Nagrody PKO Banku Polskiego w 2019 r.

 • 2019-12-16

  Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej przyznali Zbigniewowi Jagielle, prezesowi Zarządu PKO Banku Polskiego nagrodę Optimus. Kapituła doceniła kierunek i efekty rozwoju banku pod kierownictwem prezesa Jagiełły.

  W tym czasie bank stał się niekwestionowanym liderem polskiej bankowości oraz jako jedyna polska spółka wszedł do prestiżowego grona indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel.

  Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej przyznają nagrodę Optimus za aktywność we wspieraniu polskiej przedsiębiorczości i zasługi dla rozwoju członków organizacji Pracodawcy RP jak i całej gospodarki.

   

 • 2019-12-12

  Podczas IV Kongresu Polskiego Kapitału Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został uhonorowany nagrodą „Forbesa” w kategorii Kapitalista Roku.

  Statuetkę przyznano w uznaniu za transformację PKO Banku Polskiego w zwinnie działającą firmę, mogącą konkurować z największymi międzynarodowy rywalami oraz za zbudowanie zaangażowanego zespołu współpracowników.

 • 2019-12-11

  Fundacja Polska Bezgotówkowa nagrodziła PKO Bank Polski za zaangażowanie w Program Polska Bezgotówkowa. Doceniono bank za największą aktywność kart płatniczych w terminalach Programu w 2019 roku.

  Program Polska Bezgotówkowa prowadzi Fundacja Polska Bezgotówkowa wspólnie z uczestnikami rynku usług płatniczych. Celem inicjatywy jest upowszechnianie płatności bezgotówkowych poprzez wsparcie rozwoju sieci akceptacji płatności bezgotówkowych w Polsce.

   

 • 2019-12-03

  PKO Bank Polski zwyciężył w konkursie „Orzeł Innowacji” w kategorii usługa. Kapituła doceniła udomowienie przez bank technologii blockchain i przyznała mu za to tytuł „Orzeł Innowacji Projekt 2019”.

  PKO Bank Polski, jako pierwszy w kraju, dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania bazującego na technologii blockchain, co było również największym jej zastosowaniem w europejskim sektorze bankowym.

 • 2019-12-02

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, po raz trzeci został wybrany najcenniejszym prezesem spośród szefów spółek giełdowych. Jego wartość sięga niemal 1,3 mld zł, po wzroście o 389 mln zł w ciągu roku.

  Ranking najcenniejszych prezesów na podstawie raportu firmy Martis Consulting opublikowała „Rzeczpospolita”.  Na wycenę menedżera wpływ miała m.in. kapitalizacja kierowanej przez niego spółki.

 • 2019-11-28

  PKO Bank Polski, po raz piąty został laureatem nagrody „Bank of the Year in Poland”. To prestiżowe wyróżnienie w branży finansowej potwierdza, że realizowana przez bank strategia cyfrowej transformacji znajduje uznanie nie tylko w kraju, ale i za granicą. W kategorii „Najlepszy Bank w Polsce”, PKO triumfował także w latach 2016, 2014, 2011 i 2007.

  Konkurs „Bank of the Year” organizowany jest corocznie przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. Magazyn analizuje wyniki finansowe banków, strategie ich rozwoju oraz zrealizowane w konkretnym roku projekty w kontekście sytuacji sektora finansowego danego kraju.

 • 2019-11-26

  W konkursie European Contact Centre and Customer Service Awards 2019 (ECCCSA) PKO Bank Polski zdobył dwie nominacje, w kategorii Best Quality Management Team oraz Best Complains Management Team. Doceniono digitalizację i automatyzację procesów w Centrum Obsługi i Operacji, innowacyjne rozwiązania technologiczne zapewniające najwyższy poziom obsługi i satysfakcję klientów.

  ECCCSA to organizowany od 19 lat największy w Europie konkurs dla branży contact center i obsługi klienta. Jego celem jest upowszechnianie najlepszych praktyk obsługi klienta.

 • 2019-11-21

  Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim, zwyciężył w konkursie na Lidera Innowacji Roku, w kategorii dużych przedsiębiorstw. Kapituła doceniła jego zaangażowanie w rozwój współpracy ze start-upami oraz inicjatywy realizowane w ramach platformy „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”.

  Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy w ramach Forum Liderów Innowacji przygotowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu i Sieć Otwartych Innowacji.

 • 2019-11-19

  PKO Bank Polski kolejny raz zwyciężył w rankingu The World’s Best Foreign Exchange Providers magazynu „Global Finance” i otrzymał tytuł The Best Foreign Exchange Provider in Poland for 2020. Kryteriami wyboru laureatów z rynków krajowych były przede wszystkim: volumen transakcji, udziały w rynku, jakość obsługi klientów, konkurencyjność cen oraz innowacyjność stosowanej technologii.

  „Global Finance” regularnie przeprowadza rankingi instytucji finansowych. Ich wyniki są godnym zaufania wyznacznikiem jakości dla międzynarodowej społeczności skupionej wokół rynku finansowego.

 • 2019-11-14

  PKO Bank Polski w konkursie Digital Champions 2019 zdobył dwie nominacje. Kapituła konkursu doceniła go za kompleksowy ekosystem usług dodatkowych dla MSP oraz transformację cyfrową.

  Konkurs Digital Champions organizuje Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Jego celem jest wyróżnienie firm i osób, których działania są przykładem dobrych praktyk w świecie cyfrowego biznesu.

 • 2019-11-14

  W rankingu IT@BANK 2019, PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych. Przedstawiciele firm z branży IT docenili bank m.in. za transformację cyfrową, Operatora Chmury Krajowej oraz aplikację mobilną IKO.

  Ranking IT@BANK już po raz 14 opracowała redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK”.

 • 2019-11-07

  PKO Bank Polski został nagrodzony przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych za zaangażowanie w projekty rozwojowe realizowane przez Grupę Krajowego Depozytu. Doceniono współpracę w obszarze rozwoju rozliczeń, wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie identyfikacji kontrahentów oraz budowania rynku obligacji detalicznych. 

  KDPW, z okazji 25-lecia, nagrodził wybranych uczestników i partnerów biznesowych. Współpraca pomiędzy bankiem a KDPW wyznacza nowe standardy i przyczynia się do rozwoju oraz podniesienia konkurencyjności rynku finansowego.
 • 2019-10-31

  PKO Bank Polski zwyciężył w 12. edycji badania Top Marka i dzięki liczbie publikacji oraz jakości komunikacji utrzymał pozycję najbardziej medialnej marki w branży bankowej.
   

  W badaniu Top Marka od 1 lipca 2018 do 30 czerwca 2019 roku przeanalizowano ponad 586 tys. informacji o banku. Najwięcej, bo ponad 87 proc. z nich pojawiło się w social mediach, a ponad 10 proc. w Internecie. Dominowały zagadnienia z obszaru giełdy, korporacji a także sponsoringu, w tym sportowego oraz działań CSR. Zestawienie Top Marka przygotowują „Press” oraz Press-Service Monitoring Mediów.
 • 2019-10-16

  W XIV edycji konkurs The Best Annual Report PKO Bank Polski otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best”. W tym roku jego raport roczny zdobył najwięcej, aż 91,45 punktów na 100 możliwych. 

  Bank jest rekordzistą tego konkursu, po raz 7. z kolei zdobył nagrodę „The Best of The Best”. Jego raporty roczne uchodzą za przykład modelowego raportowania i wzorowej komunikacji z rynkiem. Celem konkursu organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów oczekujących wiarygodnych informacji.
 • 2019-10-16

  PKO Bank Polski zajął drugie miejsce w konkursie „The Customer Insight and Growth Banking Innovation Awards” w kategorii „bankowość społeczna, zrównoważona i odpowiedzialna”. Wdrożona w PKO Banku Polskim innowacyjna technologia wspierająca kształtowanie nawyku uśmiechu oraz jej społeczny wymiar - każdy uśmiech klienta oznacza drobną kwotę przeznaczoną przez bank na lokalny cel charytatywny - została doceniona przez międzynarodową społeczność przedstawicieli instytucji finansowych. Konkurs promuje innowacje w sektorze bankowym i jest wspólną inicjatywą Efma i Accenture.
 • 2019-10-10

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał PKO Bankowi Polskiemu tytuł lidera współpracy oraz nagrodę za zaangażowanie i wielopłaszczyznową, efektywną współpracę.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych należy do kluczowych klientów PKO Banku Polskiego, który prowadzi m.in. rachunki skonsolidowane ZUS. Jako pierwszy udostępnił klientom możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przez bankowość elektroniczną iPKO. Ponadto klienci banku poprzez serwisy transakcyjne mogą również utworzyć Profil Zaufany, który pozwala na załatwienie spraw w serwisie PUE ZUS.

  Dzięki atrakcyjnej ofercie, nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym oraz zindywidualizowanemu podejściu do klientów i profesjonalnej obsłudze PKO Bank Polski jest wiodącym partnerem największych firm i podmiotów sektora publicznego.

 • 2019-10-09

  PKO Bank Polski znalazł się w gronie najbardziej rozpoznawalnych pracodawców w Trójmieście w pierwszej edycji badania wymagań kandydatów do pracy i celów biznesowych liderów w czasach Industry 4.0.

  W przeprowadzonym przez Absolvent Consulting badaniu studenci oraz młodzi profesjonaliści wskazywali preferencje w zakresie wyboru przyszłego pracodawcy oraz najlepszego w ich opinii pracodawcę.

  PKO Bank Polski regularnie jest na listach najlepszych pracodawców w Polsce. Dla wielu młodych osób, które łączą swoją przyszłość z bankowością jest instytucją pierwszego wyboru.

 • 2019-10-09

  W XIV edycji plebiscytu Superbrands Polska, PKO Bank Polski uhonorowany został tytułem Superbrand 2020 tym samym potwierdzając pozycję jednej z najsilniejszych marek na polskim rynku.

  Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem siły marki, zaufania i uznania jakości. O przyznaniu tytuł Superbrand zadecydowali konsumenci w ramach największego, niezależnego badania marek w Polsce oraz eksperci z Rady Marek. Kluczowe kryterium brane pod uwagę to polecanie marki. Badanie obejmujące 2 tys. marek konsumenckich realizował instytut ARC Rynek i Opinia.

 • 2019-10-01

  W konkursie Biuletynów Firmowych agencji wydawniczej Agape, projekty PKO Banku Polskiego zajęły cztery pierwsze miejsca w kategorii wydawnictw elektronicznych.  

  Portal poświęcony stuletniej historii banku „100 lat śmiałych decyzji PKO Banku Polskiego” był najlepszym wśród jednorazowych projektów korporacyjnych, portal „Bankomania” zachował ubiegłoroczną pozycję lidera. Jury nagrodziło także działania banku promujące sztukę, czyli cykl filmów inspirowanych dziełami z Kolekcji PKO Banku Polskiego „Sztuka to wartość” a także dedykowany pracownikom projekt komunikacji transformacji cyfrowej – „PKO NOW! Nowa Organizacja i Współpraca”.

 • 2019-10-01

  Szymon Wałach, dyrektor Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim znalazł się w gronie laureatów drugiej edycji konkursu „Digital Shapers”.

  Otrzymał statuetkę za odważne wykorzystywanie nowoczesnych technologii i został wpisany na listę wybitnych osobowości cyfryzacji w Polsce w uznaniu za wkład w rozwój krajowej gospodarki cyfrowej.

 • 2019-10-01

  PKO Bank Polski wygrał w kategorii „najbardziej inspirująca transformacja cyfrowa” konkursu UPC Think Big: Grow Smarter. Kapituła doceniła tempo zmian zachodzących w banku, wpływ procesu transformacji na zmianę jego modeli biznesowych, rozwój oferty, dostępność produktów oraz wzrost satysfakcji klientów. Realizowany w banku Polskim program Transformacji Cyfrowej jest kontynuacją wielu projektów oraz kolejnym etapem budowy nowoczesnej multikanałowej organizacji. Obejmuje zarówno procesy wewnętrzne, jak i usługi dla klientów. Wspierają go innowacyjne rozwiązania budowane we współpracy ze środowiskiem technologicznych startupów, silny rozwój kanałów mobilnych, zaawanasowana analityka danych a także zmiana kultury organizacyjnej i metod pracy.
 • 2019-09-30

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, w VI edycji konkursu Złoty Laur „Super Biznesu” został uhonorowany tytułem „Osobowość Roku”. Kapituła doceniła wiedzę i kompetencje laureata, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz dokonania na rzecz cyfryzacji społeczeństwa i polskiej gospodarki.

  Pod kierownictwem prezesa Jagiełły bank przechodzi kompleksową transformację cyfrową. Innowacje i nowoczesne technologie stały się częścią DNA lidera sektora bankowego w kraju.

  Konkurs Złoty Laur organizowany jest przez „Super Biznes” - dodatek do dziennika „Super Express”. Statuetkami honorowane są osoby, firmy i instytucje, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce.

 • 2019-09-24

  Według rankingu Book of Lists 2019/2020 magazyn Warsaw Business Journal, PKO Bank Polski po raz kolejny został liderem kategorii banki w Polsce. Zwycięzcami w swoich kategoriach były też PKO Leasing i Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego.

  Book of Lists – przewodnik po polskim biznesie oraz gospodarce i jednocześnie ranking największych firm według sektorów, od 24 lat obecny jest na polskim rynku wydawniczym.

 • 2019-09-24

  PKO Bank Polski został wiceliderem kategorii Bankowość Hipoteczna oraz zajął 4. miejsce w kategorii Bank dla Kowalskiego w rankingu Przyjazny Bank „Newsweeka”. W rankingu „Forbesa” na najlepszy bank dla firm, zajął 3. miejsce. Został doceniony za jakość obsługi klientów, wiedzę, zaangażowanie i kompetencje doradców, ich aktywność sprzedażową oraz konkurencyjną ofertę.

  Rankingi „Newsweeka” i „Forbesa” bazują na badaniu Kantar Polska, realizowanym metodą tajemniczego klienta.

 • 2019-09-04

  PKO Bank Polski został wyróżniony tytułem Firma Roku Europy Środkowej i Wschodniej m.in. za zaangażowanie w realizacje kluczowych dla Polski inwestycji.

  Nagrodę przyznała Rada Programowa XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 • 2019-08-27

  Mariusz Chłopik, dyrektor biura Ekstraklasy i Gamingu w PKO Banku Polskim został laureatem Złotej Kamery Telewizji wPolsce.pl. Nagrodę przyznano za nowatorskie podejście do marketingu sportowego. Doceniono wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań internetowych w skutecznym dotarciu do ludzi młodych z przekazem zachęcającym do aktywności sportowej.

 • 2019-08-16

  W 8. edycji rankingu „Listki CSR Polityki” PKO Bank Polski otrzymał Biały Listek. Został doceniony za odpowiedzialne prowadzenie biznesu i zaangażowanie społeczne, m.in. ładu korporacyjnego, inicjatyw realizowanych wobec Klientów i pracowników, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego.

  Ranking przygotowywany jest we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Listki przyznawane są odpowiedzialnym i zaangażowanym społecznie firmom.

 • 2019-07-01

  Contact Center PKO Banku Polskiego zwyciężyło w XIX edycji „Badania jakości obsługi klienta na infoliniach banków i w kontakcie przez e-mail”, zarówno w kategorii kontaktu telefonicznego, jak i mailowego/przez formularz www.

  Wysoko oceniono czas oczekiwania na połączenie i odpowiedź, system wyboru tematów rozmowy, jakość połączenia, profesjonalizm i kompetencje konsultantów oraz ich wiedzę produktową. Organizatorem badania jest ARC Rynek i Opinia.

 • 2019-06-27

  W 27. edycji konkursu „Gazety Bankowej” – Najlepszy Bank 2019, PKO Bank Polski zdobył nagrodę główną w kategorii duży bank komercyjny. Lider polskiego sektora bankowego został doceniony za wypracowane wyniki, dynamikę wzrostu, strukturę portfela i efektywność.

  Konkurs organizowany jest przy wsparciu firmy doradczej BDO.

 • 2019-06-18

  Kapituła XXIV Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego „Bank” doceniła PKO Bank Polski przyznając mu 2. miejsce w dwóch kategoriach: Efektywność i Innowacyjność. Bank został też dobrze oceniony przez klientów i w kategorii Bank dla seniora był trzeci.

  PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, rozwija się w szybkim tempie i osiąga rekordowe wyniki. Wykorzystując, wykraczający poza obszar finansów, potencjał technologiczny rozwija ofertę dostarczając klientom rozwiązania finansowe dopasowane do ich potrzeb.

 • 2019-06-18

  Po raz kolejny PKO Bank Polski został doceniony przez studentów. W rankingu najatrakcyjniejszych pracodawców w kategoriach: biznes oraz prawo znalazł się wśród najlepszych działających w Polsce firm i jest jedynym bankiem komercyjnym. Studenci wysoko ocenili bank za szkolenia i możliwości rozwoju, wsparcie ze strony liderów oraz kreatywne i przyjazne środowisko pracy.

  Doroczne badanie Talent Survey firmy doradczej Universum, jest jednym z największych na świecie. Dotyczy preferencji i celów zawodowych, kariery oraz branży, w jakiej ankietowani chcieliby pracować. W tegorocznej polskiej edycji udział wzięło ponad 18 tysięcy osób z 71 uczelni wyższych, studiujących na kierunkach biznesowych, prawniczych, inżynieryjnych, informatycznych, medycznych, nauk ścisłych, humanistycznych.

 • 2019-06-13

  W III edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019 został doceniony za ekspansję zagraniczną oraz nowoczesność i zajął drugie miejsce.

  Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia to wyróżnienia dla najlepszych przedsiębiorstw, które w istotny sposób przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

 • 2019-06-13

  Jury 11. edycji konkursu Telemarketer Roku doceniło pracowników Centrum Restrukturyzacji i Windykacji, PKO Banku Polskiego. W kategorii windykacja zwyciężył Paweł Teska, wyróżnienie otrzymał Cezarego Topczyłko.                                                        

  Konkurs organizuje Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. Jego celem jest promocja i zwiększenie prestiżu pracy konsultanta telefonicznego. Poprzez konkurs propagowane są najlepsze standardy i praktyki w telefonicznej komunikacji z klientami.

 • 2019-06-13

  W konkursie Złota Słuchawka, w kategorii „Razem – projekty z wykorzystaniem outsourcing cc” zwyciężył projekt „Outsourcing kluczem do sukcesu” realizowany przez Centrum Restrukturyzacji i Windykacji PKO Banku Polskiego wspólnie z firmą windykacyjną – Kruk. Jury doceniło wieloletnią i efektywną współpracę, profesjonalizm, promowanie najlepszych standardów obsługi, nowoczesność stosowanych narzędzi jak również przestrzeganie etycznych zasad w branży.

  Konkurs organizuje Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. Jego celem jest promocja najlepsze praktyki zarządzania działalnością contact center.

 • 2019-06-11

  W zestawieniu The Best Online Banking for Entrepreneurs 2019 PKO Bank Polski SA zdobył drugą nagrodę za rozwiązania w serwisie iPKO, a w zestawieniu The Best Online Banking for Companies 2019 - trzecią za iPKO Biznes. Doceniono rozwiązania serwisu bankowości elektronicznej iPKO, zwracając uwagę na moduł: Asystenta Firmowego, e-Sklep, e-Prawnik, czy e-Księgowość.

  Organizatorem rankingu The Best Online Banking 2019 jest SME Banking Club. To nowa inicjatywa, w której przeanalizowano rozwiązania bankowości elektronicznej ważne dla segmentu firm i przedsiębiorstw oferowane przez 25 banków z regionu CEE.

 • 2019-06-11

  Kapituła Nagród XIV Kongresu Gospodarki Elektronicznej przyznała Szymonowi Wałachowi, dyrektorowi Pionu Strategii i Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim tytuł Ambasadora Gospodarki Elektronicznej. Doceniono go za zaangażowanie w proces cyfrowej transformacji banku. Szymon Wałach wraz z zespołem, stawia na ciągły rozwój i doskonalenie technologiczne i promuje te wartości w całej organizacji.

  Tytuł Ambasadora Gospodarki Elektronicznej przyznawany jest za aktywność w promowaniu, upowszechnianiu technologii informatycznych i edukacji w ich wykorzystywaniu we współczesnej gospodarce.

 • 2019-06-04

  W V edycji rankingu Gwiazdy Bankowości, PKO Bank Polski aż w trzech kategoriach: „Gwiazda stabilności”, „Gwiazda innowacyjności” oraz „Gwiazdy Bankowości” zajął miejsce na podium.

  Gwiazdy Bankowości organizuje „Dziennik Gazeta Prawna” przy merytorycznym wsparciu PwC. W konkursie analizowano m.in. tempo rozwoju, dochodowość i efektywność, strukturę biznesu a także poziom innowacyjności oraz postrzeganie poszczególnych instytucji przez ich klientów i ocenę ekspertów. 

 • 2019-05-31

  PKO Bank Polski został uhonorowany statuetką Strategicznego Mecenasa Roku 2019 Filharmonii Narodowej w Warszawie. Otrzymał ją za wspieranie jej działalności artystycznej (sezonu artystycznego 2018/2019), przyczyniając się do występów najwybitniejszych artystów.

  Bank od kilkunastu lat współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Od siedmiu lat jest jej Mecenasem Strategicznym.

 • 2019-05-29

  PKO Bank Polski zdobył trzy statuetki w konkursie Power of Content Marketing Awards 2019. Złoto przyznano projektowi „Akademie i Młodzieżowcy – PKO Bank Polski Oficjalny Bank Ekstraklasy”, za kompleksowe podejście do tematu, stanowiącego ważną część komunikacji banku w dedykowanych kanałach w social media. Srebrem nagrodzono kampanię z Maciejem Musiałem „Możecie, ale nie musicie”, za dopasowanie do potrzeb odbiorców. Brązem wyróżniono projekt „PKO NOW! Nowa Organizacja i Współpraca”, za różnorodność contentową w dotarciu do pracowników. W finale konkursu znalazły się również działania komunikacyjne realizowane w ramach programu „PKO Biegajmy razem”, 4. PKO Biegu Charytatywnego, a także album „100 lat śmiałych decyzji PKO Banku Polskiego”.

  Konkurs Power of Content Marketing Awards jest organizowany przez Stowarzyszenie Content Marketing Polska. Jego celem jest promocja standardów tworzenia krajowych projektów content marketingowych.

 • 2019-05-28

  Fundacja PKO Banku Polskiego zwyciężyła w XXII edycji konkursu Dobroczyńca Roku w kategorii „Fundacja korporacyjna”. Kapituła doceniła jej współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa.

  Konkurs organizuje Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Promuje on dobre praktyki wielkich korporacji oraz działania dobroczynne małych firm i fundacji.

 • 2019-05-20

  W trzeciej edycji rankingu jakości komunikacji spółek publicznych z rynkiem, PKO Bank Polski zdobył tytuł „Transparentna Spółka Roku 2018 z indeksu WIG20”. Został wysoko oceniony w obszarach sprawozdawczość finansowa i raportowanie, relacje inwestorskie oraz zasady ładu korporacyjnego.

  Ranking przygotowywany jest przez Instytut Rachunkowości i Podatków oraz Gazetę Giełdy „Parkiet”. Jego celem jest podniesienie jakości komunikacji spółek z rynkiem i promocja przejrzystego prowadzenia biznesu.

 • 2019-05-16

  PKO Bank Polski został wyróżniony przez Pocztę Polską Nagrodą Prospera. Kapituła przyznała ją za wzorowe partnerstwo biznesowe.

  Spółki łączy stuletnia współpraca. Obecnie bank prowadzi rachunki poczty, a poczta obsługuje bank m.in. w zakresie nadawania listów i przesyłek kurierskich. Obie instytucje są akcjonariuszami Banku Pocztowego. 

  W lutym tego roku Poczta Polska wyemitowała znaczek „100-lecie powstania PKO Banku Polskiego”.

 • 2019-05-09

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego otrzymał nagrodę Telewizji Republika w kategorii biznes. Kapituła uhonorowała go za dokonania w branży finansowej oraz wspieranie rozwoju gospodarczego kraju i budowy kapitału społecznego.

  Przez ostatnią dekadę Zbigniew Jagiełło dynamicznie rozwija PKO Bank Polski. Zainicjował wiele projektów mających wpływ na kształt krajowego sektora bankowego oraz pozycję banku, jako niekwestionowanego lidera, zarówno pod względem osiąganych wyników finansowych, jak i wdrażanych rozwiązań technologicznych.

 • 2019-05-09

  PKO Bank Polski został podwójnym laureatem w konkursie FinTech & InsurTech Awards. Doceniono go za wdrożenie kolejnych innowacyjnych rozwiązań. W kategorii StartUp Award, PKO Bank Polski wspólnie ze startupem TuPrawnik został nagrodzony za cyfrowe narzędzie usług dodatkowych, dostępne z poziomu serwisu iPKO dla klientów MŚP – e-Prawnik. W kategorii FinTech Award, wspólnie ze startupem Quantum CX – za technologię umożliwiającą rozpoznawanie emocji w formie uśmiechu.

  Konkurs FinTech & InsurTech Awards jest inicjatywą spółki MMC Polska. Jego celem jest popularyzacja technologicznych rozwiązań, wpływających na innowacyjność branży finansowej oraz ubezpieczeniowej.

 • 2019-04-24

  PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w konkursie technologicznym Lider 2018, w kategorii bankowość. Został nagrodzony za platformę blockchain - rozwiązanie pozwalające na zdalną weryfikację autentyczności dokumentów bankowych. Technologię tę PKO Bank Polski udostępnił ponad 5 milionom Klientów i pod względem skali jest to największe wdrożenie w europejskiej bankowości.

  Celem konkursu, organizowanego przez „Gazetę Bankową”, jest nagrodzenie firm i instytucji z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki, które wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w obszarze nowoczesnych oraz innowacyjnych technologii.

 • 2019-04-17

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów w konkursie „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń”. Doceniono go za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej, kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

  Konkurs jest inicjatywą spółki MMC Polska. Jego celem jest nagradzanie przedsiębiorców wyróżniających się autorytetem, odważnymi decyzjami, zaangażowaniem i efektywnym zarządzaniem.

 • 2019-04-11

  W 10. edycji rankingu Złoty Bankier PKO Bank Polski zdobył dwie nagrody. W kategorii innowacja fin-tech za największe w europejskiej bankowości wdrożenie blockchain oraz w kategorii spot reklamowy. Doceniony został również w kategorii karta kredytowa.

  Złoty Bankier jest największym w kraju konkursem, w którym banki nagradzane są m.in. za jakość obsługi, innowacyjność produktów, społeczne zaangażowanie, komunikację reklamową i w mediach społecznościowych. Jego organizatorami są Bankier.pl, „Puls Biznesu”, Kantar TNS i Obserwatorium.biz.

 • 2019-04-04

  PKO Bank Polski zwyciężył w konkursie European Leadership Awards 2019 w kategorii Innovation Leader. Kapituła doceniła Bank za dynamiczny cyfrowy rozwój produktów i usług, efektywne wdrożenia rozwiązań z wykorzystaniem nowych technologii, współpracę ze środowiskiem technologicznych start-upów oraz silny rozwój kanałów mobilnych.

  Nagrody European Leadership Awards są inicjatywą Executive Club. Kapituła konkursu honoruje nimi najlepsze przedsiębiorstwa, wybitnych menedżerów i liderów biznesu, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje, wyróżniają się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju.

 • 2019-03-29

  W V edycji Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art, kalendarz PKO Banku Polskiego na 2019 rok zwyciężył w trzech kategoriach – kalendarz wieloplanszowy, trójdzielny oraz najlepsza ilustracja.

  Projekt zakładał pokazanie wydarzeń z historii Banku, będących inspiracją do śmiałego wejścia w kolejne stulecie. Wśród nich znalazły się m.in. podpisanie przez marszałka Piłsudskiego dekretu założycielskiego Pocztowej Kasy Oszczędności, najlepsza na świecie aplikacja bankowości mobilnej IKO, SKO, logo banku autorstwa Karola Śliwki, czy budowa Portu w Gdyni.

  Autorką ilustracji jest Ewelina Karpowiak. Celem Konkursu jest wyróżnienie firm, których kalendarze to swoiste dzieła sztuki.

 • 2019-03-21

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego – za dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego – został wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie w 25. edycji konkursu organizowanego przez Gazetę Giełdy „Parkiet”.

  Dom Maklerski PKO Banku Polskiego otrzymał statuetkę Byka i Niedźwiedzia dla najlepszego domu maklerskiego. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów. Celem konkursu jest uhonorowanie instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego.

 • 2019-03-21

  Za praktyki dotyczące uczciwego i przejrzystego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, PKO Bank Polski został nagrodzony w piątej edycji konkursu Etyczna Firma.

  Jego celem jest promocja firm, które w sposób systemowy prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce. Konkurs organizuje „Puls Biznesu” przy merytorycznym wsparciu firmy PwC.

 • 2019-03-08

  W badaniu relacji inwestorskich w spółkach z WIG30 PKO Bank Polski został doceniony przez inwestorów indywidualnych. Zajął drugie miejsce w zestawieniu przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet” i Izbę Domów Maklerskich.

  PKO Bank Polski buduje relacje z inwestorami w oparciu o transparentność, otwartość i dialog. Dzięki temu jest postrzegany jako wiarygodny i przewidywalny partner, a jego wyniki finansowe oraz strategia biznesowa są pozytywnie odbierane.

 • 2019-03-04

  W 4. edycji rankingu „Instytucja Roku” prowadzonego przez portal Mojebankowanie.pl, PKO Bank Polski zdobył trzy statuetki. Nagrodzony został za „najlepszą jakość obsługi klienta biznesowego” oraz w kategorii „Bank Odpowiedzialny Społecznie” za 4. PKO Bieg Charytatywny. Ubiegłoroczny sukces powtórzyło Biuro Prasowe Banku.

  Ranking „Instytucja Roku” portalu Mojebankowanie.pl to badanie przedsiębiorstw z branży finansowej, w którym nagradzane są one za rozwiązania przyjazne klientom.

 • 2019-02-26

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uhonorowała Dom Maklerski PKO Banku Polskiego dwiema nagrodami.

  Otrzymał nagrodę główną - Broker Roku 2018 za największe zaangażowanie na rynkach GPW, najwyższy udział w obrotach akcjami na Głównym Rynku lokalnego brokera w transakcjach sesyjnych i pakietowych, najwyższą wartość obrotów obligacjami nieskarbowymi i skarbowymi w ramach Catalyst oraz za wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW.

  Nagrodzony został również za najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst.

 • 2019-02-26

  Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości nagrodziła PKO Bank Polski tytułem „Najaktywniejsza Firma” 15. edycji „Dnia Przedsiębiorczości”.

  Bank otrzymał ją za wspieranie uczniów szkół ponadpodstawowych w wejściu na rynek pracy oraz praktyczną naukę przedsiębiorczości i poruszania się w świecie finansów.

 • 2019-02-20

  PKO Bank Polski zwyciężył w konkursie Diamenty Infrastruktury i Budownictwa w kategorii podmiot finansujący roku. Został doceniony za modelową współpracę w zakresie doradztwa i finansowania inwestycji. Doceniono, m.in. bogatą ofertę, zindywidualizowane podejście do potrzeb klientów i profesjonalną obsługę.

  Celem konkursu Diamenty Infrastruktury i Budownictwa jest uhonorowanie firm i osób, które wyróżniły się osiągnięciami, efektywnością biznesową i innowacyjnością, przyczyniając się do rozwoju sektora budownictwa w Polsce.

 • 2019-02-12

  Aplikacja mobilna IKO ponownie zwyciężyła w prestiżowym rankingu aplikacji bankowych brytyjskiego miesięcznika finansowego „Retail Banker International”.

  Autorska aplikacja PKO Banku Polskiego zostawiła w tyle rozwiązania takich światowych gigantów bankowości, jak JP Morgan Chase, Barclays czy Bank of America. IKO, po raz drugi, okazała się najlepiej ocenianą przez klientów aplikacją na świecie. W dwóch największych sklepach z aplikacjami, klienci wystawili IKO już ponad 300 tysięcy ocen, których średnia wynosi 4,8 na 5 możliwych gwiazdek.

 • 2019-01-24

  PKO Bank Polski był bezkonkurencyjny w konkursie Najbardziej wiarygodni w polskiej gospodarce organizowanym przez agencję informacyjną ISBNews. Zdobył dwie nagrody w kategoriach „Najbardziej Wiarygodna Spółka” oraz „Najbardziej Wiarygodna Instytucja Finansowa”.

  Kapituła doceniła Bank za rekordowe wyniki finansowe, rozwój biznesu, wdrożenia zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz bezpieczeństwo.

  Celem konkurs jest wyróżnienie przedsiębiorców i firm współtworzących sukces gospodarczy kraju – aktywnych, rzetelnych, zaufanych partnerów w biznesie i solidnych pracodawców.

 • 2019-01-24

  W XIX edycji rankingu World's Best Trade Finance Providers niezależnego magazynu „Global Finance” PKO Bank Polski zdobył tytuł najlepszego partnera finansowania handlu w Polsce 2019.

  Oceniano przede wszystkim wartość transakcji, udziały w rynku, jakość obsługi klientów oraz konkurencyjne ceny. Istotną kwestią była też innowacyjność wykorzystywanych technologii.

 • 2019-01-24

  W konkursie The Heart Corporate Innovation Awards 2018! PKO Bank Polski zdobył aż dwie nagrody. W kategorii „Transformation Team” kapituła doceniła spójny z ideą cyfryzacji bankowy Nowy Model Pracy – NOW! a w kategorii „Collaboration of the Year” – współpracę ze startupem Coinfirm, w efekcie której Bank zastosował – na największą skalę w Europie w bankowości – technologię blockchain.

  The Heart Corporate Innovation Awards 2018! to konkurs dla przedsiębiorstw, które wprowadzają innowacje, budują nowe przedsięwzięcia i współpracują z ekosystemem startupów.

 • 2019-01-12

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został laureatem nagrody Super Wektor 2018, przyznawanej przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

  Doceniono go za zbudowanie sprawnej i elastycznej organizacji zorientowanej na realizację ambitnych celów, gotowej konkurować z największymi międzynarodowymi rywalami oraz za stworzenie wyróżniającego się zespołu współpracowników.
  Super Wektor przyznawany jest za wybitne osiągnięcia, a płynące z nich korzyści sprzyjają rozwojowi polskiej przedsiębiorczości, gospodarce i całemu państwu.

 • 2019-01-08

  Zespół Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zwyciężył w siedemnastej edycji rankingu analityków giełdowych opracowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet”.

  Dom Maklerski Banku był najlepszy, drugi rok z rzędu. Triumfowali także eksperci od analiz i rekomendacji giełdowych dla poszczególnych branż, trafiając na podium w 9 z 13 kategorii. Wyboru dokonali specjaliści eksperci z TFI oraz OFE 35 instytucji finansowych.