konsumentów. 

  Uczestnicy sondażu wypełniając ankietę on-line wybierali marki w 38 kategoriach. Trzynasta edycja jednego z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich w została przeprowadzona w 12 krajach Europy: Belgii, Czechach, Finlandii, Francji, Niemczech, Holandii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Rosji, Słowenii i Szwajcarii.

 • 2013-04-10

  Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategorii Najlepszy Bank (z kapitałem własnym powyżej 1,5 mld zł), oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności.

  Była to II edycja konkursu, który odbył się w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego. Kapitułę konkursu tworzą uznani eksperci z dziedziny finansów, członkowie rządu oraz dziennikarze ekonomiczni. Nagrodzone są w nim osobistości i firmy, które w ostatnim roku najbardziej przyczyniły się do rozwoju polskiej branży finansowej.

 • 2013-03-27

  „Za efektywne budowanie konwergencji pomiędzy sektorem finansowym a telekomunikacyjnym” prezes PKO Banku Polskiego otrzymał nagrodę specjalną - Platynową Antenę przyznaną przez kapitułę Konkursu Złotych i Kryształowych Anten Świata Mediów.

  Konkurs organizowany przez MM Conferences Polska, ma na celu wyróżnienie ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju rynku telekomunikacyjnego i mediów w Polsce, popularyzację najciekawszych produktów i rozwiązań, oraz promocję polskiej myśli technicznej.

  Wydarzenie, rokrocznie gromadzi osoby mające znaczący wpływ na rozwój sektora telekomunikacyjnego: prezesów wiodących firm   działających na rynku, reprezentantów instytucji, urzędów i izb.

 • 2013-03-06

  Zmiany i skuteczne dążenie do umocnienia pozycji Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zostały docenione w prestiżowym konkursie „Byki i Niedźwiedzie” organizowanym przez Gazetę Giełdy Parkiet.

  W 2012 roku Dom Maklerski PKO Banku Polskiego znacząco umocnił pozycję, zajmując 3 miejsce na rynku akcji wśród domów maklerskich na GPW. Skokowo zwiększył udział w obrotach na rynku wtórnym akcji (włączenie z transakcjami pakietowymi) z 5,1 proc. w 2011 roku do 9,1 proc. w 2012 roku. Jego łączne obroty na rynku akcji wyniosły blisko 38 mld zł i zwiększyły się w porównaniu z rokiem 2011 o 32 proc. W tym czasie rynek zanotował spadek obrotów o 27 proc. Tak dobry wynik został doceniony przez organizatorów konkursu „Byki i niedźwiedzie”, w którym DM PKO Banku Polskiego otrzymał tytuł „Domu maklerskiego roku 2012”.

  Nagrody Gazety Giełdy Parkiet przyznawane są spółkom, instytucjom oraz osobom, które najbardziej wyróżniają się na rynku kapitałowym, przyczyniają do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego w Polsce.

 • 2013-03-06

  PKO Bank Polski został wyróżniony przez Polsko-Ukraińska Izbę Gospodarczą nagrodą Buława 2013.

  Przyznana po raz pierwszy Polsko-Ukraińska Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie dla osób i firm szczególnie zasłużonych dla rozwoju polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej. Kapituła Nagrody złożona z przedstawicieli polskich i ukraińskich instytucji przyznaje ją firmom, których działalność odznaczyła się szczególnymi osiągnięciami na rynku, będąc synonimem sukcesu gospodarczego.PKO Bank Polski jest głównym udziałowcem i strategicznym partnerem ukraińskiego KREDOBANKu. Jego działalność w ramach Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego stanowi przykład pozytywnego wpływu kapitału polskiego na ukraińską instytucję finansową.

  Technologie, know-how oraz środki finansowe wniesione do KREDOBANKu sprzyjają jego znacznemu rozwojowi. Był wielokrotnie nagradzany, za jakość produktów, aktywność we wspieraniu małych i średnich przedsiębiorców, a także przejrzystość działania.

 • 2013-02-21

  Dom Maklerski PKO Banku Polskiego otrzymał nagrodę za najwyższe obroty zrealizowane przez animatora na Catalyst w 2012 roku.

  Wyróżnienia liderom polskiego rynku kapitałowego przyznała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.  Podczas Gali – Podsumowanie Roku Giełdowego 2012 wyróżnieni zostali emitenci, Członkowie Giełdy oraz Autoryzowani Doradcy, którzy w minionym roku szczególnie przyczynili się do rozwoju polskiego rynku giełdowego.            

 • 2013-02-21

  W czwartej edycji konkursu PKO Bank Polski zdobył największą ilość pozytywnych opinii w kategorii najlepszy kredyt hipoteczny zajmując I miejsce z ilością 37 proc. oddanych głosów.

  Internauci już po raz trzeci w historii plebiscytu docenili kredyt mieszkaniowy Własny Kąt Hipoteczny. Głosujący od stycznia na usługi i produkty bankowe wyróżnili również PKO Konto za Zero w kategorii najlepsze konto osobiste dla internauty, najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy internetowego Inteligo oraz najlepszą bankowość mobilną.

  Kapituła konkursu przyznała także PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategoriach specjalnych. Wyróżniono projekt Szkolnych Kas Oszczędności w kategorii najbardziej innowacyjny produkt 2012 oraz spot reklamowy Poznaj Moc Oszczędzania z udziałem Szymona Majewskiego promujący lekcje oszczędzania dla najmłodszych w SKO.

 • 2013-02-13

  PKO Bank Polski został uhonorowany nagrodą 2012 Quality Recognition Award przyznaną przez JP Morgan Chase Bank New York (nasz główny bank korespondent w dolarach amerykańskich), za najwyższą jakość przekazów komercyjnych i międzybankowych zrealizowanych w 2012 roku.

  Nagroda przyznawana przez jedną z największych amerykańskich instytucji finansowych, jest świadectwem profesjonalnej obsługi transakcji realizowanych przez nasz Bank. Wyróżnienie przyznawane jest nielicznym bankom na świecie, realizującym wysokie wolumeny przekazów kierowane do JPMorgan Chase Bank New York, które nie wymagają ręcznej interwencji. Klientom osiągającym najwyższy poziom obsługi operacyjnej JPMorgan przyznaje nagrody od 1997 roku.

 • 2013-02-07

  Bank został laureatem IX Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych VIDICAL 2013. Jury wyróżniło nas w kategorii Zestaw Promujący Firmę za kalendarz wieloplanszowy i zdzierak „Mecenas kultury i sztuki” oraz za kalendarze książkowe.

  W kalendarzu na 2013 rok przedstawione zostały wybrane przykłady zaangażowania Banku w projekty o znaczeniu zarówno krajowym, jak i lokalnym z różnych obszarów życia społecznego, takich jak edukacja, ochrona zdrowia i życia, sport, kultura i sztuka oraz ochrona dziedzictwa narodowego. Udzielane przez PKO Bank Polski wsparcie owocuje realizacją licznych projektów, a swoje plany programowe może urzeczywistniać wiele filharmonii, bibliotek, muzeów, oper i teatrów w całej Polsce. Za aktywność w tej dziedzinie Bank został uhonorowany tytułem Mecenasa Kultury.

 • 2013-01-07

  Dwie wydawane przez Bank karty zwyciężyły w konkursie na Najciekawszą Kartę Bankową 2012 roku. Uczestniczący w plebiscycie zorganizowanym na portalu Banking-Magazine.pl internauci uznali, że niepowtarzalną grafiką wyróżniają się PKO Visa Ekspres i PKO Visa Gold.

  Tytuł Najciekawszej Karty do Konta zdobyła - ciesząca się największą popularnością wśród klientów Banku - PKO Visa Ekspres „Czarny Kot”. Karta debetowa wydawana do rachunków oszczędnościowo–rozliczeniowych jest jednym z 18 zróżnicowanych tematycznie wizerunków PKO Visa Ekspres.

  W kategorii Najciekawsza Złota Karta internauci wybrali PKO Visa Gold.   Poza prestiżem oferuje wiele praktycznych rozwiązań gwarantujących jej posiadaczowi wygodę i komfort.