Nagrody PKO Banku Polskiego w 2014 r.

 • 2014-12-16

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został wyróżniony w konkursie „TOP 20 Najlepsi Menedżerowie w Polskiej Gospodarce 2014” organizowanego przez Bloomberg Businessweek Polska.

  Wyboru dokonano w oparciu o sondaż przeprowadzony wśród czołowych polskich menedżerów.

  „TOP 20 Najlepsi Menedżerowie w Polskiej Gospodarce 2014” to nagroda Bloomberg Businessweek Polska honorująca menadżerów, których cechuje nowoczesny sposób zarządzania i konsekwencja w działaniu, a kierowane przez nich organizacje wyróżniają się na rynku jakością, innowacyjnością oferty a przede wszystkim sukcesem.

  Na liście TOP 20 znaleźli się znani i doceniani na rynku szefowie firm z różnych branż.

 • 2014-12-10

  W XV edycji konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi Bank otrzymał wyróżnienie za budowanie wizerunku pracodawcy oraz Konfederatkę – prestiżową nagrodę Pracodawców RP – instytucji wspierającej konkurs.

  Kapituła doceniła kompleksowe działania Banku służące budowie atrakcyjnego środowiska pracy i rozwoju kariery skierowane do pracowników oraz aktywność na zewnętrznym rynku pracy.

  Celem konkursu organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych jest badanie kondycji zarządzania zasobami ludzkimi w firmach funkcjonujących na polskim rynku, identyfikacja skutecznych rozwiązań, upowszechnianie tzw. dobrych wzorców.

 • 2014-12-08

  Bank zwyciężył w konkursie „Złotego Lauru Super Biznesu” (w kategorii „finanse i bankowość”), który honoruje ludzi, instytucje i firmy za działania sprzyjające rozwojowi polskiej przedsiębiorczości.

  Kapituła doceniła utrzymywanie przez Bank pozycji lidera polskiej bankowości, fuzję z Nordea Bank Polska, umożliwienie Polakom wygodnego i szybkiego bankowania za pomocą aplikacji mobilnej IKO, a także rewolucyjne zmiany w Szkolnych Kasach Oszczędności.

  Konkurs zorganizowany został przez redakcję „Super Biznesu” dodatku ekonomicznego do dziennika "Super Express”.

 • 2014-12-02

  Contact Center PKO Banku Polskiego po raz siódmy zdeklasował rywali w cyklicznym badaniu przeprowadzonym przez ARC Rynek i Opinia. W finalnym rankingu obejmującym kontakt telefoniczny i mailowy zdobył ponad 98 punktów na 100 możliwych do uzyskania.

  Ankieterzy bardzo wysoko ocenili uprzejmość, zaangażowanie i profesjonalizm konsultantów (19,7 punktów na 20 możliwych), a także ich wiedzę produktową i przygotowanie merytoryczne do rozmów o kredytach hipotecznych, kartach kredytowych, pożyczce gotówkowej, kontach i lokatach PKO Banku Polskiego.

 • 2014-11-27

  Zwycięstwo w kategorii finanse, drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji rankingu polskich marek, wartość marki PKO Banku Polskiego 3,6 mld zł – to podsumowanie wyników ostatniej edycji rankingu „Rzeczypospolitej”.

  Biorą w nim udział tylko te marki, które powstały w Polsce, bez względu na kraj pochodzenia jej obecnego właściciela. Od pierwszego zestawienia w 2006 roku wartość naszej flagowej marki potroiła się i wzrosła o 2,4 mld PLN.

 • 2014-11-27

  PKO Bank Polski po raz kolejny został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland”. Doceniono ponadprzeciętne wyniki finansowe Banku. Utrzymywaną na wysokim poziomie rentowność aktywów i kapitałów, najlepszą wśród bankowych grup kapitałowych w kraju efektywność kosztową mierzoną wskaźnikiem C/I, jakość portfela kredytowego, zwiększenie udziałów rynkowych oraz wzmocnienie pozycji bezdyskusyjnego lidera polskiej bankowości.

  Konkurs „Bank of the Year” organizowany jest corocznie przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. Magazyn analizuje wyniki finansowe banków, strategie ich rozwoju oraz zrealizowane w konkretnym roku projekty w kontekście sytuacji sektora finansowego danego kraju.

 • 2014-11-26

  Spot reklamowy przejrzystej karty kredytowej PKO Visa „Kamień z serca” PKO Banku Polskiego zwyciężył w konkursie na „Najlepszą reklamę produktu kartowego wyemitowaną w polskich mediach”.

  Doceniono przede wszystkim niestandardowy wizerunek produktu – transparentny plastik, wykonany w specjalnej technologii, z widocznymi elementami wewnątrz karty: chipem i anteną payWave. Wyróżniono także atrakcyjność przekazu, którego istotą jest trafne połączenie hasła – związku frazeologicznego „Kamień z serca” z przeznaczeniem produktu – zaletami karty, podkreślając jej przejrzystość i możliwość kontroli wydatków.

 • 2014-11-20

  PKO Bank Polski jako jedyny otrzymał dwa wyróżnienia w konkursie Liderzy Filantropii. Kolejny raz z rzędu Bank został uhonorowany w kategorii firm, które przekazały w minionym roku najwięcej środków na cele społeczne. Doceniony został również za „program zaangażowania społecznego klientów”, m.in. za kartę płatniczą affinity Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje”, wydawaną we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego oraz charytatywne akcje biegowe „biegnę dla…” będące elementem bankowego program „Biegajmy razem”.

  Konkurs Liderzy Filantropii organizowany jest przez Forum Darczyńców w Polsce. Jego celem jest uhonorowanie organizacji, które w największym stopniu angażują się w działania społeczne, a tym samym przyczyniają się do upowszechniania idei społecznego zaangażowania przedsiębiorstw.

 • 2014-10-30

  Tomasz Marszałł, dyrektor departamentu Marketingu PKO Banku Polskiego uznany został za Człowieka marketingu i sprzedaży Briefu 2014”.

  Magazyn „Brief” od kilku lat przyznaje nagrody ”Ludzie Roku Briefu”. Wyróżnia nim osoby, które aktywnością zawodową, przyczyniają się do rozwoju regionu i kraju.

  Tomasz Marszałł, doceniony został za osiągnięcia w zakresie budowania komunikacji marketingowej największego polskiego banku.

 • 2014-10-29

  W cyklicznym badaniu sposobu komunikacji CSR i zaangażowania społecznego, prowadzonego przez dziennik „Rzeczpospolita”, PKO Bank Polski był jedynym w zestawieniu bankiem, który uzyskał 14 punktów na 15 możliwych (taką samą punktację uzyskały jeszcze 3 firmy z innych sektorów).

  Żadna z pięciuset analizowanych organizacji nie zdobyła maksymalnej liczby punktów.

  Badanie prowadzone było już po raz piąty. Jego celem jest weryfikowanie informacji dotyczących społecznego zaangażowania, znajdujących się na stronach internetowych największych polskich firm oraz analiza kluczowych trendów związanych ze społecznym zaangażowaniem i sposobem komunikowania tego obszaru aktywności.

 • 2014-10-17

  Raport Roczny PKO Banku Polskiego drugi rok z rzędu, uhonorowany został nagrodą specjalną The Best of the Best. Otrzymują ją przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich lat trzy razy zdobyły nagrodę główną w konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków.

  Wyróżnienie Raportu Rocznego za 2013 rok jest dowodem najwyższej jego jakości dla akcjonariuszy i inwestorów. Kapituła konkursu doceniła jego wartość użytkową, zastosowanie standardów MSSF/MSR oraz publikację w Internecie podkreślając najwyższą jakość we wszystkich tych obszarach.

  Uznanie zyskała także wartość wizerunkowa sprawozdania finansowego PKO Banku Polskiego – jego kompletność i spójność oraz jasna i logiczna prezentacja danych (m.in. strategii i prognoz z uwzględnieniem ryzyka oraz stosowania zasad ładu korporacyjnego).

 • 2014-10-13

  Fundacja PKO Banku Polskiego została uhonorowana wyróżnieniem specjalnym w Konkursie na Najlepsze Partnerstwa organizowanym przez Krajowy Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Jury doceniło różnorodność prowadzonych przez nią działań – za prowadzenie działań zarówno o zasięgu lokalnym, jak i ogólnokrajowym, działania doraźne oraz systemowe w partnerstwach.

  Projekt strategiczny Fundacji oraz Klubu Jagiellońskiego „Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu” zyskał miano najlepszego partnerstwa społeczno-prywatnego 2014. Wyróżniono również partnerstwo Fundacji ze Stowarzyszeniem SIEMACHA na rzecz wspierania rozwoju dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie sieci nowoczesnych placówek wychowawczych na terenie całego kraju.

 • 2014-10-06

  Kampania reklamowa PKO Banku Polskiego Idealny Pracownik z udziałem Szymona Majewskiego okazała się najlepszą w konkursie Effie Awards 2014. Koncept kreatywnych reklam nagrodzony został Grand Prix.

  Otrzymał jednocześnie złotą statuetkę w kategorii Long term marketing excellence. Z kolei kampania PKO Junior Achilles zdobyła brązową Effie w kategorii Bankowość. Doceniona została spektakularna, konsekwentna, przejrzysta strategia marketingowa.

  Effie to jeden z najważniejszych konkursów branży komunikacji marketingowej. Nagradza sukcesy rynkowe marek osiągnięte dzięki wdrożonym kampaniom reklamowym. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

 • 2014-10-02

  KO Bank Polski znalazł się w zestawieniu „25/25 lat: Marki dla Polski” magazynu Brief. To lista 25 krajowych marek komercyjnych tworzących wizerunek nowoczesnej, kreatywnej i silnej ekonomicznie Polski.

  Według redakcji marka Banku jest „dobrem narodowym” i godnie reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Bankowy brand wzmacnia pozytywną wizję naszego kraju zarówno w umysłach rodaków, jak i zagranicznych inwestorów.

  Zestawienie „25/25 lat: Marki dla Polski”, miesięcznik Brief opracował dla uczczenia 25-lecia wolnej Polski. Poświęcił je dwudziestu pięciu wyjątkowym Polakom, miejscom i wydarzeniom oraz firmom, markom o największym potencjale do budowania silnej marki naszego kraju.

 • 2014-09-30

  PKO Bank Polski jest najczęściej i najlepiej opisywaną w mediach instytucją sektora bankowego - wynika z siódmego już rankingu Top Marka.

  Celem przygotowywanego przez miesięcznik „Press” i firmę Press-Service Monitoring Mediów zestawienia jest wyłonienie marek najbardziej popularnych w prasie oraz mediach internetowych.

  Średnio w miesiącu na temat naszego Banku ukazuje się blisko 4 tys. informacji w mediach i na portalach internetowych. W analizowanym okresie lipiec 2013 - czerwiec 2014 roku media i internauci szczególnie szeroko opisywali i komentowali tematy związane z integracją z Nordea Bank Polska SA, wynikami finansowymi, notowaniami kursu akcji i ofertą produktową.

 • 2014-09-29

  PKO Bank Polski został uznany za najlepszy bank dla klienta indywidualnego i zdobył nagrodę Nobilatum.

  Ranking przygotowany przez „Polish Market”, we współpracy z SGH, powstał w oparciu o badanie przeprowadzone wśród osób podmiotów gospodarczych – firm z listy Pereł Polskiej Gospodarki oraz osób indywidualnych. Na podstawie jego wyników redakcja wytypowała najlepsze podmioty w trzech kategoriach: banków, ubezpieczycieli i firm leasingowych. Przy wyborze najlepszych uwagę zarówno na liczbę wskazań jak i ocenę współpracy z instytucją Zdobywcy nagród Nobilatum to firmy najwyżej i najlepiej oceniane.

 • 2014-09-25

  Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w rankingu Najlepszych domów maklerskich w ocenie inwestorów indywidualnych miesięcznika „Forbes”.

  Otrzymał najwyższe noty, wygrywając w sześciu z siedmiu ocenianych kategorii. Klienci indywidualni docenili funkcjonalność platformy informatycznej, jakość obsługi bezpośredniej, profesjonalizm pracowników, jakość analiz i rekomendacji, ofertę edukacyjną oraz dostęp do informacji i notowań. Ponadto – utrzymując ubiegłoroczną liczbę punktów – zajął drugie miejsce w segmencie klientów instytucjonalnych. Posiada też jeden z najlepszych zespołów maklerów obsługujących instytucje.

 • 2014-09-25

  W rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka” PKO Bank Polski zdobył nagrodę w kategorii „Bankowość hipoteczna”. Został doceniony za skuteczność w pozyskiwaniu klientów oraz wysoką jakość ich obsługi.

  Celem rankingu była ocena skłonności banków do udzielania kredytów hipotecznych młodym Polakom o zróżnicowanej sytuacji rodzinnej i formach uzyskiwania dochodów. Badanie przeprowadzane metodą tajemniczego klienta pokazało, że nasz Bank posiada ofertę kredytową dla wielu grup klientów, m.in.: singli, młodych ludzi w związkach partnerskich oraz małżeństw, osób prowadzących działalność gospodarczą, pracujących na etacie, umowach na czas określony bądź na umowę zlecenie czy o dzieło. Ranking zrealizowany został przy współpracy z firmą badawczą Millward Brown.

 • 2014-09-25

  PKO Bank Polski zdobył sześć gwiazdek w generalnej klasyfikacji rankingu „Najlepszy bank dla firm” i zwyciężył w kategorii najlepsze konto dla firm.

  Został wyróżniony w zakresie oferty kredytowej i za jakość obsługi klientów biznesowych. Bank został doceniony przede wszystkim za jeden z najtańszych koszyków usług bankowych dla firm oraz ofertę kredytową. Bank zajął także wysokie trzecie miejsce w badaniu realizowanym metodą mystery shopper. Wyróżniono m.in. jakość obsługi, sposób pozyskiwania klienta, a także wygląd i organizację placówek.

 • 2014-06-26

  Według rankingu „Book of Lists 2014” przygotowywanego przez Warsaw Business Journal, PKO Bank Polski jest najlepszym krajowym bankiem i został zwycięzcą w kategorii „Banki w Polsce” (kryterium rankingowym są przychody z danego roku obrotowego).

  Ranking Book of Lists to największa i najdłużej obecna na polskim rynku wydawniczym publikacja, która w formie ok. 70 rankingów prezentuje ponad 2,5 tys. firm z różnych sektorów biznesu w Polsce, m.in.: finansowego, usługowego, konsultingowego i energetycznego. Co roku, są w nim wyróżniane najlepsze, największe i najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa.

 • 2014-06-25

  PKO Bank Polski jako Fundator stażu dla studentów i absolwentów w ramach 19. edycji konkursu „Grasz o staż” został uhonorowany statuetką dla Fundatora stażu. Wyróżnienia przyznawane są firmom, które w znacznym stopniu zaangażowały się w projekt.

  "Grasz o staż" jest ogólnopolskim konkursem organizowanym przez PwC oraz "Gazetę Wyborczą". Patron Honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 • 2014-06-25

  Za pracę u podstaw - edukację finansową i promowanie przedsiębiorczości wśród Polaków - PKO Bank Polski zastał doceniony w konkursie „Pozytywista Roku”. Jego kapituła przyznała Nagrodę Specjalną naszemu portalowi „Bankomania”.

  W konkursie organizowanym przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości „Wokulski”, któremu patronuje Ministerstwo Gospodarki i Krajowa Izba Gospodarcza wyróżniane są osoby, firmy oraz instytucje, które potrafią łączyć działalność biznesową z promocją szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

 • 2014-06-12

  PKO Bank Polski kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu "50 największych banków w Polsce" Miesięcznika Finansowego BANK, tworzonego przez niezwiązanych z redakcją analityków rynkowych na podstawie danych finansowych banków za poprzedni rok.

  W tegorocznej 19. edycji rankingu Miesięcznika Finansowego BANK – „50 największych banków w Polsce 2014” nasz Bank zwyciężył w kategorii „Banki finansujące nieruchomości”, a wśród banków oferujących kredyty konsumenckie „Consumer finance” zajął 3. miejsce.

 • 2014-06-12

  Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanego pod patronatem Związku Banków Polskich doceniając szeroki zasięg edukacyjny i nowoczesną formułę unikalnej oferty dla dzieci poniżej 13. roku życia i ich rodziców, przyznała PKO Junior nagrodę w kategorii Projekt Roku.

  Natomiast spółka z naszej Grupy Kapitałowej Service została uznana liderem wśród agentów rozliczeniowych działających w Polsce.

 • 2014-06-12

  Projekt „PKO Bank Polski Biegajmy razem”, promujący ideę biegania, zarówno rekreacyjnego jak i w imprezach masowych, zdobył główną nagrodę w konkursie Employer Branding Stars (EBstars) w kategorii „Najlepsza wewnętrzna kampania employer branding”.

  Nagroda w tej kategorii jest przyznawana firmom, które z sukcesem prowadzą działania z zakresu budowania wizerunku pracodawcy.

  Konkurs Employer Branding Stars (EBstars) organizowany jest przez HRstandard we współpracy z partnerem merytorycznym – Employer Branding Institute. Jego celem jest wyłonienie najlepszych działań z zakresu budowania wizerunku pracodawcy na terenie Polski.

 • 2014-05-30

  Contact Center PKO Banku Polskiego po raz szósty zdeklasował rywali w cyklicznym badaniu przeprowadzonym przez ARC Rynek i Opinia. W finalnym rankingu obejmującym kontakt telefoniczny i mailowy zdobył ponad 98 punktów na 100 możliwych do uzyskania.

  Ankieterzy bardzo wysoko ocenili uprzejmość, zaangażowanie i profesjonalizm konsultantów (19,7 punktów na 20 możliwych), a także ich wiedzę produktową i przygotowanie merytoryczne do rozmów o kredytach hipotecznych, kartach kredytowych, pożyczce gotówkowej, kontach i lokatach PKO Banku Polskiego.

 • 2014-05-30

  Filharmonia Narodowa w Warszawie uhonorował PKO Bank Polski nagrodą specjalną za wspieranie jej działalności artystycznej,przyczyniając się do występów najwybitniejszych artystów.

  Bank od lat współpracuje z Filharmonią w Warszawie.

 • 2014-05-28

  Gazeta Bankowa po raz 22. nagrodziła najlepsze banki. PKO Bank Polski zajął 3. miejsce w kategorii Banki komercyjne (małe i średnie oraz duże).

  Konkursie organizowany jest pod patronatem merytorycznym firmy doradczej PwC oraz przy wsparciu jury pod przewodnictwem Małgorzaty Zaleskiej, członka zarządu Narodowego Banku Polskiego. Honoruje banki, które osiągnęły najlepsze wyniki finansowe. Ocena dokonywana jest w oparciu o zaudytowane wyniki finansowe osiągnięte przez bank w roku minionym.

 • 2014-05-27

  PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce za kampanię „PKO Bank Polski Biegajmy razem” w kategorii Doskonała Wewnętrzna Kampania Wizerunkowa w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2014, zorganizowanym przez HRM Institute oraz Markline.

  Nagroda w tej kategorii jest przyznawana instytucjom za najlepsze wewnętrzne działania wizerunkowe. Dobrze zdefiniowane i wdrożone działania mają znaczący wpływ na przyciąganie, zaangażowanie i retencję talentów.

 • 2014-05-21

  Za całokształt, wielokierunkowość i spójność komunikacji PKO Bank Polski został uhonorowany Nagrodą Specjalną - Złotą Szpaltą.

  W 7. edycji konkursu Szpalty Roku analizowano 150 projektów, nagrody przyznano w 9 kategoriach. Aż 8 projektów Banku znalazło się w finale. Wśród nich Srebrnymi Szpaltami Roku uhonorowano intranet łączący wsparcie biznesowe z integracją pracowników, multimedialny newsletter poświęcony fuzji z bankiem Nordea a także Raport Roczny za 2012 rok. Wyróżniono także faceboolowy profil o bieganiu.

  Szpalty Roku to konkurs dla wydawców i twórców prasy firmowej organizowany przez Stowarzyszenie Prasy Firmowej. Jego celem jest promowanie wysokich standardów w mediach własnych poprzez wyróżnienie najlepszych projektów.

 • 2014-05-20

  „Puls Biznesu” od dwóch lat honoruje największych polskich płatników CIT. PKO Bank Polski, który przelał 870 mln zł znalazł się ma drugim miejscu w Rankingu największych płatników podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

  Według wywiadowni gospodarczej Bisnode, która zebrała dane do rankingu, pierwsza setka oddała fiskusowi w 2012 r. (najnowsze dostępne dane, na dzień tworzenia rankingu) 12,2 mld zł naliczonego podatku.

  W pierwszej setce największych płatników jest aż 14 banków, które łącznie oddały fiskusowi z CIT ponad 3 mld zł.

 • 2014-05-19

  Redakcja Polish Market nagrodziła PKO Bank Polski tytułem „Zdobywcy rynku”  w kategorii usługi.

  Karty płatnicze PKO Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia docenione zostały przede wszystkim za ukierunkowanie na młode pokolenie i misję edukacji finansowej społeczeństwa od najmłodszych lat.

  W konkursie „Zdobywcy rynku” wyróżniani są najlepsi młodzi menedżerowie i usługi podbijające rynek.

 • 2014-05-14

  Po raz kolejny studenci docenili nasz Bank. W prestiżowym rankingu pracodawców - Universum Student Survey - PKO Bank Polski utrzymał trzecią pozycję w kategorii Biznes. Jako jedyny bank znalazł się w pierwszej 10. listy.

  W tegorocznej edycji badania 23,5 tys. studentów dokonało ponad 70 tys. indywidualnych ocen pracodawców. Uczestnicy ankiety określi swoje oczekiwania w stosunku do przyszłych pracodawców oraz wybrali idealnych ich zdaniem w siedmiu kategoriach: Biznes, Inżynieria, IT, Nauki humanistyczne, Nauki ścisłe, Prawo oraz Medycyna i Farmacja. Wśród firm wyróżnionych tym tytułem znalazły się, poza naszym Bankiem, m.in. Google Poland, Skanska, Bayer, TVN, EY (dawniej Ernst & Young).

 • 2014-05-08

  PKO Bank Polski zwyciężył w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, w kategorii „Świadomy Pracodawca”.

  Projekt „Akademia Menedżera PKO Banku Polskiego” został doceniony m.in. za kompleksowość w zakresie formy i tematyki, grupy docelowej, zasięg terytorialny oraz jakość oferowanych szkoleń w konkursie.

  Nagroda w kategorii „Świadomy Pracodawca” została przyznana po raz pierwszy. Jej celem było wyłonienie spośród beneficjentów PARP takich firm, które mimo spowolnienia gospodarczego inwestują w rozwój pracowników.

 • 2014-04-25

  PKO Bank Polski za konsultację projektu Rotundy uplasował się na 3. miejscu w kategorii „firmy duże” w konkursie "Lider dialogu z interesariuszami", którego celem jest promocja stałego, partnerskiego dialogu z interesariuszami, a także dialogu z interesariuszami jako wstępnego i niezbędnego warunku realizacji dobrych praktyk w innych obszarach CSR.

  Konkurs "Lider dialogu z interesariuszami" jest częścią projektu "Promocja zaangażowania przedsiębiorstw w budowę kapitału społecznego w Polsce poprzez wykorzystanie narzędzi CSR" realizowanego przez Konfederację Lewiatan oraz Deloitte, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • 2014-04-23

  PKO Bank Polski został laureatem nagrody „HP Nowy Styl IT”.
  Przyznana po raz pierwszy nagroda promuje najbardziej nowatorskie wdrożenia rozwiązań informatycznych przeprowadzone w polskich firmach.

  Kapituła konkursu doceniła Bank za wprowadzenie pierwszego w kraju bezpiecznego systemu płatności za pomocą urządzeń mobilnych.

 • 2014-04-22

  PKO Bank Polski został uhonorowany nową nagrodą dziennika „Rzeczpospolita” - „Filary Budżetu”. Wyróżnieniem dla podmiotów płacących najwyższe podatki jest elementem corocznego rankingu największych firm w polskiej gospodarce „Lista 500”.

  Według redakcji dziennika państwo może skutecznie działać tylko dzięki rzetelnym przedsiębiorstwom, zasilającym wspólną kasę. Dlatego w szesnastej edycji rankingu zadebiutowała nowa nagroda „Filary Budżetu”. Wśród jej laureatów, poza PKO Bankiem Polskim, znalazły się także KGHM i PZU.

 • 2014-04-11

  Już po raz dziesiąty PKO Bank Polski uhonorowany został Złotym Godłem Marki Godnej Zaufania w kategorii „Bank”, w ogólnoeuropejskim badaniu European Trusted Brands.

  Wyróżnienie przyznawane jest markom, które zdobyły największe zaufanie konsumentów. PKO BP wybrało 27 proc. osób biorących udział w badaniu miesięcznika Reader’s Digest. 

  Tegoroczna edycja jednego z największych i najszerzej zakrojonych badań konsumenckich w została przeprowadzona w 10 krajach Europy.

 • 2014-04-02

  W Konkursie Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń płatności mobilne IKO zwyciężyły w kategorii „Najciekawsza Innowacja dla Banku”.

  Była to 3. edycja konkursu, który odbył się w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego. Jego kapitułę tworzą uznani eksperci z dziedziny finansów, członkowie rządu oraz dziennikarze ekonomiczni. Nagrodzone są w nim osobistości i firmy, które w ostatnim roku najbardziej przyczyniły się do rozwoju polskiej branży finansowej.

 • 2014-03-28

  Bank znalazł się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców w rankingu Pracodawca Roku 2013 organizowanym przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Zajął wysokie czwarte miejsce awansując z szóstego w ubiegłym roku.

  W przeprowadzanym cyklicznie badaniu wzięło udział ponad 3,6 tys. studentów kierunków ekonomicznych z 39 uczelni wyższych w Polsce. Wśród najważniejszych czynników wyboru pożądanego pracodawcy studenci wskazywali dobrą atmosferę pracy, poziom satysfakcji, szacunek dla życia prywatnego, gwarancję bezpieczeństwa zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia. W dalszej kolejności wymieniali m.in. jasną ścieżkę kariery, kryteria awansu, możliwość zdobywania wiedzy.

  PKO Bank Polski znalazł się wśród takich firm jak: Ernst & Young, PwC, Google czy Deloitte.

 • 2014-03-13

  W piątej edycji konkursu Bank został laureatem w kategorii „Najlepszy kredyt hipoteczny” i „Innowacja finansowa” w plebiscycie organizowanym przez Bankier.pl i PayU.

  Internauci po raz kolejny w historii plebiscytu docenili kredyt mieszkaniowy Własny Kąt Hipoteczny. PKO Bank Polski zdobył największą liczbę pozytywnych opinii w kategorii „Najlepszy kredyt hipoteczny” zajmując 1. miejsce z liczbą 46 proc. oddanych głosów. Kapituła konkursu przyznała bankowi również nagrodę w kategorii specjalnej „Innowacja Finansowa” dla aplikacji IKO.

  Głosami ponad 40 tys. internautów oraz ekspertów PKO Bank Polski znalazł się również w gronie laureatów w kategoriach: „Najlepsza bankowość mobilna” (2. miejsce) oraz „Najlepsze konto osobiste” (3. miejsce). Z kolei Inteligo pojawiło się wśród najlepszych banków w zestawieniu: „Najlepszy sposób płatności w Internecie” (2. miejsce) oraz „Najlepszy bank dla przedsiębiorcy internetowego” (3. miejsce).

 • 2014-03-12

  W XII edycji konkursu „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013” „Gazety Bankowej” PKO Bank Polski otrzymał nagrodę w kategorii „Bankowość elektroniczna i e-finanse” kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank wygrał również w kategorii „Systemy back office" za wdrożenie Centrum Innowacji”.

  O tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego..

  PKO Bank Polsk Liderem Informatyki Instytucji Finansowych

 • 2014-03-06

  Tomasz Marszałł, dyrektor Marketingu w PKO Banku Polskim znalazł się w zestawieniu „Top 50 Marketingowców Europy”, przygotowanym przez wydawnictwo „The Internationalist”.

  Podczas tworzenia listy „Top 50 Marketingowców Europy”, pod uwagę brani byli managerowie uważani za najlepszych w danym regionie, mający realny wpływ na wzrost potencjału biznesowego tego obszaru oraz wykazujący się nieszablonowym myśleniem, innowacyjnymi realizacjami kampanii, a także generujący dobre wyniki.

  „The Internationalist” działa na rynku wydawniczym od ponad 9 lat. Jest rodzajem platformy łączącej ekspertów i profesjonalistów związanych z międzynarodowym rynkiem reklamy i marketingu.

 • 2014-02-13

  Artur Miernik, dyrektor Pionu Zarządzania Personelem  został laureatem konkursu Bohaterowie HR, w kategorii najlepszego szefa HR roku.

  Tytułem tym nagradzane są osoby, które w sposób wyjątkowy zarządzają działami HR. Artura Miernika wyróżniono za modernizację struktury HR w dużej i stabilnej organizacji, w sposób odpowiadający najnowszym światowym trendom.

  To była pierwsza edycja konkursu Bohaterowie HR zorganizowanego przez Employer Branding Institute.
  NAJLEPSZY SZEF HR ROKU_1

 • 2014-02-13

  Warszawska Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie po raz kolejny wręczyła nagrody liderom polskiego rynku za osiągnięcia w 2013 roku.

  Wyróżniła emitentów, Członków Giełdy oraz Autoryzowanych Doradców, którzy w minionym roku szczególnie przyczynili się do rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

  W gronie wyróżnionych znalazł się Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, który otrzymał trzy nagrody:

  - za największą wartość ofert spółek wprowadzanych na Główny Rynek w 2013 roku,

  - za największą liczbę spółek wprowadzonych na Główny Rynek w 2013 roku,

  - za najwyższe obroty obligacjami nieskarbowymi zrealizowane przez animatora na Catalyst w 2013 roku.

 • 2014-01-23

  Bank został laureatem X Międzynarodowego Konkursu Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych VIDICAL 2013. Spośród 80 zgłoszonych prac jury wyłoniło zwycięskie projekty.

  Kalendarz PKO Banku Polskiego „Biegajmy razem” otrzymał Złoty Medal w kategorii kalendarz wieloplanszowy oraz wyróżnienie dla wersji trójdzielnej.

  Koncepcja tegorocznego – na 2014 rok – kalendarza, w której po raz pierwszy wzięli udział pracownicy Banku, pokazuje dwa spojrzenia na pasję biegania. Pierwsze prezentujące emocje związane z pokonywaniem tras maratonów, poprzez zastosowanie czarno-białej kolorystyki. Drugie pokazuje bankowych biegaczy na tle rekwizytów obrazujących ich pasje.

 • 2014-01-16

  W 3. edycji konkursu Mobile Trends PKO Bank Polski został nagrodzony w kategorii „Firma wspierająca rozwój technologii mobilnej” za płatności mobilne IKO.

  W Mobile Trends Awards mogą brać udział produkty, aplikacje, strony, kampanie, które zostały stworzone lub zrealizowane przez polskie firmy lub polskie oddziały zagranicznych firm. Spośród około 100 przedsiębiorstw i instytucji wyłoniono zwycięzców w 16 kategoriach. Nagrody przyznawane są przez kapitułę konkursową (w skład kapituły wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii) oraz w głosowaniu internautów.