Nagrody PKO Banku Polskiego w 2020 r.

 • 2020-12-14

  PKO Bank Polski podwójnie nagrodzony w konkursie BohaterOn 2020, w kategorii Firma. Srebrną statuetkę otrzymał za całokształt działań prospołecznych, edukację historyczną oraz akcję PKO Bohaterom prowadzoną przez pracowników na rzecz Powstańców Warszawskich. Złotą statuetkę przyznali internauci w powszechnym głosowaniu.

  BohaterOn to nagroda im. Powstańców Warszawskich przyznawana osobom, organizacjom i firmom, których działania, w szczególny sposób, popularyzują wiedzę o historii Polski XX wieku i angażują się w edukację historyczną.

  Więcej

 • 2020-12-11

  W konkursie European Property Awards 2020-2021 PKO Rotunda - najnowocześniejszy oddział PKO Banku Polskiego zdobyła główną nagrodę dla najlepszego budynku w 4 kategoriach: architektura rekreacji, architektura mieszana, architektura biurowa i architektura usług publicznych.

  European Property Awards to regionalny etap konkursu International Property Awards, jednego z najważniejszych konkursów w branży architektonicznej na świecie. Jury ocenia design, jakość, innowacyjność oryginalność i poszanowanie zasad zrównoważonego rozwoju.

 • 2020-12-03

  W XV edycji rankingu IT@Bank PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii „Lider innowacyjności według firm IT”. Doceniono go za wysoki poziom cyfryzacji i wykorzystywanie nowoczesnych rozwiązań chmurowych oraz wdrożenie asystenta głosowego w aplikacji IKO.

  Ranking IT@Bank jest inicjatywą redakcji „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jego celem jest wyróżnienie osób, rozwiązań technologicznych i firm związanych z sektorem finansowym, które czynią go coraz bardziej innowacyjnym.

 • 2020-12-03

  W XV edycji rankingu IT@Bank Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został uhonorowany nagrodą Wizjoner Rynku 2020.Kapituła doceniła jego zaangażowanie w transformację banku, zbliżenie organizacji finansowej do instytucji technologicznej z licencją bankową.

  Ranking IT@Bank jest inicjatywą redakcji „Miesięcznika Finansowego BANK”. Jego celem jest wyróżnienie osób, rozwiązań technologicznych i firm związanych z sektorem finansowym, które czynią go coraz bardziej innowacyjnym.

   

 • 2020-12-02

  Po raz szósty PKO Bank Polski został laureatem nagrody „Bank of the Year in Poland”. To prestiżowe wyróżnienie w branży finansowej potwierdza celność obranego przez bank kierunku rozwoju - cyfrową transformację, czyniącą go coraz bardziej innowacyjnym. Bank triumfował także w latach 2019, 2016, 2014, 2011 i 2007.

  Konkurs „Bank of the Year” organizowany jest przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. Magazyn analizuje wyniki finansowe banków, strategie ich rozwoju oraz zrealizowane w danym roku projekty w kontekście sytuacji sektora finansowego danego kraju.

  Więcej

 • 2020-11-26

  W VII edycji konkursu Złoty Laur „Super Biznesu” PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii „Technologia i biznes”. Kapituła doceniła transformację banku, która czyni go coraz bardziej mobilnym, innowacyjnym i cyfrowym. Uznanie zyskały digitalizacja procesów sprzedażowych i posprzedażowych, systematyczny rozwój aplikacji IKO oraz wykorzystanie potencjału usług chmurowych.

  Konkurs Złoty Laur organizowany jest przez „Super Biznes” - dodatek do dziennika „Super Express”. Statuetkami honorowane są osoby, firmy i instytucje, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce.

  Więcej

   
 • 2020-11-26

  PKO Bank Polski został wyróżniony tytułem Strong Leaders Creator in IT 2020 za działania w zakresie tworzenia przyjaznego środowiska do budowania kariery zawodowej w obszarze IT. 

  Pozytywnie oceniono m.in. praktykę tworzenia w banku grup rekruterskich, kulturę organizacyjną wspierającą rozwój i budowanie ścieżki kariery oraz wewnętrzne spotkania służące wymianie wiedzy.

  Projekt Strong Leaders Creator in IT 2020 jest inicjatywą agencji Come Creations Group.

  Więcej

 • 2020-11-05

  PKO Bank Polski znalazł się w finale tegorocznej edycji konkursu European Contact Centre and Customer Service Awards (ECCCSA). Nominację zdobyły dwa projekty.

  W kategorii Most Effective Business Transformation Programme in Customer Service doceniono transformację modelu obsługi klienta, której efektywność potwierdzają wyniki badania NPS. Z kolei w kategorii Responding in a Crisis – Supporting Colleagues (Financial Services) doceniono projekt wsparcia bankowej infolinii w sytuacji związanej z pandemią.

  ECCCSA to organizowany od 20 lat największy w Europie konkurs dla branży contact center i obsługi klienta.

  Więcej

 • 2020-11-02

  W 13. edycji rankingu Top Marka realizowanego przez magazyn Press i Press-Service Monitoring Mediów PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w kategorii banki i utrzymał pozycję najsilniejszego medialnie brandu w tej branży. W zestawieniu ogólnym, obejmującym 500 marek, znalazł się na 3 miejscu. Siła brandu PKO Bank Polski wyniosła 8 165 669 pkt.

  Ranking powstał na podstawie badania, w ramach którego od 1 lipca 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku przeanalizowano ponad 500 tys. publikacji dotyczących PKO Banku Polskiego. Niemal 60 proc. z nich pojawiło się w social mediach, a ponad 37 proc. na portalach internetowych.

  Więcej

 • 2020-10-28

  PKO Bank Polski został wiceliderem kategorii Bankowość tradycyjna w rankingu Przyjazny Bank „Newsweeka”. Był też drugi w zestawieniu „Forbesa” na najlepszy bank dla firm. Został doceniony za jakość oferowanych usług, wysokie standardy obsługi klientów, wiedzę, zaangażowanie i kompetencje doradców oraz ich aktywność sprzedażową.

  Rankingi „Newsweeka” i „Forbesa” bazują na badaniu Kantar Polska, realizowanym metodą tajemniczego klienta.

  Więcej

 • 2020-10-20 

  W konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń 2019 PKO Bank Polski zwyciężył w kategorii Najlepszy Bank. Kapituła doceniła go za wyniki finansowe, innowacyjne rozwiązania wyznaczające trendy na rynku instytucji finansowych oraz aktywny wpływ na rozwój gospodarczy kraju.

  W konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń nagradzane są najefektywniejsze banki i instytucje ubezpieczeniowe, ich najciekawsze rozwiązania a także osoby, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju tego sektora w Polsce.

 • 2020-10-15

  Od lat raporty roczne banku są wysoko oceniane, m.in. za wartość użytkową dla akcjonariuszy i inwestorów. W XV edycji konkursu The Best Annual Report organizowanego przez Instytut Rachunkowości i Podatków, PKO Bank Polski zdobył nagrodę specjalną „The Best of The Best”.

  Raport banku uzyskał blisko 90 punktów na 100 możliwych i był to najlepszy wynik w kategorii Banki i Instytucje Finansowe. Ponadto, sprawozdanie finansowe banku zdobyło ponad 39 punktów na 40 – kolejny raz najwięcej w swojej kategorii. Kapituła wyróżniła również bank za oświadczenie o stosowaniu zasad ładu korporacyjnego.

 • 2020-10-06

  W 14. edycji konkursu IAB MIXX Awards na najlepsze projekty digital marketingu PKO Bank Polski wywalczył srebro w kategorii Performance Marketing za kampanię ubezpieczeń komunikacyjnych i wyróżnienie za Miniratkę. Projekty zostały wyróżnione w kategorii Data Driven & Precision Marketing. Jury doceniło innowacyjne podejście i wykorzystanie nowoczesnych narzędzi.

  W konkursie IAB MIXX Awards nagradzane są kampanie łączące kreatywne idee z efektywnymi rozwiązaniami. Kryteriami oceny są: strategia, kreacja reklamowa, wykonanie i wykorzystanie mediów oraz rezultaty.

 • 2020-09-25 

  PKO Bank Polski otrzymał nagrodę Złotego Herolda. Rada Programowa XXVI Forum Teleinformatyki przyznała ją za zaangażowanie banku w tworzenie nowoczesnego państwa opartego na powszechnym wykorzystywaniu technologii teleinformatycznych.

  Bank kreuje i na dużą skalę udostępnia zaawansowane rozwiązania informatyczne, wykorzystywane nie tylko w sektorze finansowym, lecz także w administracji publicznej.

 • 020-09-18

  Top marka 2019

  Karta wielowalutowa do kont osobistych PKO Banku Polskiego, w konkursie Invest Cuffs 2020 - Nagrody Rynku Inwestycyjnego została wybrana przez internautów za najlepszy Produkt Bankowy 2019.

  Użytkownicy docenili wygodę płatności kartą (aż w 10 różnych walutach), możliwość wypłaty z bankomatów za granicą i płatności za zakupy w Internecie w walucie obcej.

  Wśród nagrodzonych było także PKO TFI z funduszem inwestycyjnym PKO Akcji Rynku Złota.

  Celem inicjatywy jest uhonorowanie instytucji i osób mających największy wpływ na rozwój rynków finansowych w Polsce.

 • 2020-09-18

  Projekt komunikacyjny PKO Bank Polski Grajmy Razem zwyciężył w konkursie o Nagrodę Biznesu Sportowego, w kategorii Social Media 2019. Bank otrzymał także nominacje w kategoriach Kampania Marketingowa oraz Video Sportowe.

  PKO Bank Polski, będąc  sponsorem piłkarskiej Ekstraklasy, prowadzi dialog z kibicami. Profil PKO Bank Polski Grajmy Razem, zarówno na Facebooku jak i Twitterze, stał się dla wielu nieodłącznym elementem piłkarskich rozgrywek. Nagrody Biznesu Sportowego promują osoby i instytucje, których działalność realnie wpływa na rozwój polskiego sportu.

  Więcej

 • 2020-09-17

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został laureatem III edycji plebiscytu BrandMe CEO odbywającego się pod hasłem „Lider w czasach (wymuszonej) transformacji”. Kapituła, dokonując wyboru oceniała m.in.: styl i strategię zarządzania oraz ich efekty, przestrzegane wartości i odwagę kandydatów w podejmowaniu ryzyka i dokonywaniu nieoczywistych wyborów.

  BrandMe CEO organizuje magazyn „Forbes”. To plebiscyt, który ma wskazać najwyższej klasy menedżerów, z pasją realizujących swoją misję.

 • 2020-09-09

  Za umacnianie pozycji Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, prezes Zarządu Zbigniew Jagiełło został uhonorowany Nagrodą Gospodarczą Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

  Pod kierownictwem prezesa Grupa przeszła rewolucyjne zmiany, zapewniając bankowi dominującą pozycję w branży finansowej. Bank nadaje ton przemianom na rynku i śmiało korzysta z najnowszych osiągnieć technologicznych, tworzy klimat sprzyjający rozwojowi m.in. polskiej przedsiębiorczości i wzmacniania potencjał krajowej gospodarki.

 • 2020-09-03

  PKO Rotunda zwyciężyła w konkursie PZITB Budowa Roku 2019, w kategorii „obiekty biurowe”.

  W konkursie nagradzane są obiekty budowlane oraz procesy inwestycyjne wyróżniające się wynikami realizacyjnymi. Ocena kapituły obejmuje m.in. organizację budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne, czy oddziaływanie inwestycji na środowisko.

  Więcej

 • 2020-09-03

  PKO Bank Polski zwyciężył w pierwszej fali badania obsługi klienta w placówce, realizowanego w ramach projektu Instytucja Roku 2021. 10 jego placówek, czyli najwięcej spośród uczestniczących w badaniu banków, przeszło do kolejnego etapu rywalizacji o tytuł Najlepszej Placówki Bankowej w Polsce.

  PKO Bank Polski, pod względem obsługi nowego klienta zainteresowanego otwarciem konta osobistego wypadł najlepiej spośród 14 sprawdzanych banków. Na dobrą ocenę wpłynęła nie tylko praca doradców ale też organizacja obsługi w oddziałach i dostosowanie ich wyposażenia do sytuacji wywołanej przez wirus SARS-CoV-2.

  Bank w badaniach jakości obsługi organizowanych przez MojeBankowanie.pl utrzymuje wysoką pozycję.

 • 2020-09-02

  Michał Macierzyński, dyrektor Departamentu Usług Cyfrowych w PKO Banku Polskim został wyróżniony Nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego. Kapituła doceniła go za wkład w rozwój oraz propagowanie bezpiecznych i wiarygodnych rozwiązań w systemie bankowości zdalnej i elektronicznych sposobów weryfikacji tożsamości.

  Michał Macierzyński, już w 2013 roku, otrzymał nominację do Nagrody im. Prof. Remigiusza Kaszubskiego, za internetową rewolucję w Szkolnych Kasach Oszczędności.

 • 2020-06-29

  W rankingu „Rzeczpospolitej” Najważniejsze firmy dla Polski, PKO Bank Polski, jako jedyny bank został wyróżniony w kategorii finanse. Kapituła doceniła go za kompleksowość usług, innowacyjność oraz wyznaczanie trendów na rynku. Uznanie zyskał również za zaangażowanie w walkę z epidemią Covid-19.

  Ponadto, bank znalazł się na liście wiodących przedsiębiorstw w kategorii grupa kapitałowa – spółki prywatne i instytucje finansowe oraz w gronie firm z ponad 100-letnią tradycją.

  W rankingu „Rzeczpospolitej” Najważniejsze firmy dla Polski wyróżnione zostały te o kluczowym znaczeniu dla krajowej gospodarki i rzeczywistości społecznej.

 • 2020-06-24

  Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego, z okazji Podsumowania Roku Giełdowego, zostało uhonorowane statuetką Broker Roku 2019 – najważniejszą nagrodą GPW. Otrzymało ją za najwyższą wartość obrotu w transakcjach sesyjnych i pakietowych na akcjach z Głównego Rynku oraz NewConnect, obligacjach skarbowych i nieskarbowych z rynku regulowanego oraz ASO GPW i BondSpot, a także za wspomaganie płynności na największej liczbie klas aktywów notowanych na GPW.

  Biuro zdobyło także nagrody za najwyższy udział w obrotach obligacjami na rynku Catalyst oraz największą liczbę abonentów danych giełdowych czasu rzeczywistego.

  Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego po raz trzeci z rzędu zostało wybrane Brokerem Roku.

  Więcej 

   

 • 2020-06-23

  W rankingu Złoty Bankier 2020 PKO Bank Polski został doceniony aż sześć razy. Wysoki poziom obsługi w oddziale, a także ergonomia zarówno aplikacji mobilnej, jak i serwisu transakcyjnego - najlepsze na tle wszystkich analizowanych banków, dały mu trzecie miejsce w badaniu wielokanałowej jakości obsługi.

  W trzech kategoriach ocenianych przez Internautów bank zajął drugie miejsce. Docenili oni: spot „Młodym dużo się wydaje”, 5. PKO Bieg Charytatywny i aktywność w social media.

  Eksperci branżowi, na podstawie porównania cenowych i niecenowych parametrów ofert produktowych, przyznali PKO Bankowi Polskiemu dwa trzecie miejsca. W kategorii konto osobiste, za PKO Konto dla Młodych, PKO Konto bez Granic i PKO Konto za Zero oraz w kategorii kredyt hipoteczny, za „Własny Kąt hipoteczny”. 

  Więcej

   

 • 2020-06-22

  W 6. edycji rankingu Gwiazdy Bankowości PKO Bank Polski otrzymał aż cztery nagrody. Został doceniony w klasyfikacji głównej, za całokształt działalności oraz w kategoriach: „Gwiazda stabilności”, „Gwiazda wzrostu” i „Gwiazda efektywności”.

  Na pozycję banku w zestawieniu wpłynęły wyniki finansowe za 2019 rok, pod uwagę brane były również ocena klientów i wdrożone innowacje.

  Ranking Gwiazdy Bankowości organizuje „Dziennik Gazeta Prawna” przy merytorycznym wsparciu PwC.

 • 2020-06-19

  W IV edycji Nagród Gospodarczych Polskiego Radia PKO Bank Polski, za walkę z Covid-19 oraz ratowanie polskiej gospodarki i służby zdrowia, został nagrodzony w kategorii Filantrop Polski.

  Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego do czerwca br. na walkę z pandemią przeznaczyła blisko 23 mln zł i zorganizowała pomoc rzeczową - ponad 140 aut. Wsparcie to trafiło m.in. do służb sanitarnych i medycznych.

  Więcej 

 • 2020-06-17

  PKO Bank Polski znalazł się w Top 10 rankingu najatrakcyjniejszych pracodawców według studentów kierunków biznesowych i prawniczych, przygotowanym przez Universum Poland.

  Skala biznesu, rozwój nowoczesnych technologii i najwyższe w sektorze bankowym zyski sprawiają, że na liście Top 10, w kategoriach biznes i prawo PKO Bank Polski jest jedynym bankiem komercyjnym.

  W Polsce ranking Universum Most Attractive Employers 2020 powstał na podstawie opinii ponad 16 tys. studentów z 71 uczelni wyższych i 112 kierunków studiów.

  Więcej

   

 • 2020-06-17

  PKO Bank Polski zwyciężył w badaniu obsługi klienta w czasie pandemii. Uzyskał najwyższe oceny za przygotowanie placówek do obsługi. Bankowi doradcy zostali docenieni za zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa.

  Badanie zorganizowało MojeBankowanie.pl. Audytorzy sprawdzili 150 oddziałów różnych banków pod kątem dostosowania obsługi do sytuacji wywołanej przez wirusa SARS-Cov-2.

 • 2020-06-16

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego zwyciężył w konkursie „Gazety Bankowej” Bankowy Menedżer Roku 2019. Kapituła oraz konkurencja docenili prezesa banku za m.in. skuteczność w zarządzaniu, wyniki banku, wizję i rozmach działania. 
  Dla prezesa Jagiełły to już czwarte zwycięstwo w tym konkursie. Bankowym Menedżerem ogłoszony był również w latach 2012, 2015 i 2017.

  Więcej

 • 2020-06-16

  W 28. edycji konkursu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank, PKO Bank Polski zajął trzecie miejsce w kategorii duży bank komercyjny. Analizie poddane zostały wskaźniki: finansowy, sprzedażowy, obsługowy, innowacyjności i bezpieczeństwa.

  PKO Bank Polski umacnia się na pozycji lidera polskiej bankowości. Rozwija skalę działalności, osiąga najwyższe udziały we wszystkich ważnych segmentach rynku, utrzymuje silną pozycję kapitałową i płynnościową. Wdraża kolejne innowacyjne projekty, kontynuuje cyfrową transformację i wspiera branże przyszłości.

  Więcej

 • 2020-06-16

  PKO Bank Polski zwyciężył w konkursie „Gazety Bankowej” Lider 2019 w kategorii bankowość. Nagrodzono go za kompleksowy, cyfrowy ekosystem usług dodanych dla przedsiębiorców z sektora MSP, zintegrowanym z ofertą usług bankowych. Jury doceniło praktyczny wymiar innowacji łączącej unowocześnienie oferty z usprawnieniem obsługi klientów. 

  Celem konkursu Lider jest wyróżnienie rozwiązań opartych na nowych technologiach, mających wpływ na innowacyjność przedsiębiorstw.

 • 2020-06-10

  W IX edycji rankingu Listki CSR „Polityki” PKO Bank Polski otrzymał Biały Listek. Został doceniony za prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny, wspieranie zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie społeczne.

  Ocenę wydano po analizie m.in. zasad ładu korporacyjnego, zachowania wobec pracowników, podejścia do ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i aktywności w obszarze społecznym.

  Ranking Listki CSR „Polityki” przygotowywany jest we współpracy z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 • 2020-06-09

  W XII edycji konkursu dla branży call i contact center Telemarketer Roku 2020, w kategorii windykacja zwyciężyła Anna Stankowska z Centrum Restrukturyzacji i Windykacji PKO Banku Polskiego. W kategorii windykacja na pięciu finalistów, aż trzech było z PKO Banku Polskiego: Anna Stankowska, Mateusz Nadrowski i Jakub Żuber.

  Po raz czwarty z rzędu jury konkursu Telemarketer Roku wysoko oceniło konsultantów banku.

  Więcej 

 • 2020-06-04

  W konkursie IAB MIXX Awards Europe 2020 gra edukacyjna online z zakresu cyberbezpieczeństwa „Bitwa o Neta” otrzymała srebrne nagrody w dwóch kategoriach CSR oraz social media.

  „Bitwa o Neta” to pierwsze tego rodzaju korporacyjne wykorzystanie Messengera/ Instant Games z zakresu bezpiecznego i świadomego poruszania się w sieci przez pokolenie 3.0. W atrakcyjny dla młodych sposób, gra porusza ważne aspekty związane z korzystaniem z Internetu. Gra powstała we współpracy PKO Banku Polskiego z agencją Artegence.

  MIXX Awards Europe jest konkursem dla najlepszych kampanii reklamowych, organizowanym przez IAB Europe.

  Więcej

 • 2020-04-28

  Przedsiębiorcy, w badaniu przeprowadzonym przez „My Company Polska” przyznali PKO Bankowi Polskiemu tytuł Marki Godnej Zaufania w kategorii kredyty i pożyczki dla firm.

  Celem było wyłonienie marek, produktów i usługi skierowanych do biznesu, którym przedsiębiorcy ufają najbardziej.  

  W badaniu udział wzięło prawie 20 tys. respondentów. Prezesi i kadra kierownicza spontanicznie wskazywali marki opierając się na własnych preferencjach, wiedzy i doświadczeniu.

 • 2020-04-16

  PKO Rotunda - oddział PKO Banku Polskiego po kompleksowej rewitalizacji - otrzymała certyfikat ekologiczny LEED na poziomie Gold. Potwierdza on, że budynek powstał z zachowaniem norm zrównoważonego budownictwa, jego wpływ na środowisko naturalne jest minimalny, a zastosowane rozwiązania zapewniają komfort użytkowania.

  Certyfikacja LEED to system oceny budynków pod kątem ich oddziaływania na środowisko naturalne. Otwarta pod koniec listopada 2019 roku PKO Rotunda, jest nie tylko najnowocześniejszym oddziałem PKO Banku Polskiego, ale także popularnym w Warszawie miejscem spotkań.

  Więcej

 • 2020-04-16

  Działania PKO Banku Polskiego odpowiadające na potrzeby społeczne zostały opublikowane w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2019” Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Kapituła czuwająca nad doborem projektów do publikacji doceniła nowe inicjatyw banku, tj. grę edukacyjną „Bitwa o neta”, wspierających kształtowanie kultury organizacyjnej ambasadorów etyki, komunikację employer brandingową w nowej odsłonie, pod hasłem „Dzień dobry w pracy” oraz rewitalizację oddziału PKO Rotunda w zgodzie z kwestiami środowiskowymi i w uzgodnieniu z lokalną społecznością.

  Uznanie zyskały również działania, w które od lat bank jest zaangażowany, tj. cyfryzacja, akcje biegowe „Biegnę dla…”, PKO Biegi Charytatywne oraz Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

  Więcej

 • 2020-04-02

  W 5. edycji rankingu „Instytucja Roku”, PKO Bank Polski otrzymał sześć statuetek. Za jakość obsługi – wyznaczanie standardów w zakresie innowacji technologicznych oferowanych produktów i usług, jak również obsługi klientów nagrodzony został aż w trzech kategoriach: „najlepszy bank dla firm”, oraz najlepsza obsługa hipoteczna i w placówce.21 oddziałów banku otrzymało wyróżnienie „Najlepsza placówka bankowa w Polsce”. Osobowością roku wybrany został Piotr Krawczyk, dyrektor Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji. Bank doceniono również za Biuro Prasowe oraz działania społeczne.

  „Instytucja Roku” to inicjatywa portalu Mojebankowanie.pl. Jej celem jest wyznaczanie nowych standardów jakości obsługi zgodnych ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów.

 • 2020-03-24

  Piotr Łopaciuk z Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego zwyciężył w konkursie Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” i otrzymał statuetkę Byka i Niedźwiedzia w kategorii Analityk.

  Piotr Łopaciuk został liderem klasyfikacji ogólnej, pokonując ponad 100 kandydatów w głosowaniu zespołów zarządzających TFI i OFE z 34 instytucji finansowych. Miał też silną pozycję w kategoriach sektorowych i uznany został za najlepszego specjalistę od spółek przemysłowych.  

 • 2020-03-20

  Rafał Kozłowski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego został wyróżniony w plebiscycie „Gazety Finansowej” Dyrektor Finansowy w Branży Finansowej.

  Redakcja doceniła go za kompetencje i umiejętne zarządzanie polityką finansową banku.

 • 2020-03-12

  W 9. edycji konkursu Mobile Trends Awards aplikacja mobilna IKO zdobyła aż dwie narody. W kategorii „bankowość mobilna” została doceniona m.in. za innowacyjność oraz rozwiązania przyjazne użytkownikom. Ponadto w internetowym plebiscycie zebrała najwięcej głosów i wygrała nagrodę specjalną.

  W gronie nominowanych, w kategorii „społeczne/eko” znalazła się gra edukacyjna banku „Bitwa o Neta”.

  Organizatorem konkursu jest ClickMaster Polska. Laureatów wskazuje kapituła konkursowa, w której skład wchodzą eksperci związani z branżą mobile.

 • 2020-03-06

  W szóstej edycji największego w Polsce badania relacji inwestorskich w dużych spółkach giełdowych PKO Bank Polski zajął trzecie miejsce w zestawieniu przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet” i Izbę Domów Maklerskich (IDM).

  Jego celem jest podnoszenie standardów relacji inwestorskich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Nagrody przyznane są według ocen inwestorów instytucjonalnych i inwestorów indywidualnych.

 • 2020-03-04

  Aplikacja mobilna IKO PKO Banku Polskiego została nagrodzona statuetką „Złoty Bell” w konkursie Mobility Trends, w kategorii „Mobilna aplikacja B2C roku 2019”. O jej zwycięstwie zdecydowali użytkownicy w internetowym plebiscycie.

  IKO jest najpopularniejszą i najbardziej transakcyjną aplikacją na polskim rynku. Na koniec 2019 roku IKO miało 4,2 mln aktywnych aplikacji, a w 2020 roku ich liczba może sięgnąć 5 mln.

  Celem konkursu Mobility Trends organizowanego przez MIT Media Consulting jest wyróżnienie najlepszych produktów i usług z branży telekomunikacji.

 • 2020-03-03

  PKO Rotunda zwyciężyła w konkursie „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” w kategorii „Realizacja Roku - Budownictwo Kubaturowe”. Członkowie kapituły docenili zachowanie pierwotnego kształtu bryły budynku, nowoczesne rozwiązania technologiczne, wysoką jakość wykonania, a także podkreślili wartość sentymentalną i historyczną obiektu.

  Celem konkursu organizowanego przez Executive Club jest honorowanie osób, firm i inwestycji z branży infrastruktury i budownictwa wpływających na rozwoju tego sektora w Polsce.

 • 2020-03-01

  Bankowość Prywatna PKO Banku Polskiego w dorocznym rankingu miesięcznika „Forbes” otrzymała najwyższą ocenę – 5 gwiazdek.

  Wynik świadczy o tym, że klienci doceniają komfortowy model obsługi oraz paletę produktów i usług oferowanych przez bank i spółki z grupy kapitałowej. Ranking potwierdza, że bank utrzymuje wiodącą pozycję w kolejnym obszarze biznesowym na rynku usług finansowych.

 • 2020-02-21

  Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach nagrodziła PKO Bank Polski Laurem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za działalność zgodną z zasadami rzetelności i zaufania w biznesie, odpowiedzialne budowanie wizerunku i dobrych relacji z otoczeniem oraz działania edukacyjne skierowane zarówno do najmłodszych, jak i osób dojrzałych, szczególnie narażonych na oszustwa finansowe.

 • 2020-02-20

  PKO Bank Polski został wiceliderem rankingu najbardziej pożądanych Pracodawców Roku 2019 z branży finansowej w 28. edycji badania prowadzonego przez organizację studencką AIESEC. Na tle podmiotów z tego sektora, bank odnotował też największy awans w zestawieniu ogólnym – o sześć pozycji.

  Młodzi ludzie doceniają bank za innowacje technologiczne i stabilność. Popularność wśród studentów daje mu też aktywność na rynku pracy. Bank od lat organizuje staże dla studentów i młodych absolwentów.

  Badanie Pracodawca Roku realizowano na próbie ponad 2 tys. studentów kierunków ekonomiczno-biznesowych z 14 uczelni w 12 miastach w Polsce.

 • 2020-02-06

  PKO Bank Polski został uhonorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, nagrodą za największy udział w łącznej wartości udzielonych gwarancji de minimis.

  Od początku istnienia programu gwarancji de minimis, tj. 2013 roku PKO Bank Polski udzielił gwarancji na ok. 13,3 mld zł i wygenerował ponad 23 mld zł akcji kredytowej.

 • 2020-02-06

  PKO Rotunda została uznana za najlepszy obiekt publiczny w konkursie Property Design Awards 2020 w kategorii Bryła – obiekty publiczne. Jurorzy konkursu – eksperci branży budowlanej i architektonicznej oraz internauci docenili projekt warszawskiej Rotundy, która po rewitalizacji zyskała nową jakość, łącząc nowoczesny, inteligentny oddział banku z otwartą dla wszystkich publiczną przestrzenią.

  Organizatorem konkursu Property Design Awards 2020 jest Grupa PTWP, wydawca portali PropertyDesign.pl, PropertyNews.pl.

 • 2020-02-04

  Styczeń był drugim, kolejnym miesiącem w którym Biuro Maklerskiego – z wynikiem 10,31 proc. udziału w rynku i wartość transakcji akcjami na poziomie 3,73 mld zł – zajęło pierwsze miejsce w zestawianiu najaktywniejszych brokerów na GPW.

  Zwiększając udziały we wszystkich segmentach działalności buduje ono solidne podstawy do tego, by być brokerem pierwszego wyboru dla inwestorów na krajowym rynku.

 • 2020-02-02

  Redakcja tygodnika „Piłka Nożna” uhonorowała PKO Bank Polski nagrodą specjalną za działania marketingowe i biznesowe związane z aktywizacją kontraktu z Ekstraklasą. Doceniono szczególnie uruchomienie Programu Partnerskiego oraz realizację projektów promujących grę młodych zawodników.

  PKO Bank Polski jako sponsor tytularny rozgrywek Ekstraklasy realizuje działania mające na celu budowę potencjału polskiej piłki klubowej.

 • 2020-01-31

  Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został wyróżniony w plebiscycie „Gazety Finansowej” Finansista Roku 2019.

  Redakcja doceniła jego kompetencje, sukcesy zarządzanego przez niego banku i dokonania na rzecz polskiego  sektora finansowego.

 • 2020-01-30

  PKO Bank Polski otrzymał certyfikat i prestiżowy tytuł Top Employer Polska 2020. Tym samym potwierdził, że oferowane przez bank warunki pracy oraz rozwiązania sprzyjające ciągłemu rozwojowi i budowaniu zaangażowania należą do najlepszych na rynku. Certyfikat ten jest wynikiem niezależnego badania Top Employers Institute, przeprowadzonego w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi wśród polskich pracodawców.

  Top Employers Institute wyróżnia pracodawców dokonując ich oceny i certyfikacji w zakresie strategii, polityki personalnej, monitorowania jej efektów i działań na rzecz rozwoju pracowników.

 • 2020-01-30

  W 3. edycji konkursu The Heart Corporate Innovation Awards PKO Bank Polski zdobył nagrodę w kategorii New Digital Venture za powołanie spółki technologicznej Operator Chmury Krajowej.

  Realizuje ona koncepcję multi cloud, wspiera transformację architektury IT, migrację danych i narzędzi do środowiska chmurowego. Kapitula konkursu doceniła również bankowy zespół Let’s Fintech oraz przejęcie Masterlease przez PKO Leasing, przyznając im nominacje.

  The Heart Corporate Innovation Awards to konkurs dla przedsiębiorstw, które współpracują z ekosystemem start-upów, rozwijają innowacyjne rozwiązania i tworzą nowe trendy na tynku.

 • 2020-01-28

  CERT PKO Banku Polskiego uzyskał status certyfikowanego członka organizacji TF-CSIRT Trusted Introducer i jako jedyny w polskim sektorze bankowym posiada ten stopień certyfikacji.

  Jego uzyskanie jest potwierdzeniem najwyższych standardów i procedur bezpieczeństwa informatycznego realizowanych w banku. Poprzedzone było wieloletnim procesem weryfikacji oraz uzyskania akredytacji, a następnie potwierdzenia zgodności w trakcie audytu realizowanego przez zewnętrznych audytorów zgodnie międzynarodowymi standardami oceny.

  TF-CSIRT Trusted Introducer jest największym stowarzyszeniem zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego w Europie.

 • 2020-01-08

  PKO Bank Polski zajął 3. miejsce w XIV rankingu banków kredytujących inwestycyjne przedsięwzięcia mieszkaniowe. Oceniając współpracę z bankiem deweloperzy najwięcej punktów przyznali mu za dostępność doradców i komunikacje oraz sposób kontroli zakończenia etapu przedsięwzięcia deweloperskiego w ramach prowadzonego mieszkaniowego rachunku powierniczego.

  Ranking jest inicjatywą Polskiego Związku Firm Deweloperskich, działającego na rzecz poprawy otoczenia prawnego inwestorów działających w branży deweloperskiej.

 • 2020-01-07

  W grudniu 2019 roku Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego było najaktywniejszym brokerem na rynku akcji GPW. Dzięki transakcjom na kwotę 2,25 mld złotych BM PKO BP zdobyło 8,17 proc. udziałów w rynku wyprzedzając polską i międzynarodową konkurencję. Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego zdobyło także miejsce na podium w klasyfikacji najaktywniejszych pośredników na rynku akcji w całym 2019 roku.

 • 2020-01-07

  Zespół analityków Biura Maklerskiego PKO trzeci rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych zespołów analitycznych opublikowanym przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Analitycy Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego są również liderami w czterech kategoriach rankingu, a Piotr Łopaciuk zdobył tytuł najlepszego analityka na polskim rynku kapitałowym. Piotr Łopaciuk, poza zwycięstwem w generalnym rankingu uplasował się także na pierwszej pozycji w kategorii przemysł. Małgorzata Żelazko zwyciężyła z kolei w kategorii telekomunikacja/media, Piotr Zybała w kategorii przemysł, a Adrian Skłodowski w kategorii handel i dystrybucja.

 • 2020-01-04

  Kapituła 85. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” uhonorowała PKO Bank Polski nagrodą specjalną za wspieranie polskiej piłki nożnej, w tym młodych zawodników, aktywizacje biznesowe i marketingowe, liczne akcje promocyjne skierowane do kibiców oraz klubów piłkarskich.

  Od początku sezonu 2019/20 najpopularniejsze polskie rozgrywki ligowe noszą nazwę PKO Bank Polski Ekstraklasa.

 • 2020-01-02

  PKO Bank Polski zakończył 2019 rok ponownie jako najcenniejsza spółka notowana na GPW w Warszawie. Na ostatniej sesji roku inwestorzy wyceniali jego wartość na 43,1 mld zł. Obecną skalą działania, osiąganymi wynikami i skalą realizowanych projektów technologicznych PKO Bank Polski dystansuje krajowych rywali.

  W ciągu czterech kwartałów 2019 roku GK Banku wypracował 4,03 mld zł zysku netto, o ponda 7,8 proc. niż rok wcześniej. Aktywa grupy wzrosły do 348 mld zł, a wskaźnik ROE na koniec roku wyniósł 10 proc.