Nagrody PKO Banku Polskiego w 2016 r.

 • 2016-11-18

  W jubileuszowej XX edycji konkursu „Computerworld” Lider Informatyki 2016 PKO Bank Polski został zwycięzcą kategorii „bankowość i finanse”. Jury doceniło projekt umożliwiający klientom Banku składanie wniosków w programie „Rodzina 500 plus” oraz korzystanie z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

  PKO Bank Polski dzięki wypracowanej pozycji pełni znaczącą rolę w realizacji programu budowy cyfrowego państwa i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w sektorze administracji państwowej. Jako pierwszy zaangażował się w rządowy program „Rodzina 500 plus”. Kolejnym krokiem było udostępnienie przez bankowość elektroniczną Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

 • 2016-11-18

  Według rankingu Book of Lists 2016/2017 przygotowywanego przez magazyn „Warsaw Business Journal” PKO Bank Polski oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zajęły pierwsze miejsca w rankingu Book of Lists 2016/2017.Po raz kolejny były najlepsze w kategoriach: banki w Polsce i domy maklerskie.

  Book of Lists to największa i najdłużej obecna na polskim rynku wydawniczym publikacja, która w formie rankingów prezentuje najlepiej prosperujące firmy z różnych sektorów biznesu w Polsce. Co roku są w niej wyróżniane najlepsze, największe i najbardziej dynamiczne przedsiębiorstwa.

 • 2016-09-23

  PKO Bank Polski jako pierwsza firma sektora finansowego i trzecia w Polsce otrzymał międzynarodowy certyfikat potwierdzający najwyższe standardy procesów zakupowych. Certyfikat przyznała największa na świecie organizacja branży zakupowej Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS). Jest on udokumentowaniem wiarygodności biznesowej Banku wobec klientów i kontrahentów.

  Certyfikacja Korporacyjna CIPS jest globalnie rozpoznawalnym wyróżnieniem przyznawanym organizacjom wykazującym się najwyższą klasą procesów operacyjnych w obszarze zakupów. Jest też świadectwem działań zgodnych z zasadami etyki oraz światowymi trendami w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Tylko 375 firm na całym świecie posiada CIPS.

 • 2016-09-09

  Kredyt Własny Kąt Hipoteczny PKO Banku Polskiego tryumfował w lipcowym zestawieniu kredytów hipotecznych przygotowanym przez redakcję Comperia.pl.

  Analitycy sprawdzili oferty banków dedykowane osobom, które chcą zaciągnąć kredyt na kwotę 250 tys. PLN z 20-letnim okresem spłaty. Dla przyjętych parametrów najkorzystniejsza okazała się oferta PKO Banku Polskiego.

  To już trzecie zwycięstwo Kredyt Własny Kąt Hipoteczny w tym roku (był liderem w lutym i czerwcu 2016 roku).

 • 2016-09-01
  Produkt „faktoring z przejęciem ryzyka i bez przejęcia ryzyka dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw”, oferowany przez PKO BP Faktoring, został wyróżniony przez redakcję Gazety Finansowej w plebiscycie „Najlepszy Produkt dla MSP 2016”.
 • 2016-07-19

  Po raz kolejny PKO Bank Polski został doceniony przez studentów. W prestiżowym rankingu pracodawców - Universum Student Survey – aż w dwóch kategoriach: biznes oraz prawo znalazł się wśród najlepszych pracodawców w Polsce.

  Badanie pracodawców Universum jest jednym z największych na świecie. Dotyczy głównie preferencji i celów zawodowych, kariery czy branży, w jakiej ankietowani chcieliby pracować. W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 26 tys. studentów z 64 krajowych uczelni. Oceniali oni pracodawców z obszarów biznes i ekonomia, inżynieria i IT, nauki humanistyczne, nauki ścisłe, prawo, medycyna i farmacja.

 • 2016-06-28

  Kapituła konkursowa XI Kongresu Gospodarki Elektronicznej organizowanego pod patronatem Związku Banków Polskich wybrała PKO Bank Polski Partnerem Roku 2015.

   O zwycięstwie zdecydowało zaangażowanie Banku w rozwój gospodarki cyfrowej, działania na rzecz integracji sektora bankowego oraz wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań ułatwiających dostęp do ważnych usług i świadczeń poprawiających komfort codziennego życia milionom Polaków.

  PKO Bank Polski współpracuje z innymi bankami i administracją rządową w programie „Rodzina 500 plus”, umożliwiając składnie wniosków poprzez serwisy bankowości elektronicznej iPKO i Inteligo. Ponadto klienci Banku mogą korzystać z Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS – zakładając profil z poziomu systemów transakcyjnych Banku.

 • 2016-06-23

  W drugiej edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości” organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną” PKO Bank Polski był drugi w kategorii struktura biznesu, wyróżniając się pod względem wartości udzielonych kredytów i złożonych depozytów.

  W 2015 roku kredyty udzielone klientom Banku wzrosły o 6,1 proc. do 190,4 mld zł, a wartość depozytów o 12,3 proc. tj. do 195,8 mld zł.

  Przy tworzeniu rankingu brane były pod uwagę tempo rozwoju, dochodowość i efektywność, struktura biznesu oraz poziom innowacyjności. Partnerem merytorycznym rankingu jest firma doradcza PwC.

 • 2016-06-23

  W konkursie Portfel „Wprost” PKO Bank Polski został zwycięzcą jednej z głównych kategorii -„Bank dla klienta indywidualnego”.

  O pozycji lidera zdecydowała nowoczesna i przejrzysta oferta produktowa, dopasowana do potrzeb klientów. Celem konkursu jest promocja instytucji finansowych oferujących najciekawsze, nowe na rynku produkty i usługi finansowe oraz uhonorowanie liderów sektora.
  PKO BANK POLSKI NAJLEPSZY DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

 • 2016-06-20

  PKO Bank Polski kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu Miesięcznika Finansowego BANK - „50 największych banków w Polsce". Był najlepszy pod względem sumy aktywów, która w ubiegłym roku wyniosła blisko 267 mld zł.

  W tegorocznej, 21. edycji rankingu PKO otrzymał statuetkę w kategorii banków oferujących kredyty konsumenckie - Consumer Finance. Ponadto Adam Marciniak, dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji został uhonorowany tytułem „Innowator Rynku Bankowego 2015”. Ranking tworzony jest przez niezależnych analityków rynkowych, którzy na podstawie danych finansowych banków za poprzedni rok, oceniają pozycję rynkową instytucji finansowych na tle całego sektora bankowego.

 • 2016-06-03

  PKO Bank Polski zdobył trzy laury w konkursie Power of Content Marketing Awards „Szpalty Roku” 2016.

  Złoto otrzymał w kategorii Content marketing - finanse i ubezpieczenia za unikatowy na rynku projekt Bankowiki, interaktywny leksykon haseł ekonomicznych. Jury zwróciło szczególną uwagę na wyjątkowość projektu, jego unikalną formułę, profesjonalizm przygotowania a także nienarzucającą się formę prezentacji. W tej samej kategorii Bank otrzymał „Brązową Szpaltę” – za kampanię PR, propagowanie idei i filozofii oszczędzania prowadzone pod hasłem „Odkładaj na najdłuższe wakacje życia”. Po raz kolejny jury doceniło portal Bankomania, który w kategorii: Portal tematyczny dla klientów został wyróżniony „Brązową Szpaltą”.

 • 2016-06-01

  PKO Bank Polski został wyróżniony w rankingu największych giełdowych płatników podatku dochodowego od osób prawnych CIT, przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet”.

  Co roku zasila on budżet państwa kilkuset milionami złotych z podatku. W 2015 roku zapłacił blisko 600 mln zł podatku i znalazł się na czwartym miejscu w rankingu. Celem zestawienia jest uhonorowanie płacących najwyższy podatek spółek notowanych na GPW.

 • 2016-05-23

  W drugiej edycji przygotowanego przez tygodnik „Wprost” zestawienia 200 Największych Polskich Firm PKO Bank Polski otrzymał wyróżnienie.

  O miejscu w rankingu decydowała wartość przychodów ze sprzedaży uzyskanych w poprzednim roku. Z wynikiem blisko 15 mld złotych PKO był najwyżej notowanym bankiem i zachował ubiegłoroczną, 8. pozycję.

 • 2016-05-19

  Eksperci Forum Odpowiedzialnego Biznesu docenili inicjatywy społeczne PKO Banku Polskiego publikując je w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki”.

  W rozdziale „Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” przedstawiono PKO Bieg Charytatywny oraz praktykę edukacyjną Banku realizowaną poprzez Bankowiki - element portalu Bankomania. W części poświęconej praktykom z zakresu pracy zaprezentowano projekt „Centrum Innowacji”. Wśród długoletnich praktyk Banku wymieniono m.in.: Bankową Akcję Honorowego Krwiodawstwa, charytatywne akcje biegowe „biegnę dla …”, Pracowniczy Program Emerytalny, aplikację mobilną IKO i system kafeteryjny MyBenefit.

 • 2016-05-19

  PKO Bank Polski otrzymał statuetkę „Lamparta 2016” w konkursie, na najbardziej podziwianą kreację marki bankowej i ubezpieczeniowej. Został doceniony za odmłodzenie marki, konsekwencję i spójną stylistykę działań marketingowych.

  W tegorocznej edycji Bank zajął 3 miejsce. Ideą, przyznawanej przez agencję badawczą TNS Polska nagrody jest wyróżnienie tych banków i towarzystw ubezpieczeniowych, które w ciągu danego roku najefektywniej kreowały wizerunek swojej marki.
  PKO BANK POLSKI Z LAMPARTEM 2016

 • 2016-04-26

  W ósmej edycji studenckiego rankingu najbardziej pożądanych polskich pracodawców trendence Graduate Barometer 2016, PKO Bank Polski zajął 4 miejsce w kategorii Biznes i poprawił ubiegłoroczną pozycję.

  W zestawieniu przed Bankiem pojawili się międzynarodowi giganci Google, Apple oraz Narodowy Bank Polski.

  O pozycji w TOP 100  zestawienia trendence Graduate Barometer decydują studenci wybierając najbardziej pożądanych polskich pracodawców w  2016 roku. W tegorocznej polskiej edycji wzięło udział ponad 20 tysięcy studentów z 53 uczelni, szczególnie kierunków biznesowych, inżynieryjnych i IT.

 • 2016-04-21

  PKO Bank Polski został laureatem plebiscytu „Globalna Polska” w kategorii „Polskie marki z tradycją, które wciąż mają silną tradycję”.

  Celem konkursu było uhonorowanie najbardziej rozpoznawalnych i aktywnych polskich marek, nie tylko w kraju ale i na rynkach zagranicznychPlebiscyt „Globalna Polska” jest tegoroczną inicjatywą wydawnictwa Business Magazine Manager. Wybór zwycięzców odbywał się dwuetapowo. Najpierw przeprowadzono ankietę wśród czytelników miesięcznika, spośród których kapituła wybrała laureatów.

 • 2016-04-20

  PKO Bank Polski został nagrodzony w konkursie BIG DATA: Think Big CEE, w kategorii Rozwiązanie Roku, za podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i minimalizowanie zagrożeń, na które klienci mogą być narażeni w sieci.

  To efekt udziału Banku w programie Microsoft Enterprise Customers Cyber Threat Intelligence Program (ECCTIP). PKO Bank Polski, jako pierwszy bank w Europie rozpoczął współpracę z firmą Microsoft w ramach programu ECCTIP. Jej celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni poprzez wymianę informacji dotyczących potencjalnych zagrożeń.

 • 2016-04-19

  W siódmej edycji rankingu Złoty Bankier, PKO Bank Polski zdobył statuetkę w kategorii kredyt hipoteczny za kredyt mieszkaniowy Własny Kąt Hipoteczny.

  Został doceniony za dostęp do finansowania również w przypadku niskiego wkładu własnego, a także za warunki wcześniejszej spłaty oraz promocyjne obniżenie marży w pierwszym roku trwania umowy. Złoty Bankier to największy ranking oceniający usługi i produkty bankowe w Polsce. Od siedmiu lat wyznacza kierunek rozwoju polskiej bankowości wskazując najlepsze oferty na rynku. Organizatorami rankingu są: Bankier.pl i „Puls Biznesu”.

 • 2016-04-14

  Wdrożone przez PKO Bank Polski rozwiązanie informatyczne dostosowujące Bank do wymogów Rozporządzenia UE EMIR wygrało w kategorii „Bankowość i finanse” konkursu „Gazety Bankowej”.

  Celem tego kompleksowego oprogramowania jest ograniczenie ryzyka kredytowego i operacyjnego na rynku transakcji pochodnych.  PKO Bank Polski otrzymał tytuł Lidera 2015 za rozwój nowych technologii i rozwiązań IT. W konkursie Lider 2015 jest wyłaniane są firmy i instytucje finansowych, które wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii.

 • 2016-03-23 

  Oferta pakietowa WŁASNY KĄT hipoteczny PKO Banku Polskiego zwyciężyła w lutowym rankingu kredytów hipotecznych przygotowanego przez redakcję Comperia.pl.

  Analitycy sprawdzili oferty banków dedykowane osobom chcącym  wziąć kredyt na kwotę 214 tys. złotych na 30 lat (średnia wysokość zobowiązania hipotecznego w IV kwartale 2015 r.  według raportu AMRON-SARFiN), co pozwoliłoby im sfinansować  zakup mieszkania o wartości 300 tys. zł. Najkorzystniejsza okazała się oferta PKO Banku Polskiego. Comperia Stars to nowy projekt porównywarki finansowej Comperia.pl, którego celem jest cykliczne wyróżnianie instytucji oferujących najlepsze produkty na rynku.

 • 2016-03-23

  Dziennikarze „Gazety Bankowej” wyróżnili PKO Bank Polski w Rankingu Firm Odpowiedzialnych Społecznie „Odpowiadam Polsce” w kategorii Zdrowie i Społeczeństwo za popularyzację idei krwiodawstwa.

  Bank prowadzi Bankową Akcje Honorowego Krwiodawstwa od 2009 roku. Ranking „Odpowiadam Polsce” to tegoroczna inicjatywa. Kapituła konkursu wyróżniła projekty, które służą rozwojowi społecznemu – na skalę ogólnopolską, jak również lokalnie. Dla jury ważna była także skala zaangażowania – w zwycięskich przedsięwzięciach aktywnie uczestniczyli pracownicy nagrodzonych firm.

 • 2016-03-22

  Kapituła konkursu eDukaty 2016 IV Międzynarodowego Kongresu Płatności Bezgotówkowych przyznała nagrodę PKO Bankowi Polskiemu w kategorii wydarzenie roku świata bezgotówkowego za wdrożenie płatności zbliżeniowych HCE do aplikacji mobilnej IKO.

  Uznanie  zyskała skala, na jaką użytkownicy IKO korzystają z tego sposobu dokonywania transakcji oraz wygoda i bezpieczeństwo rozwiązania. HCE to najbardziej zaawansowana technologia na rynku płatności mobilnych.  eDukat symbolizuje ewolucję pieniądza – z postaci materialnej do formy elektronicznej. Jej laureatami są osoby i firmy zajmujące działające w obszarze płatności bezgotówkowych.

 • 2016-03-22

  Za odpowiedzialność i kulturę organizacyjną PKO Bank Polski został nagrodzony w drugiej edycji konkursu „Etyczna Firma”. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które kompleksowo i systemowo prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej.

  Zwracano uwagę na aktywność opartą o etykę i wartości a także kompleksowy i systemowy rozwój w tym obszarze wyróżniający Bank na tle innych przedsiębiorstw w Polsce. Konkurs organizowany jest przez „Puls Biznesu”, przy wsparciu merytorycznym firmy PwC Polska, nadzorującej audyt procesów i procedur uczestników.

 • 2016-03-17

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został wyróżniony w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu Programu Solidny Pracodawca Roku 2015.

  Doceniono skuteczną politykę personalną Banku, która przekłada się na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług, a w szczególności modernizację struktury HR oraz zaimplementowanie systemu zarządzania kapitałem ludzkim SAP. PKO Bank Polski został również doceniony za działania w obszarze CSR, łączących  cele biznesowe z zaangażowaniem społecznym. Był jedyną instytucją finansową, która otrzymała dwie nagrody.

 • 2016-03-14

  Kalendarz PKO Banku Polskiego zwyciężył w aż w trzech kategoriach konkursu Kalendarzy Zoom Art 2016: kalendarz wieloplanszowy, najlepsza ilustracja i najlepsza fotografia. Jako jedyny, w każdej z trzech kategorii, zajął pierwsze miejsce.

  Wieloplanszowy kalendarz PKO Banku Polskiego na 2016 rok prezentuje dwie równoległe koncepcje: „Dobro procentuje” oraz „Razem możemy więcej”. Pierwsza przedstawia wybrane, istotne dla zrównoważonego rozwoju, projekty Banku i jego Fundacji. Druga, prezentuje partnerów Banku z sektora małych i średnich firm. Kalendarz powstał we współpracy z fotografem Tomaszem Sikorą i grafikiem Michałem Dziekanem.

 • 2016-03-11

  Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zdobył tytuł „Domu Maklerskiego Roku” w 22. edycji organizowanego przez Gazetę Giełdy „Parkiet” konkursu Byki i Niedźwiedzie.

  Jego celem jest uhonorowanie spółek, instytucji oraz osób, które najbardziej wyróżniły się na rynku kapitałowym przyczyniając się do jego rozwoju. W ubiegłym roku, DM PKO należał do najbardziej aktywnych na rynku akcji oraz obligacji. Był liderem pod względem liczby i wartości transakcji zrealizowanych na rynku kapitałowym. Oferta dla klientów indywidualnych poszerzyła się o nowoczesne i wygodne narządzie do inwestowania za granicą.